پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ایگوآنا در حیات وحش ایگوآناهای سبز به صورت وحشی

ایگوآنا در حیات وحش
ایگوآناهای سبز به صورت وحشی در جنوب مکزیک، در آمریکای مرکزی و بیشتر در آمریکای جنوبی و تعداد غلیلی در جزایر صخره ای آنتیل یافت می شوند و بعضی از گونه های آن در قسمتهایی از کالیفرنیا، فلوریدا و هاوایی یافت شده اند، البته این ایگوآناها بیشتر آنهایی هستند که از دست صاحبان خود فرار کردند و یا خود صاحبان آنها را در طبیعت رها کرده اند، ایگوآناها خودشان را با محیط جدید طبیعی وقف داده و با تغییر محیط زیست رفتارهای زیستی جدیدی بدست می آورند.
توجه: این یک هشتار جدی برای صاحبان ایگوآنا می باشد، بیشتر مردم این باور را دارند که با رها کردن ایگوآنای خود در طبیعت یک گونۀ کمیاب را به حیات وحش هدیه کرده اند در صورتی که با این عمل در حقیقت ضرر بزرگی به محیط زیست وارد کرده و اکوسیستم را مختل و باعث آلودگی منابع طبعی شده اند، زیرا این خزنده با محیط هماهنگ نمی شود بلکه محیط را آنگونه که مایل است متغیر می سازد، برای مثال اگر شما ایگوآنای خود را در منطقه ای که گیاهان در حال انقراض دارد و یا در مزارع و باغات میوه رها کنید خسارات غیر قابل جبرانی به وجود می آورد. هر ساله در فلوریدا ایگوآنا هایی که در طبیعت رها شده اند باعث خرابی طبیعت و اکوسیستم می شوند. صاحبان باید خود را مسئول حیوان خانگی خود بدانند و برای بازگرداندن ایگوآنا به طبیعت، محیط بکری را انتخاب کنند و اطلاعاتی در مورد ویژگیهای اکوسیستم آن منطقه بدست آورند تا باعث از بین رفتن گونۀ خاصی از گیاهان نشود و ایگوآنا بتواند باقی عمرش را در آن محیط وحشی سپری کند.
ایگوآنا های سبز برحسب عادات زیستی اغلب در جنگلهای بارانی یافت می شوند، اگرچه بعضی از آنها در مناطق خشک و با حداقل دما سازگاری پیدا می کنند، اما به طور کلی هر منطقه ای که دارای دما و رطوبت کافی باشد برای زندگیشان مناسب است.
ایگوآناهای سبز بر روی درختان زندگی می کنند آنها به اینگونه زندگی عادت کرده اند، ایگوآنا ها بالا رونده های بسیار خوبی هستند و از اینکه در ارتفاعات باشند لذت می برند به همین علت اگر در منزل از ایگوآنایی نگهداری می کنید اولین جایی که برای یافتنش بهتر است جستجو کنید بالای قفسه ها و یا کتابخانه و... است.
ایگوآناها در طبیعت بیشتر طول روز را بر روی درختان سپری می کنند و فقط برای رفتن از درختی دیگر درختی بر روی زمین راه میروند.
در پرتوریکو به علت ازدیاد ایگوآناها بر روی درختان آنها را تاج درخت نیز می نامند. مردم بومی آمریکا اغلب ایگوآناها را به نام مرغان درختان و یا مرغان بامبو می شناسند.

ایگوآناها شناگران و جهنده های خوبی هستند ایگوآناها زمان طلوع خورشید از خواب بیدار می شوند و به سمت مکانی که دارای دمای دلخواه است. حرکت می کنند و تا نیمه های روز به جستجوی غذا می گردند، ایگوآناها گیاهخواران سختگیری هستند، آنها از برگها و گلها تازه، میوه های رسیده، جوانه ها و غنچه های گیاهان تغذیه می کنند و بعد از صرف غذا آنها به نقاطی که توسط اشعۀ خورشید گرم شده می روند و در آنجا به استراحت می پردازند تا غذای شان هضم گردد، سپس در هنگام شب جایی امن می یابند تا شب را به صبح برسانند. این روند مثال یک زندگی بی دغدغه می باشد. اینطور نیست؟

رنگ و شکل ظاهری نوزادان ایگوآنای سبز از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است. ایگوآناهای سبز می توانند رنگ خود را با طبیعت تطبیق داده و همرنگ محیط شوند، این روش به آنها کمک می کند تا در مقابل دشمنان از خود محافظت به عمل آورند زیرا همیشه تخمها و بچه های ایگوآنا از زمین و آسمان مورد هجوم شکارچیان قرار می گیرند، به همین منظور استتار و مخفی شدن مهمترین روش برای حفظ امنیت است.زمانی که ایگوآنایی در طبیعت به دوران بلوغ برسد می توان انتظار داشت که به سن 10 تا 15 سالگی نیز برسد زیرا هیچ شکارچیی نیست که ایگوآنا نتواند از خود در برابرش محافظت کند، آنها با دندانها و پنجه های تیز و دم قویی که دارند می توانند به راحتی در مقابل دشمنانشان ایستادگی کنند در بعضی اوقات این عمل باعث شکستگی قسمتی از دم و قطع شدن آن می شود ولی نگران نباشید این قسمت دوباره ترمیم می شود و رشد می کند. و تنها دشمنی که ایگوآنا هیچ دفاعی در برابرش ندارد انسان است. ایگوآنای سبز اغلب برای گوشت، پوست و تکثیر و تولید شکار می شوند.


بخش دومسن :
به طور متوسط 12 الی 15 سال که گاهی تا 25 سال نیز مشاهده شده است.رنگ :
نرها معمولا به رنگ سبز، آبی یا خاکستری با رگه های نارنجی در قسمت پاها و به صورت پراکنده در طول بدن هستند، که در فصل جفتگیری به تدریج روشن تر میشود. ماده ها معمولا به رنگ سبز و قهوه ای هستند.

رژیم غذایی در طبیعت :


برگ ها، گل ها و میوه ها

وضعیت به عنوان حیوان خانگی :
سوال اصلی این است که آنها حیوانات خانگی مناسبی محسوب میشوند یا خیر؟ درواقع آنها سوسمارهای محبوبی به شمار میروند، اما باید توجه داشت که مشکلات سلامت متعددی میتواند آنان را تهدید کند که برای جلوگیری از آن، باید شرایط مناسبی برای زیست آنان فراهم شود. (خصوصا باید اکیدا از دادن غذاهای نامناسب به آنها خودداری شود و رژیم غذایی مفیدی برایشان در نظر گرفته شود.) بسیاری از مردم بدون اطلاع از نیازهای اساسی این حیوان اقدام به خریداری آنها میکنند. باید به خاطر داشت که نگهداری از ایگواناها به هیچ وجه به افراد مبتدی توصیه نمیشود.ادامه دارد ...


مترجم : مسعود .ک
منبع : reptileinfo.com
______________

_________________
بخش سوممحل زندگی :
یک تانک 20 الی 30 گالنی (به طول مثال یک تانک 60 در 50 سانتی متری با ارتفاع 30 سانتی متر) برای یک ایگوانای جوان کفایت میکند، البته باید درپوشی مطمئن با حفاظی مناسب برای آن در نظر بگیرید. این حیوانات در صورتی که از تغذیه مناسبی برخوردار باشند میتوانند به سرعت رشد کنند و ایگواناهای بزرگ نیاز به فضایی نسبتا بزرگ دارند. آنها با رشد تدریجی، نیاز به گسترش محل زندگی خود در حد دو بعد عمودی و افقی دارند. قسمت هایی برای صعود حتما باید برای ایگوانا در نظر گرفته شود. برای یک ایگوانای بالغ یک محفظه با طول و عرض مساوی برابر با 2 متر و ارتفاع 120 سانتی متر کاملا مناسب است.

دما :
از 29 الی 39 درجه سانتیگراد
رطوبت :
این مورد در سلامت ایگوانا بسیار حیاتی است و رطوبت محیط زندگی شما برای زندگی یک ایگوانا اصلا مناسب نیست و باید حتما از دستگاهی برای تامین رطوبت مورد نیاز استفاده کنید.

نوردهی :
ایگوانا به قرار گرفتن در معرض نور لامپ UV برای آفتاب گرفتن نیاز دارند. دقت کنید که هرگز به صورت 24 ساعته این لامپ ها را روشن نگذارید زیرا این کار میتواند اضطراب شدیدی را به حیوان وارد کند. برای تامین دما در طول شب میتوانید از نورهای پس زمینه ای استفاده کنید.


ادامه دارد ...


مترجم : مسعود .ک
منبع : reptileinfo.com
__________________
بخش چهارم


چیدمان :

شاخه هایی را برای صعود و قرار گرفتن ایگوانا در هنگام آفتاب گرفتن در اختیار او قرار دهید. سعی کنید برای ایگوانای خود، حق انتخاب قائل شوید. گرماده یا بخاری را که محل را گرم میکند به وسیله حفاظ مستحکمی بپوشانید تا بدن حیوان خانگی تان در برخورد با آن دچار سوختگی نشود. چوب های سفت میتوانند گزینه های مناسبی برای این کار باشند. یک ظرف آب نسبتا بزرگ برای خیساندن بدن در اختیار ایگوانا قرار دهید. ممکن است شما هرگز نوشیدن آب توسط ایگوانا را نبینید اما ظرف آبی که برای او قرار میدهید توسط بدن او جذب شده و در طراوت پوست بدن نقشی اساسی ایفا میکند. به خاطر داشته باشید که هرگز نباید ایگوانای خود را در آبی که آغشته به کلر باشد شستشو دهید.

بستر :
قرار دادن لایه های ضخیم از کاغذ، ساده ترین و ارزان ترین روش برای بسترسازی محل زندگی ایگوانا به شمار میرود. برخی از صاحبان ایگواناها از چمن های مصنوعی برای ساخت بستر استفاده میکنند، فراموش نکنید که ایگوانا تمایل به خوردن هر جسمی که در محل زندگی شان قرار بگیرد نشان خواهند داد. هرگز از خاک گربه یا شن و ماسه به عنوان بستر استفاده نکنید زیرا میتواند باعث بروز بیماری های شدیدی در ایگوانا شود.


ادامه دارد ...


مترجم : مسعود .ک
منبع : reptileinfo.com
________________
بخش پنجمرژیم غذایی :

هنوز هم بحث های زیادی در خصوص رژیم غذایی ایده آل برای یک ایگوانا در میان متخصصان در میگیرد. یکی از رژیم های توصیه شده این است که از 85 % برگ های سبز، 10 % گیاهان و 5 % میوه استفاده کنید. خوراکی های سفت تر ممکن است به سختی به وسیله ایگوانا خورده شود. یک توصیه ایمن برای سلامتی ایگوانا این است که از رژیمی استفاده کنید که به نسبت 2 به 1 به ترتیب دارای کلسیم و فسفر باشد. (یعنی کلسیم دو برابر فسفر) این رژیم میتواند شامل موارد زیر باشد :

شلغم، خردل، چغندر، برگ قاصدک، کلم پیچ، برگ تربچه، هویج، سیب زمینی شیرین، بامیه، کدوی سبز، کدوی زرد، هویج وحشی، خیار، کدو تنبل، شاهی، برگ توت سفید، ذرت، انگور، خربزه، سیب، گلابی، هندوانه و انجیر

از دادن خوراکی هایی مانند پنیر، گوشت، حشرات و غذای سگ و گربه به ایگوانای خود جدا خودداری کنید.


پروتئین زیاد، میتواند باعث بروز مشکلاتی شود که حتی قابل درمان نیستند. کاهوی منجمد شده نیز از مواردی است که توصیه نمیشود زیرا ارزش غذایی بسیار پایینی دارد.زمان بندی غذادهی :


به صورت روزانه

تکثیر :
سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که آیا این حیوان در اسارت تکثیر میشود یا خیر؟
پاسخ مثبت است اما باید این نکته را در نظر بگیرید که آیا فرد یا افرادی را برای فروش یا واگذاری بچه ایگواناها سراغ دارید یا خیر.


ادامه دارد ...


مترجم : مسعود .ک
منبع : reptileinfo.com
__________________
_
بخش ششم
چند نکته جالب در خصوص ایگوانا : • همواره پس از دست زدن به هر خزنده ای دستان خود را کاملا بشویید.
 • ایگواناها زبان چسبناکی دارند و به شدت تمایل دارند که تمام اشیا اطراف را با آن لمس کنند. به همین دلیل توصیه میشود که از رها کردن ایگوانا در محیط و فضای باز منزل خودداری کنید زیرا درصورتی که شی خارجی وارد بدن آنها شود ممکن است برای خارج کردن آن، نیاز به عمل جراحی باشد.
 • ایگواناها فقط 1 % از مدت زندگی شان را به غذا خوردن میگذرانند.
 • به خاطر داشته باشید که اطلاعات نادرست زیادی درخصوص ایگوانا ها در کتب و سایت های اینترنتی موجود است، بنابراین کاملا دقت کنید که از چه روشی برای نگهداری از ایگوانای خود تبعیت میکنید.
 • ایگواناها حیواناتی روز فعال هستند و در طول روز فعالیت نسبتا زیادی دارند.
 • ایگواناها (به خصوص جنس نر) حیواناتی قلمروطلب هستند و میتوانند در فصل جفتگیری به شدت مهاجم شوند.
 • ایگواناها به وسیله ماده ای که از بینی خود ترشح میکنند، نمک اضافی بدن شان را دفع میکنند.مترجم : مسعود .ک
منبع : reptileinfo.com
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)