پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟

آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
تصور رایجی که وجود دارد این است که گربه ها به صاحبان خود علاقه ای نشان نمی دهند و فقط سگ ها هستند که عاشق صاحب خود می شوند و با رفتار خود این را نشان می دهند.

https://petchi.com/do-cats-love-their-owner/
اما بهتر است بدانید که این تصور لزوماً تصور درستی نیست و گربه ها نسبت به صاحب خود احساسات عمیقی دارند و حتی با رفتارشان هم آن را نشان می دهند. شاید زبان آن ها با سگ ها کمی تفاوت داشته باشد اما این اصلاً به این معنی نیست که گربه ها صاحب خود را دوست ندارند.

گربه

در این نوشته به این سوال که آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند یا نه پاسخ خواهیم داد هم چنین به شما نشان خواهیم داد که گربه ی مهربان شما چگونه محبتش را به شما نشان می دهد. در ادامه ی این نوشته با بلاگ پتچی همراه باشید.

گربه ها چگونه محبت خودشان را نشان می دهند؟
گربه ها شاید حیوانات مستقلی به نظر برسند اما این اصلاً به این معنا نیست که صاحب خود را دوست ندارند و یا هیچ وقت آن را بروز نمی دهند. شیوه های مختلفی هستند که گربه ها از طریق آن ها با صاحب خود ارتباط برقرار می کنند و در واقع به او ابراز علاقه می کنند.

حال به بررسی این رفتارها خواهیم پرداخت.

خُر خُر کردن
یکی از معمول ترین شیوه گربه ها برای نشان دادن اینکه حالشان خوب است یا از چیزی لذت می برند، خر خر کردن است. گربه ها چیزی شبیه به یک موتور ویبراتور در انتهای گلویشان دارند که وقتی از چیزی لذت می برند یا از بودن در جایی خرسند هستند روشن می شود. مثلاً وقتی شما او را نوازش می کنید، به خصوص اگر پشت گوش ها و شکمش را نوازش کنید قطعاً صدای خر خر این حیوان دوست داشتنی را خواهید شنید.

تربیت گربه

البته خرخر کردن گاهی هم به معنای این است که گربه در حال درد کشیدن است. باید تفاوت حالت های مختلف خر خر کردن گربه ی خود را بشناسید تا خوب بتوانید مشکلش را تشخیص دهید. اگر احساس کردید گربه درد می کشد سریعاً به دامپزشک مراجعه کنید.

لیس زدن
درسته! گربه شما صرفاً از روی عادت نیست که شما رو لیس میزند. گربه ها وقتی شما را لیس می زنند که خیلی با شما احساس راحتی داشته باشند و در اینصورت با این کار سعی میکنند تا بوی خودشان را با شما یکی کنند. این رفتار به آن ها کمک می کند تا حس آرامش بیشتری داشته باشند و این حس را به آن ها می دهد که شما مثل خانواده ی آنها هستید.

نگهداری از گربه ها

پلک زدن با آرامش
تابحال پیش آمده که گربه ی شما آرام در گوشه ای نشسته باشد و شما را نگاه کند و به آرامی پلک بزند؟ این به خوبی نشان می دهد که این حیوان به شما اعتماد دارد و از بودن در کنار شما حس خوبی دارد. به این رفتار “بوسه ی گربه ای” گفته می شود. زمانی که احساس کردید گربه ی شما در حال فرستادن بوسه ای گربه ای به سمتتان است، شما هم اینکار را تکرار کنید. با اینکار شما هم به گربه ی خود نشان می دهید که دوستش دارید و به او اعتماد دارید.

نشان دادن شکمشان به شما
اگر کودک شما ناگهان جلویتان زمین بخورد و چرخ بزند شاید نگران کننده به نظر برسد، اما اگر گربه ی شما ناگهان اینکار را انجام داد شما خوش شانس ترین فرد روی زمین هستید. گربه ها معمولاً فقط در حضور افرادی که حس اطمینان تمام و کمال به آن ها می دهند اینکار را انجام می دهند. این رفتار به این معنی است که گربه شما حس بسیار خوبی به شما دارد و از حضور شما بسیار خوشحال است.

نگهداری-از-گربه

مالیدن گونه ها به شما
گربه ها اگر شما را دوست داشته باشند و در کنار شما احساس راحتی داشته باشند قطعاً به شما نزدیک می شوند و گونه ی خود را به شما می مالند. این به معنی است که می خواهند با شما دوست شوند و از حضور شما بسیار خرسند هستند.

چرخیدن کنار شما
گربه ی شما درصورتی که دوستتان داشته باشد از هر فرصتی استفاده خواهد کرد تا نزدیک شما باشد و کنارتان لم بدهد. اگر گربه شما براحتی روی پاهایتان می خوابد یا دست شما را می گیرد قطعاً عاشقانه دوستتان دارد و می خواهد شما هم دوستش داشته باشید.

حالا شما می دانید که گربه ی ملوس و عزیزتان چگونه به شما ابراز علاقه می کند. مهم ترین نکته برای والدین یک گربه این است که متوجه باشند گربه، سگ نیست و انتظاراتشان معقولانه تر باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی