پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

زنان ايراني حضور چشمگيري در برنامه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي دارند

نماينده مقيم سازمان ملل در ايران با اشاره به حضور زنان ايراني در برنامه هاي حفظ يوزپلنگ آسيايي گفت: افزايش علاقه مندي به حفاظت از حيات وحش در ايران بخصوص در ميان زنان قابل توجه و چشمگير است.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا،"کونسوئلو ويدال" که به همراه جمعي از کارشناسان سازمان ملل و برنامه عمران ملل متحد براي بازديد از وضعيت زيستگاههاي يوزپلنگ ايراني به يزد سفر کرده است، از افزايش افراد علاقمند به حفاظت از حيات وحش در ايران ابراز خرسندي کرد.
وي با حضور در جمع محيط بانان شش زيستگاه يوز ايراني که به منظور شرکت در يک کارگاه آموزشي در روستاي "خرانق" در پناهگاه حيات وحش "انجير" يزد گردهم آمده بودند، افزود: از اينکه در جمع محيط بانان زحمتکش مناطق زيست يوز ايراني هستم، خوشحالم .
وي با بيان اينکه محيط بانان زحمات زيادي براي حفظ اين گونه در خطر انقراض متحمل شده اند، گفت: اهميت وجود شما تنها در حفظ يوزپلنگ ايراني خلاصه نمي شود.
نماينده مقيم سازمان ملل در ايران اضافه کرد:وجود شما باعث شده تا تعداد افرادي که براي حفاظت از محيط زيست و حيات وحش فکر کنند، ‌افزايش يابد که اين موضوع بسيار خوشحال کننده است.
خانم ويدال با اشاره به حضور چند نفر از زنان کارشناس محيط زيست در کارگاه آموزشي توانمند سازي محيط بانان کشور گفت: ‌از وجود اين خانم ها و اينکه در حفاظت از يوزپلنگ نقش دارند، خوشحالم .
وي سپس به طرح چند پرسش از مديران استاني و ستادي سازمان محيط زيست پرداخت و افزود: تعداد جمعيت انساني که در زيستگاههاي يوز زندگي مي کنند و تعارضاتي که در مناطق زيست يوز وجود دارد، بايد مشخص شود.
نماينده مقيم سازمان ملل در ايران با اشاره به ضرورت تامين معيشت مردم در زيستگاه هاي يوز ايراني گفت: معيشت مردم ارتباط تنگاتنگي با حفظ يوز دارد و اگر چه اين پروژه از سوي سازمان ملل حمايت مي شود، اما واقعيت اين است که مردم محلي نقش زيادي در حفاظت از يوز مي توانند داشته باشند؛ هر چند که تامين معيشت آنها نيز امري ضروري است.
خانم الزيرا سگين بوا ،‌معاون اجرايي برنامه عمران ملل متحد UNEP نيز در اين بازديد با اشاره به پرداخت 700 هزار دلار اعتبار در فاز نخست پروژه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي گفت:‌ با اين وجود اعتباراتي که به موازات تخصيص اعتبارات بين المللي، ‌از سوي سازمان محيط زيست ايران براي حفاظت از يوزپلنگ تخصيص يافته، نقش زيادي در موفقيت اين پروژه داشته است.
پروژه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي از سال 80 با حمايت مالي UNDP ،‌ GEF و سازمان حفاظت محيط زيست ايران تلاش خود را براي شناسايي زيستگاه هاي باقيمانده يوز و حفاظت از يوزپلنگ ها در ايران آغاز کرد، اکنون برآورد مي شود حداقل 70 قلاده يوزپلنگ آسيايي در ايران باقيمانده باشد.
همزمان با برگزاري کارگاه "توانمند سازي محيطبانان زيستگاههاي يوزپلنگ" در پناهگاه حيات وحش دره انجير استان يزد،‌ جمعي از نمايندگان سازمان ملل در ايران علاوه بر حضور در اين کارگاه، از زيستگاه هاي يوزپلنگ ايراني در استان يزد نيز بازديد مي کنند.
اين گروه قرار است از منطقه حفاظت شده بافق و پناهگاه حيات وحش درانجير که از جمله زيستگاههاي يوز ايراني در کشور محسوب مي شوند، بازديد کنند.
آشنايي با نحوه کار محيطبانان مناطق کويري و تلاش هاي صورت گرفته براي حفاظت از يوزپلنگ آسيايي در ايران بخشي از اهداف اين گروه در سفر به استان يزد عنوان شده است.
فاز دوم پروژه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي از سال 2009 با بودجه اي معادل 500 هزار دلار از سوي برنامه عمران ملل متحد آغاز بکار کرده است و تا سال 2012 ادامه دارد.
هدف اين پروژه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي و حفظ زيستگاه هاي آن در ايران است که طي چند دهه اخير با سرعت زيادي در سراشيبي انقراض قرار گرفته است.
در حالي که نسل اين گونه در سراسر قاره آسيا منقرض شده تخمين زده مي شود که حداقل 70 قلاده يوزپلنگ در کشور ايران وجود داشته باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی