پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

علل رفتار نادرست سگ در زمان تنها ماندن در منزل و رفع آن (قسمت دوم )برای پیشگیری از بوجود آمدن این رفتار نادرست در سگ لازم است صاحبان به تربیت و رفتار خاصی با حیوان بپردازند. این آموزشها و چگونگی رفتار با سگ، برای بهتر نتیجه دادن، باید از زمان تولگی آغاز شود.
بستن سگ با زنجیر (در سگهای بزرگ جثه و نگهبان) کمک بزرگی برای برطرف شدن این رفتار نامناسب می باشد. که این روش در سگهای آپارتمانی که جثه کوچکتری دارند، با محدود کردن حیوان در اتاق و یا محیط بسته ای امکان پذیر است.
محدود کردن سگ باید از زمان تولگی شروع شود تا حیوان از همان دوران متوجه شود هر زمان که صاحب معین می کند باید در خانه تنها بماند و چیزی را خراب نکند.
قرار دادن سگ در باکس مخصوص حمل، لانۀ کوچک و تاریک، از اثر رفتارهای فوق نمی کاهد. چون سگ در داخل لانه یا فضای کوچک محدود شده نیز خرابکاری می کند در صورتی که به علت وجود نداشتن وسیله در این محیط، رفتارهای خرابکارانۀ سگ به چشم صاحب نمی آید در حالی که سگ با خراشیدن زمین، ناله و زوزه کشیدن همچنان به رفتار اشتباهش ادامه می دهد.

محیطی که برای محدود کردن سگ در نظر می گیرید باید دارای چه شرایطی باشد؟
برای سگ نگهبان بهتر است لانه ای بزرگتر از جثۀ حیوان، دور از رفت و آمد افراد فراهم شود و زنجیر سگ باید سبک بوده و به قلاده متصل شود (هیچگاه از زنجیر به عنوان قلاده استفاده نشود چون در اثر کشیدن حیوان موجب آسیب دیدگی و مشکلات تنفسی در سگ می شود) و باید به انداه ای بلند باشد که سگ بتواند به راحتی از لانه اش برای دفع فاصله بگیرد.
برای سگهای آپارتمانی، محدوده می تواند یک اتاق و یا یک محیط محصور شده همانند تصویر باشد. بر خلاف محدودۀ سگهای نگهبان نیاز نیست این محیط خارج از دید و یا رفت و آمد باشد. چون این گروه از سگها بیشتر نقش همبازی کودکان را دارند و جدا کردن همبازیها از هم دردسر ساز خواهد بود به همین علت کودک می تواند وارد محدوده سگ شود اما تا زمان فرا گرفتن آموزش سگ نباید از محیطش خارج شود.
برای عادت کردن سگ به این محیط جدید باید حیوان را به آرامی به فضای لانه عادت داد. برای این کار می توان ظرف آب و غذای سگ را در آنجا قرار داد و برای سرگرمی بیشتر قراردادن اسباب بازیها و استخوان در آن لازم است، همچنین رختخواب و یا لانه ای می توان برای سگ در این محیط قرار دار.
وجود چنین محیطی سبب می شود سگ در خانه محدوده ای اختصاصی داشته باشد و حس مالکیتش را نسبت به آن حفظ کرده و تمام خانه را قلمرو خود فرض نکرده و به دفاع و مراقبت از آن نپردازد. از چنین محدوده ای مانند تصویر نیز می توان برای سگهای نگهبان نیز تهیه کرد.
برای عادت نادرست سگهایی که با ورود افراد به منزل شروع به رفتار پرخاشگرانه و جست و خیز زیاد می کنند نیز باید از همین رویه استفاده شود.
اگر سگ عادت کند در محدوده قرار گیرد و یا مدتی بسته باشد می توان در زمان آمدن مهمانها سگ را در محیطی دور از افراد بست و یا آن را در محدودۀ تعین شده قرار داد و با خیال راحت به مهمانها رسید.
محدود کردن و یا بستن سگ را باید از زمان کم در حدود 5 دقیقه آغاز کرد و به تدریج به یک ساعت در روز رساند.
این آموزش از سه ماهگی شروع می شود و در سگهای آپارتمانی تا زمان یادگیری ادامه دارد اما برای سگهای نگهبان به یک روش فعالیتی تبدیل می گردد. به این صورت که سگ در سن 7 ماهگی به بعد یادمیگیرد که در طی روز باید بسته باشد و درشب به نگهبانی از محیط مورد نظر بپردازد. دلیل این روش استفاده نکردن سگ از تمام نیروی خود بوده تا در هنگام شب، خسته و خوابالوده نباشد و در پست خود به بهترین شکل انجام وظیفه دکند.

برای درمان رفتارهای مربوط به تنها نماندن سگ در منزل، لازم است حساسیت های حیوان را به برخی محرکها کم نمود.
محرکهای مهم برای بوجود آمدن این واکنشها نشانه هایی هستند که خروج صاحب را از منزل برای سگ تدایی می کنند، مانند: برداشتن کلید منزل و یا خودرو از جای همیشگی آن، برداشتن کیف، تعویض لباس و غیره که صاحب خود با کمی دقت به رفتار سگ می تواند این محرکها را شناسایی کند.
برای از بین بردن این رفتار، صاحب بعد از شناخت محرکهای موثر در سگ، چندبار در روز با استفاده از آنها (مانند برداشتن کلید) به فرم خارج شدن از منزل حاضر شده و برای چند دقیقه خانه را ترک می کند و دوباره به خانه باز می گردد تا سگ آرام آرام به غیبت کوتاه مدت صاحب عادت پیدا کند. در زمان بازگشت صاحب در صورت پارس نکردن، تشویقی خوراکی را که در دست دارد در ظرف غذای سگ قرار می دهد و همین عمل باعث می شود در زمان ورود صاحب، بجای آنکه سگ به دست و پای او بپرد سریع به سمت ظرف غذایش رفته تا جایزۀ خود را از آنجا بگیرد.
_______
سارا رنجبر
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی