پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

روشهای نوین آبیاری

روشهای نوین آبیاری
روشهای نوین آبیاری

عمده آب استحصال شده توسط بخش کشاورزی استفاده می گرددبطوریکه سهم سلیر مصرف کنندگان (بهداشت شرب صنعت) بسیار ناچیز می باشد.جهت بهبود مصرف آب کشاورزی بشر از ابتدادر پی مهار آب و کنترل و صرفه جویی در مصرف از آغاز دوران شهرنشینی تا کنون بوده و سیستم آبیاری نوین ثمره تلاش بشر و همگام پیشرفت فن و تکنولوژی بوجود آمده است بطوریکه عملکرد در مراکز تحقیقات و پژوهش سراسر جهان مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته و دائما راندمان کاربرد آن در حال افزایش می باشد

متداول ترین سیستم آبیاری که در جهان مورد استفاده قرار می گیرد بشرح ذیل می باشد
1- سیستم آبیاری قطره ای
2- سیستم آبیاری بارانی
3- آبیاری سطحی مدرن از جمله آبیاری با لوله های دریچه دار
4- سیستم آبیاری تراوا(زیرزمینی) که سهی شده است عنوان مختصری از آنها در این گزارش عنوان گردد.


مقدمه :
قمت عمده تلفات آب شامل انتقال وتوزيع درداخل مزارع روی می دهد که چيزی در حدود 80 درصد تلفات آب را شامل می شود درآبياری به روش سنتی که دربيشتر مزارع کشور بکار می رود باکاهش عملکرد ، باروری خاک ، بهره دهی گياه ( بدليل عدم توانايی جذب هوا) و طولانی شدن دوره های آبدهی روبرو می شويم .

دراين روش به ميزان سه برابر نياز واقعی گياه به مزرعه آب هدايت می شود . بعلت آن که درتوليد محصولات کشاورزی آب يکی از عمده اقلام هزينه می باشد بنا براين قيمت تمام شده توليدات کشاورزی با مصرف آب اضافی به ميزان چشمگيری افزايش می يآبد به منظور جلوگيری از اين هدر روی از سالها پيش تلاشهايی بعمل آمده که درنهايت به ابداع روشهای نوين آبياری ( بارانی وقطره ای ) درسطح جهان منجر شده است .

روشهای آبياری نوين علاوه برجلوگيری از تلفات آب ، باعث بالا بردن کيفيت توليد در واحد سطح می شوند به طوری که راندمان آبياری بارانی 70 درصد ودرآبياری قطره ای 95 درصد است درحالی که با روش آبياری مزارع به شکل سنتی ، روشی که بيشتر زمينهای کشاورزی در کشور با اين شکل آبياری می شوند حتی با صرف هزينه های گزاف تسطيح اراضی ، راندمان آبياری از 50 درصد فراتر نمی رود محصول در واحد سطح به روش آبياری تحت فشار 2 تا3 برابر افزايش می يابد.
افزايش سريع جمعيت کشور ونياز به توليدات کشاورزی از يکسو وپايين افتادن شديد ومداوم سفره های آب زيرزمينی وعدم مهار کافی آبهای سطحی از سوی ديگر باعث گرديد که روشهای آبياری تحت فشار بعنوان يکی از گزينه های راهگشا وموثر مورد توجه قرار گيرد . دراين روشها علاوه برعدم نياز به تسطيح واحداث شبکه های پر هزينه انتقال آب ، امکان انتقال آب از طريق لوله تا سرمزرعه وتوزيع يکنواخت آب درسطح مزرعه وهمچنين اعمال مديريت بهره برداری بهينه ازآب موجود درمراحل مختلف رشد گياه فراهم می گردد..

اعمال مديريت بهره برداری بهينه از آب موجود درمراحل مختلف رشد گياه فراهم می گردد.
علاوه براين توسعه سيستمهای آبياری تحت فشار باعث افزايش توليد ناخالص داخلی ايجاد اشتغال دربخشهای صنايع وخدمات وابسته ، کمک به امنيت غذايی ازطريق توليدات بهتر وبيشتر کشاورزی وکاهش هزينه های ملی درامر تامين آب می شود.


تاريخچه

الف - آبياری قطره ای :
پيدايش اوليه روش آبياری قطره ای را می توان به ايرانيان نسبت داد . زيرا آبياری کوزه ای ازقرنها درنواحی مرکزی ايران به خصوص اطراف يزد وکرمان وجود داشته است . واين خود نوعی استفاده از قطرات آب می باشد که از کوزه تراوش نموده ودراختيار گيآه قرار می گيرد . آبياری قطره ای درشکل پيشرفته تر اولين بار دردهه 40 درگلخانه های انگلستان ودر دهه 50 در فلسطين اشغالی مورد استفاده قرار گرفت .

واهميت تجارتی آن درسالهای بعد از 1960 بدنبال استفاده از لوله های پلاستيکی ارزان قيمت مشخص تر گرديد درواقع اختراع لوله های پلاستيکی واتصالات مربوط را می توان نقطه شروع آبياری قطره ای جديد دانست .
وجود ارزان قيمت اين لوله ها که به آسانی ميتوان سوراخ واتصالات مختلف را به آنها وصل کرد انگيزه ای درجهت گسترش اين روش بوده است امروزه بجای سوراخ کردن لوله های پلاستيکی انواع واقسام قطره چکانها ( امی تر) ساخته شده است . تکامل دراين سيستم درجهت دادن آب وکودهای شيميايی محلول به گيآه بوده است درسالهای اخير برای رسيدن به اهداف مورد نظر انواع قطره چکانها از جمله قطره چکاننده های تنظيم کننده فشار ، قطره چکاننده های تميزشونده خودکار، قطره چکاننده های ارزان پيش ساخته وشيلنکهای دوجداره ساخته شده است .
آبياری قطره ای به سبب خصوصيات مفيدی که دربردارد درتمام نقاط جهان به سرعت گسترش يافته است .

تعريف سيستم آبياری قطره ای

دراين سيستم آب بوسيله پمپ از منبع بداخل شبکه پمپ شده وضمن عبور از سيلکون ( فيلتر گردايی ) شن ومواد خارجی آن ته نشين می گردد. دراين روش آب با فشاری بيش ازيک اتمسفر از منبع تامحل مصرف انتقال مي يابد.
آب بصورت قطرات مجزا و پيوسته ويا بصورت اسپری ريز با فشار کم از طريق قطره چکان درطول خط انتقال آب قرار دارند . آبياری قطره ای روش موثری درتحويل آب مورد نياز گياه درمحدوده توسعه ريشه بداخل خاک است واين امکان را بوجود می آورد که عمل آبياری تاحد رفع نياز آبی گياه انجام می شود .
بنابراين دراين روش به ميزان زيادی ازاتلاف آب بصورت نفوذ عمقی ، ايجاد رواناب سطحی وتبخير درمقايسه با روشهای سنتی وبارانی کاسته می شود.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی