پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

عوامل ژنتيک و ايمونولوژيک /بروز سرطان در کودکان

عوامل ژنتيک و ايمونولوژيک /بروز سرطان در کودکان
عوامل ژنتيک و ايمونولوژيک از مهم ترين دلايل بروز سرطان در کودکاندر ميان بيماري هاي متفاوت کودکان، سرطان کودکان يکي از دردناک ترين آن هاست. همچنان که پيشتر طي گزارش هاي متعددي درباره سرطان اشاره کرده ايم بيماري سرطان در حال حاضر يک بيماري قابل پيش گيري و درمان است. اما سرطاني که اغلب کودکان درگير آن هستند سرطان خون، مغز و غدد لنفاوي است که زمينه ژنتيکي دارد.
به عبارت ديگر در بروز انواع سرطان کودکان ژنتيک نقش پررنگ تري از عوامل محيطي دارد. با وجود اين، معاون مرکز بيماري هاي غيرواگير وزارت بهداشت نسبت به افزايش سرطان هاي کودکان در کشور هشدار داد و به ايلنا گفت: عواملي از قبيل تغذيه نامناسب، آلودگي هوا و امواج الکترونيکي در ايجاد سرطان هاي خوني موثر است. وي ادامه داد حمايت از کودکان سرطاني در طرح جامع کنترل سرطان که در کشور در حال اجراست، پيش بيني شده و آن چه که مهم است قابليت درمان اين نوع سرطان هاست که چنان چه خانواده ها به سرعت پي گيري هاي لازم را انجام دهند درمان آن تا ۹۰ درصد انجام مي شود.
همچنين دکتر محمد فرانوش، عضو هيئت مديره انجمن خون و سرطان ايران در ششمين همايش بين المللي سرطان کودکان به ايسنا گفت: مصرف مداوم خوراکي هاي شور، فست فودها، غذاهاي کنسرو شده و از همه مهم تر قرار گرفتن در معرض تابش مداوم نور آفتاب مي تواند در ايجاد سرطان در کودکان دخالت داشته باشد. عوامل اصلي ايجاد سرطان هنوز مشخص نشده، اما عوامل ژنتيک و عوامل ايمونولوژيک از مهم ترين دلايل بروز سرطان در کودکان است. وي با بيان اين که بعضي از عفونت هاي ويروسي و نقص هاي ايمني نيز مي تواند در بروز سرطان کودکان نقش داشته باشد تاکيد کرد: تشخيص زودهنگام سرطان در کودکان علاوه بر کاهش هزينه درمان و کاهش درد و رنج مي تواند در بهبود قطعي بيش از ۸۰ درصد اين کودکان موثر باشد.
وي با اشاره به اين که درمان سرطان در ايران در وضعيت مطلوبي قرار دارد يادآور شد: بسياري از بيماران سرطاني از کشورهاي حوزه خليج فارس، آسياي ميانه و حتي اروپاي غربي ،ايران را براي درمان بيماران خود انتخاب مي کنند زيرا پزشکان ايراني تبحر خاصي در زمينه درمان انواع سرطان دارند.
براي کندوکاو درباره سرطان هاي کودکان و انواع آن و عوامل به وجودآورنده آن با دکتر ثمين علوي، فوق تخصص خون و سرطان کودکان و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت وگو کرديم. وي در اين باره به خراسان مي گويد: انواع سرطان هاي شايع در بزرگسالان مانند سرطان پستان، پروستات و سرطان هاي دستگاه گوارش در بچه ها مشاهده نمي شود نيمي از بدخيمي ها در سرطان هاي کودکان انواع سرطان هاي خون و تومورهاي مغزي است. ۵۰ درصد مابقي شامل بيماري هايي نظير نوروبلاستوما، تومور وين، بدخيمي هاي غدد لنفاوي شامل بيماري هوچکين و لنفوم غيرهوچکين و مواردي از سارکوما يا تومورهاي بدخيم نسج نرم تومورهاي استخواني و ساير بدخيمي هاي نادر است که کودکان را درگير مي کند. وي با اشاره به بيماران مراجعه کننده به بيمارستان مفيد به عنوان يک مرکز ارجاعي مي گويد: طبق مشاهدات ما انواع بدخيمي ها چه در کودکان و چه در بزرگسالان افزايش نشان مي دهد. اين افزايش به دليل افزايش امکانات تشخيصي است يا به دليل افزايش تماس با آلاينده ها و مواد سرطان زا رخ داده است. طبق آخرين آمارها ۴۰ کودک در هر صد هزار کودک زير ۱۵ سال به انواع سرطان ها مبتلا مي شوند.
دکتر علوي درباره عوامل ايجادکننده سرطان ها ازجمله سرطان خون در کودکان توضيح مي دهد: سال هاست عوامل متعددي در ايجاد سرطان هاي کودکان مورد بررسي قرار گرفته اند.
عفونت هاي ويروسي، اشعه يونيزان، مواد ايزوتوپ، فيلدهاي الکترومغناطيسي مي تواند از طريق تغيير ژنتيکي به بروز سرطان منجر شود. به عبارتي در ۸۰ تا ۹۰ درصد سرطان کودکان تغييرات ژنتيکي نقش دارد و کروموزوم هاي غيرطبيعي در سلول هاي تومورال در ۸۰ درصد سرطان هاي خون مشاهده مي شود. در واقع زماني که ساختار کروموزومي خون کودک تغيير پيدا مي کند، سرطان خون ايجاد مي شود.
اين تغيير مي تواند حاصل قرار گرفتن در معرض اشعه، عفونت ويروسي يا مصرف برخي داروها باشد و زمينه تغيير کروموزومي را فراهم کند.
هيچ کدام از اين عوامل به عنوان علت صددرصدي سرطان کودکان معرفي نشده اند و چند عامل زمينه ژنتيکي مستعد و عوامل محيطي بايد دست به دست هم دهد تا سرطان در کودک بروز پيدا کند.
بنابراين پاسخ روشني درباره علت ايجاد سرطان در کودکان وجود ندارد و نمي توان روي يک علت خاص انگشت گذاشت.
وي درباره پيشرفت هاي درماني کودکان سرطاني در ايران مي گويد: ايران از اين نظر بسيار پيشرفته است و تمامي درمان هاي مربوط به سرطان هاي کودکان که در ساير نقاط جهان انجام مي شود، در ايران نيز صورت مي گيرد. در يکي از انواع سرطان هاي خون موسوم به لوسمي حاد لنفوبلاستيک (ALL) درمان ارجح شيمي درماني است که در ايران نيز انجام مي شود و بيماران به مرحله Remission مي روند يا بيماري فروکش مي کند و بعد از ۵/۲ تا ۳ سال درمان آن ها قطع مي شود.
بهبود اين دسته از بيماران با توجه به ميزان پيشرفت بيماري و سن آن ها متفاوت است اما در انواع استاندارد آن بهبود تا ۹۰ درصد امکان پذير است. در نوع لوسمي حاد ميلو بلاستي برخي بيماران براي پيوند مغز استخوان به مراکز درماني مربوطه ارجاع داده مي شوند و بهبود آن ها نيز امکان پذير است. مرکز اصلي پيوند مغز استخوان در ايران بيمارستان دکتر شريعتي است که به بيماران خدمات مربوطه را ارائه مي دهد.
دکتر علوي با اشاره به درمان کامل لوسمي حاد لنفوبلاستي در ايران گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد استاندارد آن بهبود دارد و موارد ديگر بسته به شرايط بيمار درصد بهبود متفاوتي دارد.
بهبود کودکان سرطاني و دست و پنجه نرم کردن آنان با بيماري مستلزم فراهم شدن شرايط کافي براي آن ها و خانواده هايشان است.
طبيعي است که گراني، هزينه هاي درماني بالا، آزمايش هاي متعدد، مراجعه به پزشکان متخصص متفاوت، هزينه هاي بستري، داروهاي پاراکلينيک و غيره بيشترين فشارها را روي خانواده هاي کودکان سرطاني مي گذارد و اين خانواده ها نيازمند حمايت جدي دولت و مسئولان هستند. در شرايطي که هزينه هاي درمان عادي براي بسياري از خانواده هاي ايراني سرسام آور و سنگين است، داشتن کودک سرطاني واقعا بار مضاعفي روي دوش خانواده مي گذارد در حالي که خانواده هاي کودکان سرطاني با مسائل عاطفي و روحي- رواني زيادي دست به گريبان مي شوند و متاسفانه هيچ کس به اين مسائل توجهي نمي کند. در نظر گرفتن مسائل روحي- رواني پدر و مادر در بهبود شرايط خانواده بسيار موثر است زيرا چنين خانواده هايي اغلب از نظر عاطفي بسيار آسيب پذير هستند و دچار مشکلات روحي- رواني زيادي مي شوند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی