پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

همه چیز درباره داشهوند

همه چیز درباره داشهوند dachshund

داشهوند dachshundنام داشهوند ازدوکلمه dach به معني گورکن وhund به معني سگ آمده است. کتبي که ازقرون وسطي اروپا به دست آمده اشاره به نوعي سگ مي کند که ازلحاظ توان دنبال کردن شبيه به تازيها وازلحاظ رفتارو خلق وخوي شبيه به تريرها بوده است و از اين لحاظ که مي توانستند گورکن را تعقيب کنند تحت عناوين dachs – hund و, badger – dog ناميده شده اند که در ایران بیشتر به نام سگ سوسیسی شکل معروف است. بايد دانست که گورکن يک موجود نيرومند 12 الي 20 کيلوگرمي است که چه دربالا وچه درزيرزمين پرقدرت. به علاوه درنواحي مختلف نيزازسگهاي مختلفي که قادربه شکارخرگوش بوده اند استفاده مي شده است وهمگي آنها را تحت عنوانrabbit dog به معني سگ شکارخرگوش مي ناميدند. قوي، زيرک و با جرات است. همچنين سگهاي داشهوند درمقابله عليه گرازهاي وحشي نيزمداخله مي کردند. يک داشهوند کوچک 8 الي 11 کيلوگرمي به خوبي عليه روباه ها ودنبال کردن گوزنهاي زخمي کارائي دارد. حتي داشهوندهاي 6 کيلوگرمي قادربه شکارسموروخرگوش صحرائي هستند. طي 25 سال اول قرن بيستم انواعي ازاين نژاد به وجود آمده اند که با وزن کمتراز5/2 کيلوگرم ودورسينه اي درحدود 30 سانتي مترهنوز هم استعداد شکارخرگوش را دارند. داشهوند موصاف با اندازه متوسط را به خوبي مي توان درداخل خانه يا آپارتمان نگهداري کرد. پاهاي کوتاه آن به خوبي طاقت فعاليتهاي بسيارزياد را دارد. موهاي کوتاه. تيره رنگ. بدون بو ونرم آن نيازي به اصلاح. برس زدن. شانه زدن وحمام کردن ندارند. مگرآن که به صورت اتفاقي کثيف وآلوده شوند. درمحيط خارج ازخانه داشهوند سگي خستگي ناپذيرسرسخت وقوي است ودرداخل خانه سگي مطيع و وظيفه شناس. درموقع بازي بشاش ودرمواقع خطرهوشياراست.

مشخصات استاندارد داشهوند
قد کوتاه بدن درازبا پاهايي کوچک که به خوبي عضلاني هستند. پوست حالت ارتجاعي دارد وبدون چين خوردگي زياد کاملا انعطاف پذيراست. به نظرمي رسد درتوان بالاي خود براي حرکت هيچگونه لنگش. درد عضلاني وناهماهنگي را نشان نمي دهد. داشهوند سگ جسوري است که سرخود را با اطمينان وهوشياري بالا نگه مي دارد وحالت چهره اوحاکي اززيرکي است. روحيه شکار. حسن بويائي قوي وصداي رسا. آن را به موجودي مبدل ساخته که براي کاردرزيرزمين وعبورازلابلاي بوته ها ودرختچه ها ايده آل نموده است. حس بويائي قوي مزيت فوق العاده اي نسبت به سايرنژادها درتعقيب شکاربه اين سگ داده است.
سر چنانچه ازبالا يا ازپهلو به سرنگاه شود به صورت يکنواخت به طرف بيني نازکترمي گردد. چشمها داراي اندازه متوسط بادامي شکل وسياه هستند. منظره چشم مطبوع وپرنفوذ است. زوائد استخواني بالاي حدقه چشم به طرزمشهودي بيرون زده اند. قاعده گوشها نزديک به قله سراست وخيلي به سمت جلونمي آيد. طول آن متوسط وشکل آن گرد مي باشد وحالت باريک يا چين دارپيدا نمي کند. جمجمه وپوزه کمي انحنا دارند. مشکي بهترين رنگ بيني است. لبها به خوبي فک پائين را مي پوشانند. سوراخهاي بيني کاملا بازهستند. گردن بلند وعضلاني است ودرناحيه پس سرکمي خميدگي دارد. بدن درازوعضلاني است. درنماي نيمرخ کمرمختصرخميدگي دارد. شکم داراي انحناي کمي به سمت بالا است.
دستها به دليل کارائي کافي درزيرزمين دستها مي بايست قوي وعضلاني باشد. بازو نزديک به دنده ها است وآرنج چسبيده به بدن قرارمي گيرد. قسمت ساعد کوتاه وعضلاني است. پنجه ها فشرده قوي وداراي انحناي مناسب وداراي بالشتکهاي ضخيمي است. هردست داراي پنج انگشت است که چهارانگشت نزديک به يکديگرو جهت کارمورد استفاده قرارمي گيرند. ناخنها کوتاه هستند. پاها قوي وعضلاني هستند. لگن . ران . ساق وقلمهاي پا داراي طول يکساني مي باشند. پاها به جوانب چرخش ندارند. وقتي ازپشت به قلمها نگاه مي شود عمودي وموازي هستند. پنجه هاي پا کوچکترازپنجه هاي دست بوده وتنها داراي چهارانگشت خميده وبالشتکهاي ضخيم مي باشند. دم درادامه ستون مهره ها قراردارد. فاقد فرخوردگي وتاشدگي است. حالت نگه داشتن دم چندان قابل توجه نيست. 
داکلها سگهای با هوش هستند، این سگها با نشاط، خونگرم و بی باک می باشند. از دیگر خصوصیات این نژاد: بی باکی، سر سختی و اغلب عجول بودن است. با وجود اینکه جثه کوچک دارند ولی شجاع، بدجنس و خیلی ناقلا هستند. داشهوندها به خانواده خود بسیار علاقمند هستند و فقط تحت فرمان صاحب خود هستند. راه رفتن داشهوندها با غرو خاص خود همراه است. این نژاد علاقه زیادی به کندن زمین و پارس کردن دارد. اغلب صدایش با جثه اش قابل مقایسه نیست. چون دارای صدایی بلند هستند.نژادی مقاوم در تعلیم و آموزش هستند و بسیار باهوش بطوریکه شاید گاهی به نظر برسند او صاحبش را تربیت می کند! با بزرگسالان رابطه بهتری دارد و برای کودکان توصیه نمی شود اما برای سفر سگ مناسبیست. از بغل شدن خوششان نمی آید و معمولا با سایر حیوانات خانگی کنار می آیند. 
این نژاد از نظر بیماری مستعد دیابت، دیسک بین مهرهای کمر، مشکلات قلبی و مجاری ادراری است. طول عمر داشهوند بین 12 تا 15 سال است.


سه تیپ مو کوتاه، مو بلند و مو مجعهد دارای سه اندازه از نظر قد و وزن می باشند.
1- طبیعی normal یا استاندارد: قد 35 تا 45 cm و وزن تا 9 کیلو گرم.
2- مینیاتور miniature یا کوتوله: قد 35 cm و وزن 4 کیلو گرم.
3- عوسکی Toy یا خرگوشی: قد 30 cm و وزن 5/3 کیلو گرم.

داشهوند داراي سه نوع مواست: 
1- داشهوند مو کوتاه short-haired 
2- داشهوند مو سيمي wire-haired dachshund 
3- داشهوند موبلند long-haired dachshund 


داشهوند مو کوتاه short-haired dachshund موها کوتاه، صاف وبراق هستند. سگیست جسور، لجباز، بشاش، مغرور و پراحساس.سگی است که شکارش را در لانه اش صید می کند.در بریتانیایی کبیر، آلمان و سوئیس در شکار ورزشی به کار گرفته می شود.اما به دلیل احساس عمیقی که با صاحبش برقرار می کند به عنوان سگ همدم هم استفاده می شود.به خاطر قابلیت های زیاد د پارس کردن به عنوان سگ نگهبان هم استفاده می شود. تمیز کردن با بدن با پارچه نمدار برای این نژاد کافیست.
رنگ: خاکستری با لکه های سیاه، قهوه ای یا بلوطی براق که در عین حال ممکن است خال دار، نقش دار یا ابلق باشد.داشهوند مو سيمي wire-haired dachshund حاصل جفت گیری نژادهای اشناوزر( schnauzer )، دندی دینمونت( dandie dinmont ) و داشهوند موکوتاه( short-haired dachshund ) می باشد. 
موها به استثناء فک ها ابرو وگوش تمام بدن به وسيله يک نوع موي سخت، خشن، ضخيم و کلفت پوشيده شده است. درلابلاي اين موها موهاي کوتاهتر ونرمتري نيزوجود دارد. ریشی تیز و ابروهایی بوته مانند دارد. سگیست آرام، پراحساس، پرتوجه، صمیمی و همواره نگهبانی با دقت. به علت جسارت و خستگی ناپذیری حتی در زمینهای صعب و دشوار نیز شکار را تا لانه اش تعقیب می کند. به عنوان سگ آپارتمانی سگی با ارزش است و به پیاده روی زیادی احتیاج دارد. سالیانه دو مرتبه نیاز به اصلاح موها دارد. 
رنگ: در هر رنگی دیده می شود اما لکه های سفید در این نژاد مقبول نیست.
داشهوند موبلند long-haired dachshund حاصل جفت گیری داشهوند موکوتاه ( short-haired dachshund ) و نوعی اسپانیل ( spaniel ) است. مودراين نوع داشهوند نرم وغالبا کمي موجداراست. درزيرگردن وجلوسينه. زيربدن وگوشها وپشت پاها ازطول بيشتري برخوردارمي باشد. مونبايد حالت مجعد وفرفری داشته باشد. موهاي دم ازطول بيشتری برخوردارند وحالتي شبيه به پرچم ايجاد مي کنند. به مراتب آرامتر و سازگارتر از نژاد مو کوتاه است. ضمنا کمتر پارس می کند که احتمالا از خلق و خوی اسپانیلهاست. زیبائیش باعث شده که به عنوان سگ همدم استفاده شود و موهای بلندش این نژاد را در مقابل سرما مقاوم کرده است. برس زدن روزانه در این نژاد توصیه می شود.
رنگ: رنگها دقیقا مشابه داشهوند مو کوتاه است.

منابع:اطلس جامع نژاد شناسی سگ. مولف:دکتر رحیم مجیدیFCI-Standard N° 148 / 13. 07. 2001 DACHSHUND
ORIGIN : Germany.

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 13.03.2001.

UTILIZATION : Hunting dog above and below ground.

CLASSIFICATION F.C.I. : Group 4 Dachshunds.
With working trial.

BRIEF HISTORICAL SUMMARY : The Dachshund, also called Dackel or Teckel, has been known since the Middle Ages. From the « Bracken », dogs were constantly bred which were specially suitable for hunting below ground. From these short legged dogs, the Dachshund evolved and was recognised as one of the most versatile and useful breeds of hunting dogs. He also has excellent achievements above ground, hunting while giving tongue, searching and tracking wounded game. The oldest Club devoted to the breeding of Dachshunds is the « Deutsche Teckelklub » e.V., founded in 1888.
For decades the Dachshund has been bred in three sizes (Teckel, Miniature Teckel and Rabbit Teckel) and in three different kinds of coat (Smooth-haired, Wire-haired and Long-haired).

GENERAL APPEARANCE : Low, short legged, elongated but compact build, very muscular with cheeky, challenging head carriage and alert facial expression. His general appearance is typical of his sex. In spite of his legs being short in relation to the long body, he is very mobile and lithe.

IMPORTANT PROPORTIONS : With the distance above ground level of about one third of the height at withers, the body length should be in harmonious relation to height at withers, about 1 to 1,7 - 1,8.


BEHAVIOUR /TEMPERAMENT : Friendly by nature, neither nervous nor aggressive, with even temperament. Passionate, persevering and fast hunting dog with an excellent nose.

HEAD : Elongated as seen from above and in profile. Tapering uniformly towards the nose leather yet not pointed. Superciliary ridges clearly defined. Nasal cartilage and bridge of nose, long and narrow.

CRANIAL REGION : 
Skull : Rather flat, gradually merging with the slightly arched nasal bridge.
Stop : Only indicated.

FACIAL REGION : 
Nose : Leather well developed.
Muzzle : Long, sufficiently broad and strong. Can be opened wide, split to level of eye.
Lips : Taut fitting, covering the lower jaw well.
Jaws/Teeth : Well developed upper and lower jaw. Scissor bite, even and closing firmly. Ideally, complete set of 42 teeth according to requirements for a dog’s mouth with strong Canines exactly fitting into each other. 
Eyes : Medium size, oval, set well apart, with clear energetic yet friendly expression. Not piercing. Colour bright, dark reddish brown to blackish brown in all coat colours. Wall, fish or pearl eyes in dapple dogs are not desired but may be tolerated.
Ears : Set on high, not too far forward. Sufficiently long but not exaggerated. Rounded, not narrow, pointed or folded. Mobile with front edge lying close to cheek.

NECK : Sufficiently long, muscular. Tight fitting skin on throat. Lightly arched nape of neck, carried freely and high.

BODY :
Upper line : Blending harmoniously from neck to slightly sloping croup.


Withers : Pronounced.
Back : Behind the high withers, topline running from the thoracic vertebrae straight or slightly inclined to the rear. Firm and well muscled.
Loins : Strongly muscled. Sufficiently long.
Croup : Broad and sufficiently long. Slightly sloping.
Chest : Sternum well developed and so prominent that slight depressions appear on either side. The ribcage, seen from the front, is oval. Seen from above and the side, it is roomy, giving plenty of space for the heart and lung development. Ribs carried well back. With correct length and angulation of shoulder blade and upper arm, the front leg covers the lowest point of the sternal line in profile.
Underline and Belly : Slight tuck up.

TAIL : Not set on too high, carried in continuation of topline. A slight curve in the last third of the tail is permitted.

LIMBS 

FOREQUARTERS : 
General : Strongly muscled, well angulated. Seen from front, clean front legs, standing straight with good strength of bone; feet pointing straight forward.
Shoulders : Pliant muscles. Long sloping shoulder blade, fitting close to chest.
Upper arm : Equal in length to shoulder blade, set almost at right angle to same. Strong boned and well muscled, close fitting to ribs but free in movement.
Elbows : Turning neither in nor out.
Forearm : Short, yet so long that the dog’s distance from the ground is about one third of its height at withers. As straight as possible.
Pastern joints : Slightly closer together than the shoulder joints.
Pastern : Seen from the side, should be neither steep nor noticeably inclined forward.

Front feet : Toes close together, well arched with strong, resistant, well cushioned pads and short strong nails. The fifth toe has no function but must not be removed.

HINDQUARTERS :
General : Strongly muscled, in correct proportion to forequarters. Strong angulation of stifles and hock joints. Hindlegs parallel standing neither close nor wide apart.
Upper thigh : Should be of good length and well muscled.
Stifle (joint) : Broad and strong with pronounced angulation.
Lower thigh : Short, almost at right angle to upper thigh. Well muscled.
Hock joint : Clean with strong tendons.
Hock : Relatively long, mobile towards lower thigh. Lightly curved forward.
Hind feet : Four close knit toes, well arched. Standing firmly on strong pads.

GAIT / MOVEMENT : Movement should be ground covering, flowing and energetic, with far reaching front strides without much lift, and strong rear drive movement should produce slightly springy transmission to backline. Tail should be carried in harmonious continuation of backline, slightly sloping. Front and hindlegs have parallel movement. 

SKIN : Tight fitting.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی