پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

همه چيز درباره پامرانين

 

 (Pomeranian)

همه چيز درباره پامرانين
گروه نژادی: Toy Dog
کشور منسوب: آلمان

ظاهرشناسی: قد: حداکثر cm30، وزن متوسط: kg5، صورتی مثلثی شکل، چشم‌ها: با نگاه‌هایی معنی‌دار، گوش‌ها: نوک تیز و افراشته، دم: به طرف پشت پیچ‌خورده و برگشته، رنگ‌ها: سفید، حنایی، پرتقالی، زمینۀ سیاه و یا خاکستری با یک لکۀ منفرد. با رسیدن به سه سالگی هست که رشد موهایش به ایده‌آل‌ترین حالت می‌رسند و در زمان پیری به تدریج شاهد ریزش موهایش می‌شویم.

رفتارشناسی: سرزنده، بشاش، باغرور، مطیع، برای غریبه‌ها پارس می‌کند. 

کارایی: در سالیان قدیم به عنوان سگ نگهبان و سگ گله استفاده می‌شد. در دورۀ رونسانس بود که به عنوان سگی لوکس پذیرفته شد. خانه‌اش را دوست دارد و در موارد لزوم از آن دفاع می‌کند. توله‌هایی بسیار ریز به دنیا می‌آورد به طوری که سه توله، یک جا به راحتی داخل کف دست جای می‌گیرند! 


همه چيز درباره پامرانين
ارسال پاسخ سریع به این پیام

 

 

 

 

 


FCI-Standard N° 97 / 05. 03. 1998 / GB

GERMAN SPITZ, INCLUDING KEESHOND AND POMERANIAN 
(Deutscher Spitz, inklusive Keeshond und Pomeranian)

TRANSLATION : C.Seidler

ORIGIN : Germany

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 05.03.1998

UTILIZATION : Watch and Companion Dog

CLASSIFICATION F.C.I. : Group 5 Spitz and primitive types

Section 4 European Spitz

Without working trial

BRIEF HISTORICAL SUMMARY : German Spitz are descendants of the stone age « Peat Dogs » (Torfhund) « Canis familiaris palustris Rüthimeyer » and the later Lake Dweller's (Pfahlbau) Spitz; they are the oldest breed of dog in Central Europe. Numerous other breeds have been produced from them. In non-German speaking countries Wolfsspitz are known as Keeshonds and Toy Spitz as Pomeranians

GENERAL APPEARANCE : Spitz breeds are captivating on account of their beautiful coats, made to stand off by plentiful undercoat. Particularly impressive is the strong, mane-like collar round the neck (ruff) and the bushy tail carried boldly over the back. The foxy head with alert eyes and the small pointed, closely set ears give the Spitz his unique characteristic, cheeky appearance

IMPORTANT PROPORTIONS : The ratio of height at withers to body length is 1 : 1

BEHAVIOUR AND CHARACTER : The German Spitz is always attentive, lively and exceptionally devoted to his owner. He is very teachable and easy to train. His distrust to strangers and lack of hunting instinct make him the ideal watchdog for home and farm.He is neither timid nor aggressive. Indifference to weather, robustness and longevity are his most outstanding attributes

HEAD 
CRANIAL REGION : The Spitz's medium size head, seen from above, appears broadest at the back and tapers in wedgeshape to the tip of the nose

Stop : Moderate to marked, never abrupt

FACIAL REGION 
Nose : The nose is round, small and pure black, dark brown in brown Spitz

Muzzle : The muzzle is not overlong and stands in pleasing proportion to the skull. (In Wolfspitz/Keeshond, Giant Spitz and Medium-size Spitz the ratio length of the muzzle to length of the skull is approximately 2:3, in Miniature Spitz and Toy Spitz approximately 2:4.)

Lips : The lips are not exaggerated, close fitting to the jaws and do not form any folds to the corner of the mouth. They are completely black in all colours, brown in brown Spitz

Jaws/Teeth : The jaws are normally developed and show a complete scissor bite with 42 teeth, corresponding to the teeth formula of the dog, i.e. the upper teeth closely overlapping the lower teeth and set square to the jaws. In Miniature-and Toy (Pomeranian) Spitz the lack of a few premolars is tolerated. Pincer-bite is permissible in all varieties of Spitz

Cheeks : The cheeks are gently rounded, not protruding
Eyes : The eyes are of medium size, longish shape, slightly slanting and dark. The eyelids are black in all shades of colour, dark brown in brown Spitz

Ears : The small ears are set high and relatively close to each other, triangular and pointed; they are always carried upright, stiff at the tips

NECK : The medium length neck is set broadly into the shoulders, slightly arched without throatiness and covered by a thick, profuse coat forming a large ruff

BODY 
Topline : The topline starts at the tips of the erectly carried prick-ears and merges in a gentle curve with the short, straight back. The bushy, sweeping tail, which partially covers the back, rounds off the silhouette

Withers/Back : The high withers drop imperceptibly into the shortest possible, straight, firm back

Loin : Short-coupled, broad and strong

Croup : The croup is broad and short, not falling away

Chest : The deep chest is well sprung, the forechest well developed

Lower line : The brisket reaches as far back as possible; the belly has only a slight tuck up

TAIL : The tail is set on high and of medium length. It reaches upwards and rolls forward over the back, straight from the root. It lies firmly over the back and is covered with very bushy hair. A double curl at tip of tail is tolerated

LIMBS 
FOREQUARTERS

General : Straight, rather broad front

Shoulders : The shoulder-blade is long and well laid back. The upper arm, which is approximately the same length, forms an angle of 90 degrees to the shoulder-blade. The shoulder is well muscled and firmly connected to the brisket

Elbow : The elbow joint is strong, close fitting to the brisket and turns neither in nor out

Forearm : The forearm is of medium length in relation to the body, sturdy and completely straight. The back of the forearm is well feathered

Metacarpus (Pastern) : The strong, medium length front pastern stands at an angle of 20 degrees from the vertical

Front feet : The front feet are as small as possible, round and closed, so called cat feet, with well arched toes. Toe-nails and pads are black in all shades of colour, but dark brown in brown dogs

HINDQUARTERS

General : The hindquarters are very muscular and abundantly feathered to the hocks. The hind legs stand straight and parallel

Upper and lower thigh : Upper and lower thigh are of about equal length

Stifle : The stifle joint is strong with only moderate angulation and is turned neither in nor out in movement

Metatarsal (Hock) : The hock is of medium length, very strong and vertical to the ground

Hind feet : The hind feet are as small as possible, tightly closed with well arched toes, so called cat feet. The pads are coarse. The colour of nails and pads is as dark as possible

GAIT/MOVEMENT : The German Spitz moves straight ahead with good drive, fluid and springy

SKIN : The skin covers the body tightly without any wrinkles

COAT 
HAIR : The German Spitz has a double coat : Long, straight, stand off top coat and short, thick, cotton-wool-like undercoat. Head, ears, front side of front and hind legs and the feet are covered by short, thick (velvety) hair. The rest of the body has a long rich coat. Not wavy, curly or corded, not parted on the back. Neck and shoulders are covered by a thick mane. The backside of the front legs is well feathered, the hind legs have ample feathering from croup to hocks. The tail is bushy

COLOUR 
a) Wolfsspitz/Keeshound : Grey shaded. 
b) Giant-Spitz : Black, brown, white. 
c) Medium size Spitz : Black, brown, white, orange, grey-shaded, other colours

d) Miniature Spitz : Black, brown, white, orange, grey-shaded, other colours

e) Toy Spitz/Pomeranian : Black, brown, white, orange, grey-shaded, other colours

Black Spitz : In the black Spitz, the undercoat and skin must also be black and the colour on top must be a shining black without any white or other markings

Brown Spitz : The brown Spitz should be uniformly dark brown

White Spitz : The coat should be pure white without any trace of yellow in particular, which often occurs, specially on the ears

Orange Spitz : The orange Spitz should be evenly coloured in the medium colour range

Grey-shaded Spitz Keeshond / Keeshond : Grey-shaded is a silver grey with black hair-tips. Muzzle and ears dark in colour; round the eyes well defined « spectacles » shown as a delicately pencilled black line slanting from outer corner of eye to lower corner of ear, coupled with distinct markings and shading forming expressive short eyebrow; mane and ring on shoulder lighter; fore- and hindlegs without any black marking under the elbows or stifles, except slight pencilling on the toes; black tip of tail; underside of tail and trousers pale silver grey

Other coloured Spitz : The term « other colours » covers all shades of colour, such as : cream, cream-sable, orange-sable, black and tan and particolour (with white always as main colour). The black, brown, grey or orange patches must be distributed over the whole body

SIZE AND WEIGHT 
Height at the withers : a) Wolfspitz/Keeshond 49cm +/- 6cm 
b) Giant Spitz 46cm +/- 4cm 
c) Medium size Spitz 34cm +/- 4cm 
d) Miniature Spitz 26cm +/- 3cm 
e) Toy Spitz/Pomeranian 22cm +/- 2cm 
Dogs under 18cm undesirable


Weight : Each variety of German Spitz should have a weight corresponding to its size

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree

SERIOUS FAULTS

· Faults in construction 
· Head too flat; distinct apple head 
· Flesh-coloured nose, eyelids and lips
· In Wolfspitz/Keeshond, Giant Spitz and Medium size Spitz missing teeth 
· Faults in movement 
· In grey-shaded Spitz missing of distinct markings of the face

ELIMINATING FAULTS

· Aggresive or overly shy 
· Gap in fontanel

· Over-or undershot bite

· Ectropion or entropion

· Semi-pricked ears

· Definite white patches in all not white Spitz

Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified

N.B. : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum

 

نظرات کاربران
 • 3
  الییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود
 • 0
  عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی