پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ˆ•…مسموميت‌هاي فصل خانه تكاني را جدي بگيريد

…•ˆ•.)
گروه سلامت - سميه شرافتي:

خانه‌تكاني از جمله معدود آيين‌هاي به جا مانده از آداب نوروزي است
كه اين روزها و هفته‌ها بحث آن تقريبا در همه خانه‌ها سر زبان‌هاست؛يك رسم قديمي كه شايد در گذشته متناسب با فضاهاي كوچك‌تر و اسباب و اثاثيه كمتر، محدودتر يا حداقل ساده‌تر انجام مي‌شد ولي به مرور و همراه با پيچيدگي‌هاي اين روزگار، اين سنت هم ابعادي پيچيده و وسواس‌مانند به‌خود گرفته است.
به گفته كارشناسان، هر سال، خانه تكاني نوروزي منجر به مسموميت تعدادي كودك با مواد شوينده مي‌شود. همچنان‌كه خوردن ماده سفيدكننده وايتكس و ماده لوله بازكن از جمله دلايل اصلي ايجاد مسموميت (گاه مهلك) در ميان كودكان خردسال است،
استفاده ناآگاهانه از اين مواد باعث انواع عوارض جسماني در بزرگسالان به‌ويژه زنان خانه‌دار نيز مي‌شود به‌طوري كه سال گذشته در اسفند ماه حدود 91نفر در روزهاي پاياني سال و در ايام خانه‌تكاني بر اثر مسموميت با موادشوينده، سفيد‌كننده و پاك‌كننده در بيمارستان لقمان‌حكيم بستري شدند كه 88 مورد آن مسموميت با مواد سفيد‌كننده و 3 مورد مسموميت با موادشوينده و پاك‌كننده بوده است.
«انواع و اقسام شوينده‌ها و سفيد‌كننده‌ها كه گاز كلر آزاد مي‌كنند اگر بي‌درمحابا در فضاي سربسته استفاده شوندمنجر به مسموميت‌هاي شديد مي‌شوند.»دكتر حميد سهراب‌‌پور، متخصص ريه و رئيس‌بيمارستان لبافي‌نژاد با اشاره به اينكه آلودگي مواد شوينده به 2صورت مستقيم و غيرمستقيم است،
به همشهري مي‌گويد: متأسفانه خيلي از افراد انواع مختلف اين مواد، مثل مواد اسيدي را با هم مخلوط مي‌كنندبه تصوراينكه در اين صورت شست‌وشو با كيفيت بيشتري انجام مي‌شود درحالي‌كه همين شوينده‌هاي تركيبي در بسياري از موارد منجر به خفگي‌هاي آني مي‌شوند.
اين متخصص ريه معتقد است: مواد شوينده مقدار زيادي موادبازي دارند و انواع و اقسام سفيد‌كننده‌ها و پودرهاي شوينده حاوي موادي براي دفع چربي‌ها هستند كه فرمول شيميايي آنها بسيار پيچيده است.
اثرات درازمدت اين مواد هم به‌خصوص در پوست به‌صورت انواع واكنش‌هاي آلرژيك و درماتيت‌ها خودشان را نشان مي‌دهند. تأكيد دكتر سهراب‌پور اين است: به همين خاطر توصيه مي‌كنيم كه اگر اين مواد داخل محيط سربسته استفاده ‌شوند، حتما از دستكش و ماسك استفاده شود و تهويه مناسب برقرار باشد؛
به‌خصوص در حمام، چون بيشتر به‌علت عدم‌تهويه مناسب و با بخار آب‌اين اثرات وعوارض بروزپيدامي‌كند.همچنين بيماران داراي مشكلات تنفسي مانند آسم يا افرادي كه حساسيت ريوي دارند، به هيچ عنوان نبايد با اين مواد شيميايي در تماس باشند و حتي افراد سالم نيز به اميد زدن ماسك‌هاي كاغذ در محيط بسته و بدون تهويه نمي‌توانند از اين مواد استفاده كنند.


حساسيت‌هاي پوستي


متخصصان پوست مي‌گويند استفاده زياد از مواد شوينده باعث ايجاد عوارض روي پوست به‌خصوص ناخن‌ها نيز مي‌شود. «يكي از شايع‌ترين بيماري‌هاي ناخن، خشكي يا ريش‌ريش شدن كناره ناخن است كه به‌دليل استفاده زياد از مواد شوينده به‌خصوص در بين زنان خانه‌دار رخ مي‌دهد.»
دكتر حسين طباطبايي، متخصص پوست و مو و عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در توضيح عوارض پوستي ناشي از اين مواد مي‌گويد: در زنان خانه‌دار و در بعضي مشاغل كه افراد با مواد شوينده سروكار دارند به‌دليل استفاده زياد از اين مواد، چربي ناخن كاهش ‌يافته و كناره‌هاي پوست آن ريش‌ريش مي‌شود كه كندن پوست كناره‌هاي ناخن با دست سبب ايجاد عفونت و راه‌يابي ميكروب به آن نقطه مي‌شود.
وي ادامه مي‌دهد: استفاده از حلال‌ها مانند «تينر» هم براي پاك كردن، موجب از بين رفتن چربي پوست در محل تماس شده و به‌دنبال آن خارش، سوزش، زخم، ترشحات آبكي و چركي ايجاد مي‌شود كه البته تماس مكرر با سفيد‌كننده‌ها نيز اين عوارض را به‌دنبال دارد.
بنابراين استفاده از دستكش مناسب كه مانع تماس پوستي شود، مهم‌ترين و بهترين روش پيشگيري از ايجاد اين عوارض است. توصيه مهم اين متخصص پوست در اين زمينه،شست‌و‌شوي دست در پايان كار و استفاده از نرم‌كننده يا مرطوب‌كننده‌هاست.
وي با بيان اينكه بيماري «درماتيت» زنان خانه‌دار يا همان اگزماي دست شايع‌ترين بيماري در اين ايام است كه خارش، قرمزي و خشكي پوست و تاول‌هاي ريز را به‌دنبال خواهد داشت، ‌افزود: معمولاً بيماري در كف دست و روي نوك انگشتان بروز مي‌كند و گاهي فاصله ميان انگشت حلقه و كناري را درگير مي‌كند و ضايعه‌اي به شكل پيش‌بند تشكيل مي‌شود كه به اگزماي پيش‌بندي معروف است.


صدمات فيزيكي


به گفته كارشناسان عوارض جسماني، خانه‌تكاني فقط به مسموميت‌هاي ناشي از متصاعدشدن بخارهاي شيميايي (كه معمولا منجر به مشكلات تنفسي، حساسيت‌هاي پوستي مي‌شود) ختم نشده و شامل صدمات فيزيكي هم مي‌شود.
متخصصان مي‌گويند انجام كارهاي سنگين خانه‌تكاني مانند جابجا كردن مبلمان، فرش، پرده‌شويي و پاك كردن شيشه و پنجره باعث بروز دردهاي استخواني و عضلاني مختلف مي‌شود.
اين وضعيت تا جايي پيش مي‌رود كه شمار مراجعان زنان به درمانگاه‌ها براي دردهاي پراكنده دست و گردن در روزهاي قبل از فرارسيدن سال نو به‌طور چشمگيري افزايش مي‌يابد.
دكتر مصطفي نجاتيان، فيزيكال‌تراپيست و رئيس بخش فيزيوتراپي مركز قلب تهران با بيان اينكه اغلب مردم ما به خاطر زندگي شهر‌نشيني آمادگي لازم را براي انجام فعاليت‌هاي اسكلتي- عضلاني ندارند، معتقد است: مي‌توانيم با وجود اين عدم‌آمادگي فعاليت‌هايمان را طوري انجام دهيم كه آسيب‌ جدي هم نبينيم.
وي ادامه مي‌دهد: از فعاليت‌هاي فيزيكي سنگين جابه‌جايي در افراد بايد به‌گونه‌اي باشد كه فشار زيادي به ستون فقرات و مفاصل واردنشود؛ به اين صورت كه بايد به وضعيت قرارگيري جسم سنگين نسبت به‌خودمان دقت كنيم چون گاهي اوقات درست جابه‌جا كردن يك جسم 10كيلويي به فرد آسيبي نمي‌زند اما جابه‌جا كردن يك جسم يك كيلويي به‌علت وضعيت نادرست فرد، آسيب‌ها و فشارهاي زيادي را به‌وي‌وارد مي‌كند.
به گفته دكتر نجاتيان براي شروع فعاليت‌هاي سنگين بايد به اين نكته توجه داشت كه اگر مشكلات ستون فقرات از قبل در فرد وجود داشته از عضو آسيب‌ديده نبايد به هيچ وجه استفاده شود،
همچنين قبل از انجام فعاليت‌ سنگين بهتر است عضلات بدن شامل عضلات پشت ران، ناحيه ستون فقرات، ناحيه شكم، شانه و دست‌ها را در حالت كششي قرار دهيم چون اين حركات عضلات را براي جابجايي و فشار بيشتر آماده مي‌كنند.
اين فيزيكال‌تراپيست ادامه مي‌دهد: در نحوه بلند كردن اجسام هم بايد كاري كنيم كه حداقل فاصله را نسبت به آن جسم داشته باشيم و زانوهايمان خم باشد تا به ستون فقرات فشار نيايد؛ همچنين بايد از چند مفصل براي جابجايي استفاده كنيم.
دكتر نجاتيان با اشاره به اينكه موقعيت‌مان نسبت به كاري كه انجام مي‌دهيم مثل تميز كردن شيشه‌ها نبايد طوري باشد كه كار مستمري از يك مفصل خاص بكشيم، توضيح مي‌دهد: در ضمن وقتي عضله خسته مي‌شود، بايد به آن استراحت داد چون با خستگي و فشار مستمر و در مدت بسيار طولاني آسيب‌هاي جدي به نخاع يا ستون فقرات و زانوها وارد مي‌شود.
به عقيده دكتر نجاتيان بيشترين موارد مراجعه‌كننده با علائم اسپاسم عضلات ناحيه كمر و گردن و مچ دست در شب‌هاي قبل از عيددر كساني است كه سابقه قبلي ضعف عضلات ستون فقرات را داشته‌اند.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی