پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

راههای تشخیص عفونت

 

برای تشخیص بیماریهای عفونی از 5 روش آزمایشگاهی زیر می‌توان استفاده کرد: 1- مشاهده مستقیم ارگانیسم عامل بیماری زیر میکروسکوپ 2- شناسایی آنتی‌ژن میکروب 3- جستجو برای تغییراتی که حاصل پاسخ میزبان در برابر میکروارگانیسم‌های خاص هستند. 4- شناسایی توالی‌های نوکلئوتید خاص میکروب 5- جدا کردن و شناسایی ارگانیسم از راه کشت.
مقدمه

در همه این روشها نمونه‌ای که به آزمایشگاه فرستاده می‌شود و بررسیها روی آن انجام می‌گیرد، بسته به محل عفونت و نوع عفونت وشک پزشک می‌تواند از خون ، مایع نخاعی ، ادرار ، مدفوع ، خلط و یا نمونه‌هایی از محل عفونت مثلا از پوست ، مغز ، ریه ، دستگاه گوارش و یا آبسه یا مایع و چرک خارج شده از محل عفونت ، تهیه شود.
تشخیص با مشاهده مستقیم ارگانیسم

در بسیاری از بیماریهای عفونی ، ارگانیسم بیماریزا را می‌توان با بررسی میکروسکوپی مایعات بافتی مشاهده کرد. در این روش نمونه مورد نظر بافتی را روی شیشه لام می‌کشند و بعد با روشها و رنگهای مخصوصی رنگ‌آمیزی می‌کنند و بعد زیر میکروسکوپ مشاهده می‌کنند. با رنگ‌آمیزی به روش گرم یا اسیدفاست باکتریها ، میکوباکتریها و کاندیدا را می‌توان به آسانی شناسایی نمود. قارچهای دیگر با رنگ‌آمیزی با جوهر هندی یا هیدروکسید پتاسیم قابل تشخیص هستند.
تشخیص از طریق شناسایی آنتی‌ژنهای میکرب

برخی عوامل بیماریزا را می‌توان با بررسی نمونه بافتی از لحاظ آنتی‌ژنهای میکروب شناسایی کرد. این بررسیها را می‌توان ظرف مدت کوتاهی که اغلب کمتر از یک ساعت است، انجام داد. مثلا بعضی از میکروبهای عامل مننژیت ر ا می‌توان به سرعت با شناسایی آنتی‌ژن پلی‌ساکاریدی اختصاصی در مایع مغزی نخاعی csf (با استفاده از روش آگلوتیناسیون لاتکس) تشخیص داد. در روش ایمنوفلورسانس نیز با استفاده از پادتن‌های ضد ارگانیسمها می‌تواند عوامل بیماریزایی را شناسایی نمود. که از آن جمله عفونتهای تنفسی و هپاتیت b است.
تشخیص با بررسی پاسخهای ایمنی یا التهابی

بررسی بافتهای جدا شده یا تکه‌برداری شده به منظور ملاحظه تغییرات مرضی بافتی ، اغلب نحوه پاسخ التهابی میزبان را آشکار می‌کند. به عنوان یک اصل کلی ، ظهور گلبولهای سفید نوتروفیل در عفونت حاد باکتریایی ، ظهورگلبولهای سفید لنفوسیت در عفونتهای ویروسی ، قارچی و عفونتهای مزمن دیده می‌شود. و نوع ائوزینوفیل گلبول سفید اغلب در عفونتهای ناشی از کرمها دیده می‌شود. به همین ترتیب بررسی مایعات آلوده‌ای نظیر مایع مغزی نخاعی یا خون به شناسایی علت عفونت کمک می‌کند.
از روی پاسخهای ایمنی سلولی میزبان نیز می‌توان به برخی تشخیصها دست یافت. مثلا تست سل که روی پوست دست انجام می‌شود، نوعی پاسخ ایمنی سلولی است که مثبت شدن آن حاکی از وجود عفونت فعال یا قبلی با سل است.


برای تشخیص برخی عفونتها و بویژه عفونتهای ناشی از ارگانیسمهایی که کشت آنها مشکل است و یا برای کارکنان آزمایشگاه خطرناک است، می‌توان از این روش استفاده کرد.
تشخیص از طریق شناسایی توالی‌های نوکلئوتیدی میکروب

با استفاده از این فنون ژنتیک مولکولی ، می‌توان نمونه‌های میکرب با رشد کند و آهسته را به سرعت مشخص نمود. علاوه بر این ، این روشها قادرند به سرعت میزان کمی عوامل بیماریزا را مشخص کنند. نکته آخر این که ، با روش بررسی ژنتیکی می‌توان نشانگرهای ژنتیکی مقاومت به داروهای ضد میکروبی را شناسایی نمود که این امر در انتخاب نوع دارو مفید است.
حساسیت این روشها تشخیصهای آزمایشگاهی را متحول کرده است.
تشخیص از طریق جدا کردن ارگانیسم در محیط کشت

در این روش نمونه بافتی را در محیطهای کشت مخصوص به خود کشت می‌دهند و با رشد عامل بیماریزا ، عفونت را تشخیص می‌دهند. جدا کردن میکرب منفرد از یک ناحیه آلوده معمولا نشان دهنده آن است که عفونت ناشی از آن ارگانیسم است. با این حال اطلاعات حاصله باید بر اساس زمینه علایم بالینی تفسیر شوند. در مواردی که احتمالا نمونه‌های جدا شده حساس هستند، نمونه را باید با دقت فراوان از نظر رعایت شرایط استریل مستقیما در محیط کشت قرار داد.

جدا کردن باکتریهای بیماریزای شایع به آسانی در اکثر آزمایشگاههای بیمارستانی قابل انجام است. ولی از آنجا که تمامی ویروسهای بیماریزای قابل کشت برای رشد نیاز به سلولهای یوکاریوتیک دارند، جدا کردن ویروس پر هزینه بوده و اغلب پرزحمت و غیر معمول است
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی