پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ميوه بخوريد!

Lightbulb ميوه بخوريد!

بارها بارها در مورد خواص میوه ها و اثر آنها بر سلامتی صحبت شده.لذا توصیه میکنم که این مقاله را برای مرور مجدد مطالعه کنید.

همشهری آنلاین:
اگر از آنهايي باشيد كه اخبار پزشكي را مرتب دنبال مي‌كنند، حتماً هر چند وقت يك‌بار درباره خواص معجزه‌آساي آنتي‌اكسيدان‌ها و اين‌كه بسياري از سرطان‌ها و بيماريهاي قلبي و عروقي از طريق استفاده از مواد غذايي حاوي آنتي اکسيدان قابل پيشگيري و درمان است، خبري خوانده‌ايد و شنيده‌ايد.

به‌خاطر همه خوبي‌هايي كه به اين مواد نسبت مي‌دهند در سالهاي اخير، استفاده از مکمل‌هاي آنتي اکسيداني رواج بسياري يافته است.
اما به تازگي، نتايج مطالعه‌اي منتشر شده است و شايد شما هم خبرش را از رسانه‌ها شنيده باشيد، اين خبر به بررسي اثر آنتي اکسيدان‌هايي که به شکل مکمل مصرف مي‌شوند بر طول عمر افراد پرداخته است. نتايج اين مطالعه نشان داده كه مصرف ويتامين‌هاي A، E، C، بتاكاروتن و سلنيوم كه همه جزو گروه آنتي‌اكسيدان‌ها تلقي مي‌شوند، به صورت دارو هيچ تأثيري بر افزايش طول عمر انسان ندارد.


آيا تنها با اتکا به اين تحقيق، مي‌توان تمام يافته‌هاي پيشين درباره اثربخش بودن مصرف آنتي‌اکسيدان‌ها بر سلامت را رد کرد و از مردم خواست تا قرص‌هاي مکمل آنتي اکسيدان خود را دور بريزند؟ گروهي از کارشناسان معتقدند که يك مطالعه براي قضاوت كافي نيست و ساير كارشناسان مي‌گويند، مطالعه حاضر تاكيدي است بر اين نظريه كه كارايي آنتي‌اكسيدان‌ها درصورت مصرف در غذا بهتر از مصرف قرص آنهاست.


آمارها مي‌گويند 80 تا ۱۶۰ ميليون نفر که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد آنها را بزرگسالان تشکيل مي‌دهند، در آمريكاي شمالي و اروپا آنتي‌اكسيدان مصرف مي‌كنند و فقط آمريکايي‌ها، سال گذشته ۲/۳ ميليارد دلار هزينه خريد مكمل‌هاي تقويتي و ويتامين‌ها كرده‌اند. به همين‌خاطر گروهي از محققان بيمارستان دانشگاهي كپنهاگ دانمارك تصميم گرفتند يك‌بار ديگر اثرات حقيقي اين‌داروها بر سلامت و طول عمر را بررسي كنند.


آنها ۶۸ مطالعه را كه دربرگيرنده ۲۳۲ هزار و ۶۰۶ نفر بود، تجزيه و تحليل كردند ولي هيچ گونه نشانه چشمگيري مبني بر تأثير خوب يا بد مصرف آنتي‌اكسيدانها بر عمر انسانها پيدا نكردند. بنابراين مطالعاتي را كه كيفيت پايين‌تري داشتند حذف كرده و تنها معتبرترين مطالعات را مورد تحقيق قرار دادند.
محققان در اين مرحله دريافتند افرادي كه ويتامين مصرف مي‌كنند با خطر مرگ بيشتري روبه‌رو هستند به طوري كه خطر مرگ و مير در افرادي كه ويتامين E مصرف مي‌كردند ۴درصد، آنهايي كه بتاكاروتن مي‌خوردند ۷ درصد و افرادي كه ويتامين A مصرف مي‌كردند، حتي ۱۶درصد بيشتر از ديگران بود، اگرچه علت واقعي مرگ در بيشتر اين مطالعات نامعلوم بود!


در حالي‌كه برخي كارشناسان كه اين تحقيق را بررسي كردند، با توجه به اين كه در اين بررسي، مطالعاتي بسيار متفاوت مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است، بالا رفتن ميزان مرگ و مير بر اثر مصرف آنتي‌اكسيدان‌ها را مردود دانسته‌اند، اما دكتر كريستين گلود از بيمارستان دانشگاه كپنهاگ كه هدايت اين مطالعه را بر عهده داشت مي‌گويد: پيام اصلي اين تحقيق اين است كه پيشگيري از پيري، از طريق مصرف بتاكاروتن، ويتامين A و ويتامين E توصيه نمي‌شود.


شناسنامه آنتي‌اكسيدان‌ها
همان طور که از نامشان پيداست، آنتي اکسيدان‌ها ترکيبات يا مواد مغذي در غذاها هستند که قادرند با فرآيند فيزيولوژيک اکسيداسيون در بافت‌ها مقابله کنند. در واقع زماني که سلولهاي بدن ما، براي انجام فعاليت‌هاي متابوليک خود (سوخت و ساز مواد در بدن) از اکسيژن استفاده مي‌کنند، به شکل طبيعي موادي موسوم به راديکالهاي آزاد ايجاد مي‌شوند که قادر به ايجاد آسيب‌هاي بافتي خواهند بود و آنتي‌اکسيدان‌ها با خنثي کردن اثرات زيان‌بخش راديکالهاي آزاد از اين آسيب‌ها جلوگيري مي‌کنند.


جالب است بدانيد که همين روند اکسيداتيو است که باعث مي‌شود روغن فاسد شود ، سيبي که پوست آن گرفته شده تغيير رنگ دهد و آهن زنگ بزند.
اکسيدان‌هاي حاصل از فرآيندهاي داخل بدن، در نتيجه تنفس هوازي، متابوليسم و التهاب تشکيل مي‌شوند. راديکال‌هاي آزاد اگزوژن (خارجي) نيز از فاکتورهاي محيطي مانند آلودگي، نور خورشيد، ورزش شديد، اشعه ايکس، سيگار و الکل ناشي مي‌شوند.

از آنجايي که سيستم‌هاي آنتي اکسيداني بدن ما کامل نيستند، بنابراين با افزايش سن بخش‌هاي سلولي آسيب ديده به واسطه اکسيداسيون در بدن جمع مي‌شوند و به اين دليل است که استفاده از منابع غذايي حاوي مواد آنتي اکسيدان ضروري به نظر مي‌رسد.


قضاوت عجولانه
آنچه مسلم است اين است كه تحقيقات جديد و شگفت انگيز درباره خواص آنتي‌اكسيدان‌ها، چيزي نيست که بتوان به راحتي از کنارش گذشت.
البته عمده اين تحقيقات، تکيه بر اثربخشي مواد موجود در منابع طبيعي دارد، همانگونه که برخي محققان اكنون معتقدند كه آنتي‌اكسيدان‌ها تنها زماني تاثير دارند كه به صورت غذا مصرف شوند. به عبارت ديگر افرادي كه غذاهاي مملو از ويتامين مي‌خورند سالم‌تر از آنهايي هستند كه ويتامين‌ها را به صورت قرص و كپسول مصرف مي‌كنند.


جالب است بدانيد که انجمن قلب آمريکا هم، مصرف مکمل‌هاي آنتي اکسيداني را به افراد توصيه نمي‌کند، تا اطلاعات بيشتري در اين زمينه به دست آيد. در عوض پيشنهاد مي‌کند همه سعي کنند روزانه تنوعي از غذاها را از همه گروه‌هاي غذايي اصلي مصرف کنند.


ويتامين C، ويتامين E ، سلنيوم و کاروتنوئيدهايي مانند بتاکاروتن را بايد از مواد غذايي و نه از مکمل‌ها دريافت کرد. مثلاً ويتامين E در روغن‌هاي گياهي، گردو، بادام زميني، بادام، زيتون، آواکادو،جوانه گندم، جگر و سبزيجات داراي برگ سبز موجود است.


منابع مناسب ويتامين C شامل مرکبات مانند پرتقال و گريپ فورت، كلم بروکلي، سبزيجات داراي برگ سبز، گوجه فرنگي، فلفل، سيب زميني، طالبي و توت‌فرنگي هستند. از مواد غذايي حاوي بتاکاروتن(پيش‌ساز ويتامين A)، مي‌توان به هويج، طالبي، انبه، پاپايا،کدو تنبل، فلفل، اسفناج، کلم، هلو و زردآلو اشاره کرد.
__________________
من نه عاشق بودم!
و نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من!
من خودم بودم و یک حس غریب.
که به صد عشق و هوس می ارزد

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی