پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جادوی دیجیتالی: با فشار یک دکمه، غذای شما آماده است

با تعمیم چاپگرهای 3بعدی، پژوهشگران ام.آی.تی دستگاهی ساخته‌اند که خودش، مواد اولیه را نگه می‌دارد و با فشار یک دکمه،‌ غذای دلخواهتان لایه به لایه به اندازه،‌ رنگ و طعم دلخواهتان، می‌سازد و آماده می‌کند.

بهنوش خرم‌روز:‌ تا به حال آرزو کرده‌اید که با فشار یک دکمه غذای مورد علاقه‌تان آماده شود؟ چند بار دلتان خواسته بدون این که مجبور باشید ظرف‌ها را بیرون بیاورید و مشغول آشپزی شوید،‌ غذایتان آماده باشد؟
خب، این ماشین یک برده مکانیکی نیست که برایتان خرد کند،‌ حلقه حلقه کند، سرخ کند و غذا بپزد. بلکه مانند یک پرینتر سه‌بعدی، مواد اولیه را با هم مخلوط می‌کند و نتیجه را با طعم، رنگ و اندازه دلخواه شما ارائه می‌کند. شاید تا اندازه‌ای عجیب به نظر برسد، اما دانشمندان سازنده آن بر این باورند که خوب پیش رفته‌اند. هدف،‌ ساخت یک دستگاه تولید غذای شخصی بوده که در یک آشپزخانه جا بشود و نیاز به آشپزی را برای همیشه برطرف نماید.

پیش از این پرینتر‌های 3‌بعدی وجود داشتند که برای ساخت اشیای فیزیکی از جنس پلاستیک و فلزات ساده مانند کلیدها و یا حتی قطعات اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. حالا، به گزارش تایمزآنلاین، دانشمندان انستیتو فناوری ماساچوست (MIT) می‌خواهند فرایند مشابهی را برای غذا به کار ببرند. این پرینتر سه‌بعدی غذاساز، مواد اولیه را نگه می‌دارد و با دقت آن‌ها را ترکیب کرده و غذای مورد نظر را لایه به لایه آماده می‌کند.
این ماشین که کورنوکوپیا نامیده شده است،‌ زاییده مغز دو نفر از پژوهشگران ام.آی.تی به نام‌های مارسلا کوئلو و امیت زورن است. آن‌ها بر این نکته تاکید کرده‌اند که این دستگاه هنوز کاملا آماده نیست و احتمالا تا دو سال دیگر هم آماده نخواهد بود.
اما به گفته کوئلو نمونه‌های اولیه نشان داده‌اند که این فناوری امکان‌پذیر است و اولین غذاهایی که این نمونه‌ها تولید کرده‌اند هم، به نسبت خوب هستند،‌ که همین بسیار جالب است.
وی در مورد این دستگاه می‌گوید: «ما هزاران سال است که داریم با همان وسیله‌ها و روش‌ها غذا درست می‌کنیم. اما در این پروژه می‌خواهیم فناوری دیجیتال را به تولید غذا بیاوریم.»

شکل اولیه کورنوکوپیا مانند یک ماکروویو است که چند مخزن مواد اولیه روی آن قرار داده شده و در زیر آن اتاقک پخت غذا تعبیه شده است. مخازن بالایی مانند یخچال از ‌مواد اولیه نگه‌داری می‌کنند. این مخازن توسط لوله‌هایی به یک مخلوط‌کن وصل می‌شوند که مواد اولیه لازم را با هم ترکیب می‌کند، سپس آن را از طریق یک سر قیف مانند به اتاقک پخت ماشین می‌فرستد. این سر یک سری جا برای گرم کردن یا سرد کردن غذاها هم دارد.
گروه آزمایشگاه ام.آی.تی تمام سال گذشته روی این پروژه کار کرده‌اند اما وقتی کارهای مربوط به حق امتیاز آن تمام شد، تنها ‌نمونه‌های اولیه آن را ارائه کردند. پیش از این ام.آی.تی بارها و بارها به طور گسترده از طراحی‌ها و ابداعات انقلابی خود صحبت کرده بود و گفته بود که در زمینه عکاسی دیجیتال،‌ گوشت‌های بیونیکی و جوهر الکترونیک شاهد پیشرفت‌های آن خواهیم بود. به اعتقاد این گروه، آن‌ها توانسته‌اند در زمینه تولید غذا هم پیشرفت‌های مشابهی داشته باشند.
کوئلو در این زمینه می‌گوید: «بدین ترتیب می‌توانید روی همه چیز کنترل بهتری داشته باشید. تصور کنید می‌خواهید نوعی شیرینی درست کنید. به کمک این دستگاه می‌توانید هزاران لایه یک میلیمتری کره داشته باشید که روی آن یک لایه نان قرار می‌گیرد و باز روی آن نان، یک لایه یک میلیمتری کره و همین طور دقیقا با یک اندازه مشخص، این لایه‌ها ادامه دارد. به کمک این دستگاه به روش پختی دست می‌یابید که بتوانید طعم‌هایی را خلق کنید که با هیچ روش دیگری امکان‌پذیر نیستند.»
کوئلو می‌گوید که او و همکارانش نمی‌خواهند این دستگاه را جانشین پخت و پز کنند،‌ اما با این دستگاه مردم بیشتر به چیزی که می‌خورند اهمیت خواهند داد.
وی توضیح می‌دهد: «ممکن است من برای شما طرح یک لازانیا را بفرستم اما شما این هفته رژیم گرفته باشید. شما می‌توانید این مسئله را به ماشین کورنوکوپیای خود بگویید تا با جایگزین کردن مواد اولیه دقیقا به همان اندازه که می‌خواهید کالری به شما بدهد. شاید اگر غذا پختن هم مانند یک بازی رایانه‌ای بود، ‌مردم علاقه بیشتری به پخت و پز از خودشان نشان می‌دادند.»
سال‌ها است که پرینترهای سه‌بعدی در حال پیشرفتند. برای نمونه، دکتر ادریان بویر از دانشگاه بث یکی از این پرینترهای سه‌بعدی را ساخته که با طراحی‌های شخصی اشیا را می‌سازد.
به گفته دکتر بویر نمونه اولیه دستگاه وی،‌ که با لایه‌های پلاستیک اشیا را می‌سازد، توانسته اشیایی مثل تکه‌های لگو و ساعت‌های دیواری بسازد.
شرکت‌های دیگری هم هستند که روی پرینترهای سه‌بعدی از این دست کار می‌کنند. یکی از نسخه‌های اولیه که اکنون در آمریکا قابل خرید است، 10،000 دلار آمریکا، معادل 6،000 یورو قیمت دارد. گفته می‌شود با این روند،‌ طی دهه جدید به پرینترهای سه‌بعدی دست خواهیم یافت که قادرند وسایل پیچیده‌ای مانند گوشی‌های همراه هم بسازند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی