پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!

8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
https://petchi.com/8-important-things-to-keep-a-cat/

اگر شما هم به گربه ها علاقه مند هستید و میخواهید یکی از آن ها را در منزل خود نگهداری کنید بهتر است تا این مقاله از پتچی را بخوانید و با 8 نکته ی مهم که درباره ی نگهداری گربه باید بدانید آشنا شوید.

گربه را اخته کنید و مرتب او را برای چک آپ بیماری های روده پیش دکتر ببرید.
گربه ها نیز مانند هر موجود زنده ی دیگر برای بقای نسل خود نیازمند تولید مثل هستند اما شما که دوست ندارید این مرحله برای گربه ی خانگی تان اتفاق بیفتد. اگر نمیخواهید این امر صورت بگیرد پس بهتر است تا در زمان مناسب نسبت به اخته کردن گربه خود (چه نر و چه ماده) اقدام کنید.

گربه ها حیواناتی هستند که روده هایی بسیار تحریک پذیر دارند پس باید به غذای ان ها دقت کافی داشته باشید و هم چنین مرتب آن ها را برای چک آپ روده هاشان به دکتر ببرید.

نگهداری از گربه (1)

مرتب کردن موهای گربه
گربه ها حیواناتی هستند که ریزش مو دارند. اغلب این موها توسط گربه لیسیده و خورده میشوند و بعد ها گلوله ی مو از بدن گربه دفع میشود با این حال سعی کنید روزی یک بار (اگر گربه مو کوتاه است) یا دو بار (اگر گربه مو بلند است) موهای گربه تان را شانه کنید. این عمل به تمیز ماندن گربه کمک و از شپش گرفتن او جلوگیری میکند.

بستر مناسب برای دفع ادرار و مدفوع
همانطور که میدانید حیوانات مخصوصا گربه ها زمانیکه میخواهند ادرار یا مدفوع خود را دفع کنند نیاز به محیطی خاکی دارند پس اگر گربه ی شما تمام زمان خود را در آپارتمان به سر میبرد این محیط را درون خانه برای وی فراهم کنید تا این کار را انجام دهد. سعی کنید این محل را کاملا تمیز نگهدارید. اگر خانه تان ویلایی است و باغچه دارید پس محلی را بیرون از خانه برای او فراهم کنید.

نگهداری از گربه (1)

غذا
غذا دادن به حیوان خانگی مقوله ی بسیار پیچیده ای است که به صورت تخصصی در مقاله ای دیگر در این خصوص صحبت شده است. غذا دادن به گربه ها در سنین مختلف، متفاوت است. اما نکته ی مشترک بین تمام این دوره ها این است که همواره در ظروف تمیز و در جای به خصوصی به گربه ی خود غذا دهید.

گربه ها بیشتر از هر حیوان دیگری روی مقوله ی غذایی خود حساس هستند و اگر این مساله را جدی نگیرید ممکن است گربه ی شما از خوردن امتناع کند و دچار مشکل تغذیه شود. برای دوری از این امر بهتر است تا با پزشک مخصوص گربه ها صحبت کنید و یک برنامه ی غذایی برای گربه ی خود تهیه کنید.

آب
همیشه در کارتون ها نشان داده شده که گربه ها در حال خوردن شیر هستند و انگار این تنها غذایی است که این حیوانات نیاز دارند. باید بگوییم که این یک تصور غلط است. گربه ها مانند هر موجود زنده ی دیگر نیاز به مواد غذایی متنوعی دارد. از جمله ی این مواد آب است.

گربه ها پس از آن که مرحله ی نوزادی را گذراندند بسیار کم میل به نوشیدن شیر دارند و اغلب اوقات برای رفع تشنگی خود آب مینوشند. پس همواره برای گربه ی خود در ظرف تمیز و قابل دسترسی آب بگذارید.

نگهداری از گربه (1)

جای خواب
اگر میخواهید گربه ای شاد داشته باشید و از گربه های بداخلاق و عبوس بیزار هستید پس بهتر است تا بستر مناسبی برای خواب گربه تان فراهم کنید. این مکان باید گرم و نرم باشد و ترجیحا با روزنامه آن را بپوشانید. دقت کنید که در مکان مناسبی از خانه قرار گرفته باشد تا گربه احساس دوری از اعضا نکند و بداخلاق نشود. ترجیحا این مکان را هر روز تمیز کنید.

دامپزشک
با این که گربه ها حیوانات تمیزی هستند و ما نیز تاکید بر تمیز نگهداشتن ان ها داریم با این حال ممکن است گربه شما به بیماری های انگلی و یا همانطور که قبل تر گفتیم روده ای دچار شوند پس بهتر است تا برای جلوگیری از این اتفاق گربه ها را مرتب برای معاینه پیش دامپزشک ببرید.

نگهداری از گربه (2)

غذای غیر خانگی
ممکن است شما از آن دسته آدم هایی باشید که اجازه میدهید گربه تان برای فراهم کردن غذای خود به شکار بپردازد. اگر چنین کاری میکنید بهتر است تا گربه را هر 6 ماه یک بار نزد دامپزشک ببرید.

دقت کنید که با رعایت این نکات میتوانید گربه ای سالم و شاد داشته باشید و شما نیز بالطبع روحیه ای شاد پیدا خواهید کرد. چرا که گربه ها حیواناتی بسیار خوش مشرب هستند و زمان زیادی را میتوانید کنار آن ها بگذرانید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی