پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

یک جراحی بی سابقه دامپزشکی در کشور

یک جراحی بی سابقه دامپزشکی در کشور

به گزارش ايسنا تیمی از جراحان دامپزشکی در یک جراحی بی‌سابقه در کشور، عارضه شکستی دست یک قلاده «گربه پالاس» از گونه‌های جانوری کمیاب کشور را درمان کردند. 

دکتر هومن ملوک پور، سرپرست تیم جراحی «گربه پالاس» در حاشیه انجام این عمل دامپزشکی گفت: این جراحی از دو جنبه حائز اهمیت بود، در وهله اول مساله کمیاب بودن این گونه گربه است و در مرحله دوم نوع آسیبی که حیوان دیده بود و نوع درمانی که انجام شد، در کشور بسیار کم بر روی حیوانات خانگی انجام شده که آنها هم در گونه‌های دیگری غیر از این گربه‌سان کمیاب بوده است. 

وی با موفقیت آمیز خواندن این عمل جراحی، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که عامل شکستی حیوان انسانی بوده، یعنی توسط انسان آسیب دیده است، زیرا کوفتگی‌هایی مشاهده نمی‌شود که بتوان گفت از جایی افتاده یا با حیوان دیگری درگیر شده و کاملا مشخص است که شی بلندی مثل چوب یا فلز به گربه برخورد کرده و این مساله را امتداد شکستگی‌ها به وضوح نشان می‌دهد. 

دکتر حمیدرضا فتاحیان، استادیار دانشکده علوم تخصصی دامپزشکی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و جراح این تیم نیز با اشاره به این که حیوان آسیب دیده از سوی کارشناسان سازمان محیط زیست جهت درمان آورده شده است، اظهار کرد: پس از انجام رادیوگرافی مشخص شد که این گربه از ناحیه دو دست دچار شکستگی شده، به طوری که شکستگی دست چپ کامل بوده است، لذا پس از بررسیها به نتیجه رسیدیم که باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد. 

وی ادامه داد: متاسفانه با محدودیت‌هایی در زمینه‌ وسایل جراحی حیوانات در ایران مواجهیم مثلا قطعات فلزی به اندازه این حیوان کوچک سه یا چهار کیلوگرمی وجود ندارد، بنابراین آنچه که در دسترس بود فراهم کردیم و تحت شرایط جراحی باز، دستی را که هر دو استخوان آن با هم شکسته بود، پس از باز کردن موضع، جراحی کردیم که پس از رادیوگرافی مشخص شد که این استخوان کاملا در مسیر خود قرار گرفته است. 

عضو هیات علمی دانشکده علوم تخصصی دامپزشکی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود نیازی به عمل جراحی دست دیگر نبوده و با آتل بندی معمولی می‌توان به بهبود وضع وی کمک کرد تا بتواند به محیط زیست برگردد. 

وی طول درمان را بین 4 تا 8 هفته عنوان کرد و افزود: باید پس از جوش خوردن استخوان، پیچ و پلاکها بیرون آورده شود و حیوان پس از دو هفته می‌تواند به محیط برگردانده شود. 

فتاحیان اظهار داشت: سالهاست در ایران این مشکل وجود دارد که متاسفانه کسی باور نمی‌کند که می‌توان در دست گربه دو کیلویی نیز می‌توان پلاکت گذاشت، لذا لازم است کسانی که لوازم پزشکی مربوط به رشته دامپزشکی را فراهم می‌کنند، اقدام به تهیه این گونه وسایل که مورد نیاز است، نیز کنند، چرا که در اکثر کشورها وجود دارد، اما در ایران نیست و در این راستا معتقدم که سازمان دامپزشکی و صنف لوازم پزشکی این گروه باید حمایتهای لازم را داشته باشند. 

امیر عباس مشهدی احمدی ــ کارشناس حیات وحش اداره کل محیط زیست استان تهران ــ هم در این رابطه اظهار کرد: پنجشنبه گذشته از طریق اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروز کوه مطلع شدیم یک قلاده گربه پالاس که از نوع گربه‌های کمیاب است، پیدا شده و به دلیل مجروح بودن و شکستگی از ناحیه دو دست وضعیت نامساعدی دارد. 

وی ادامه داد: تحقیقات ما در این رابطه ادامه دارد در حال حاضر با قطعیت نمی‌توان گفت که چه حادثه‌ای رخ داده، اما آنچه مبرهن است ، این که گربه توسط انسان مورد تهاجم قرار گرفته و این مساله در بخش حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست در حال پیگیری است. 

کارشناس حیات وحش اداره کل محیط زیست استان تهران، خاطر نشان کرد: پس از انجام کارهای مقدماتی مانند بیومتری و شرایط سنجی توانستیم اندازه‌گیریها را انجام داده و سپس هماهنگی‌های لازم برای عمل جراحی و بهبود شرایط حیوان به عمل آمد. 

وی در خصوص این که حیوان پس از بهبودی در چه مکانی نگهداری می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم در صورت بهبودی کامل بتوانیم حیوان را به طبیعت برگردانیم، البته با پارک پردیسان و یا مراکزی که امکانات نگهداری را داشته باشند، مکاتبه می‌کنیم که در نهایت بتوان رهاسازی را برای این گونه حیوان انجام داد. 

احمدی درباره ویژگیهای این گونه گربه‌ها، توضیح داد: «گربه پالاس» جزو خانواده‌ گربه سانان و در گروه گوشت خواران است که از جمله گربه‌های بسیار کمیاب ایران به شمار می‌رود. در واقع ظاهر آن شبیه گربه‌های معمولی است، اما سر آن پهنتر از گربه معمولی است، گوشهایش گرد و کوچک و بر روی پیشانی خالهای سیاه دیده می‌شود. همچنین رنگ عمومی بدن گربه نارنجی بوده و نوک موها به سفیدی می‌زند. 

به گفته وی «گربه پالاس» از نوع گربه‌هایی هستند که بسیار خجالتی و منزوی بوده و معمولا در مناطق استپی مرتفع با پوشش گیاهی متراکم زندگی می کنند. زیستگاه این گونه حیوان در تهران، اصفهان، شمال شرق ایران مثل سرخس و ترکمن صحرا و نیز بخش‌هایی از آذربایجان غربی است و در واقع بیشتر در مناطق نسبتا سرد زندگی می‌کنند. 

این کارشناس حیات وحش اضافه کرد: «گربه پالاس» به دلیل پشمی که دارد به عایق خوبی در مقابل سرما مجهز است. البته این گونه خیلی کم و به ندرت - چهار یا پنج بار - در کشور دیده شده و آخرین بار سال گذشته در منطقه شکار ممنوع کوه سفید و در سال 86 نیز یک بار توسط دوربین در پارک ملی «خجیر» مشاهده شده است. می‌توان گفت این گربه در پارک ملی کوه سفید فیروز کوه وجود دارد،اما از نظر تعداد و جمعیت به دلیل نوع منزوی بودن این حیوان و مطالعات کمی که صورت گرفته نمی‌توان به طور قطع جمعیت آن را بیان کرد. 

وی بیان کرد: از عمده تهدیدهایی که در بین گوشتخواران علی‌الخصوص برای گربه‌های وحشی و کوچک جثه وجود دارد، تخریب و از بین بردن زیستگاه این حیوانات است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی