پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

روزهاي خوش در انتظار هور‌العظيم

 
منابع‌طبيعی- گروه استان‌ها- زهره ترسايي:

تالاب‌ها همواره به‌عنوان زيستگاه گونه‌هاي مختلف جانوري و گياهي نه‌تنها نقش مهمي در بقاي جانداران داشته‌اند بلكه به لحاظ هيدرولوژيكي، بيولوژيكي و اكولوژيكي نقش پراهميتي در حفظ حيات منطقه دارند.

در اين ميان اما تالاب‌هاي بين‌المللي به‌دليل دارا بودن شرايط خاص، از اهميت و حساسيت ويژه‌اي برخوردارند و نيازمند حفاظت جدي‌تري از سوي مسئولان هستند؛ موضوعي كه البته سال‌هاست در مورد تالاب بين‌المللي هورالعظيم محقق نشده است. گفته مي‌شود شرايط منحصربه‌فرد اين تالاب آن را در زمره مهم‌ترين تالاب‌هاي بين‌المللي قرار داده است. هورالعظيم كه در غرب استان خوزستان در انتهاي رودخانه كرخه در منطقه مشترك مرزي دشت آزادگان بين 2 كشور ايران و عراق واقع شده، سال‌هاست كه عوامل تهديد‌كننده و آسيب‌زاي بسياري را تحمل كرده است.


دخل و تصرف و اجراي طرح‌هاي عمراني، ساخت جاده‌ها و سازه‌ها، خشكسالي و در پي آن وقوع آتش‌سوزي‌هاي وسيع، برداشت‌هاي بي‌رويه و كنترل‌نشده در بالادست و اختصاص ندادن ميزان حقابه تالاب از آورد رودخانه‌ها به‌عنوان مهم‌ترين عوامل تهديد‌كننده اين زيست‌بوم طبيعي مطرح است. با اين حال هرمز محمودي‌راد – مديركل حفاظت محيط‌زيست استان خوزستان – وضعيت ماه‌هاي اخير تالاب را مثبت ارزيابي كرده و معتقد است آبياري‌هاي موجي بيش از حد متعارف در زمستان سال گذشته در حدي بوده كه نه‌تنها باعث آب گيري تالاب شده بلكه در پي آن در زمان خشكسالي هم مشكل حادي متوجه تالاب نيست.تصرف بخشي از زمين‌ها در بخش شمالي تالاب در پي انتقال نيروهاي نظامي مستقر در منطقه به نقطه صفر مرزي از سوي ساكنان و بوميان از ديگر عوامل انساني آسيب‌زا براي تالاب معرفي مي‌شود. هر چند اقدامات سازمان در اواخر سال گذشته براي انتقال نيرو‌هاي نظامي به محدوده‌اي خارج از حريم تالاب، دريچه‌هاي اميد براي زنده كردن بخشي از تالاب را در دل دوستداران محيط‌زيست زنده كرد، اما چندي نگذشت كه رها‌سازي‌ اين منطقه، حضور افراد بومي و تصرف 400 هكتار از زمين‌هاي بكر در منطقه رفيع، مشكلات جديدي را براي تالاب ايجاد كرد.


عليرضا صابرپور – مديركل منابع طبيعي استان خوزستان – با بيان اينكه اين اقدام در جهت بهبود و ساماندهي اوضاع تالاب صورت گرفته است مي‌گويد: «در اين راستا با تسليم شكايت به مراجع قانوني و تشكيل پرونده با جديت هر چه تمامتر به‌دنبال بازپس‌گيري زمين‌هاي تصرف شده هستيم. »


سيد عادل مولا معتقد است كه ‌اختصاص ندادن ميزان حقابه تعيين‌شده براي تالاب و همچنين برداشت‌هاي بي‌رويه در بالادست صدمات جبران‌ناپذيري بر اين تالاب بين‌المللي وارد آورده است.براساس توافقنامه انجام شده بين سازمان آب و برق منطقه‌اي، وزارت نيرو، سازمان حفاظت محيط‌زيست و جهاد كشاورزي بايد قسمتي از آورد رودخانه‌ها به تالاب‌هاي منطقه ازجمله هورالعظيم اختصاص داده شود كه اين ميزان براساس تصميمات اتخاذ شده در ستاد خشكسالي، حتي در شرايط خشكسالي لازم‌الاجرا و به ميزان 3 مترمكعب در ثانيه است كه نه‌تنها اين مهم كمتر اجرا مي‌شود بلكه برداشت‌هاي بي‌رويه و كنترل‌نشده براي مصارف كشاورزي توسط بوميان منطقه در بالادست رودخانه كه از انديمشك تا دشت آزادگان را شامل مي‌شود مزيد بر علت شده و تالاب را با مشكلات جدي مواجه كرده است.


جعفر حجازي، استاندار خوزستان در نشست بررسي مشكلات تالاب هورالعظيم در مورد مسدود كردن ورودي شط علي و خشك كردن تالاب براي انجام عمليات حفاري توسط شركت نفت و ميدان نفتي آزادگان در جنوب تالاب هورالعظيم، با اشاره به اينكه ميدان نفتي آزادگان قرار بود در سال۸۷ فعاليت خود را در تالاب هورالعظيم به اتمام برساند و محل استقرار خود را تا جاده سيدالشهدا محدود كند، گفته است پيش از اين نيز به شركت نفت براي خروج از اين تالاب اخطار داده شد، اما اين شركت تاكنون به اين تذكر عمل نكرده و بايد هر چه سريع‌تر از اين محدوده خارج شود. با اين حال هرمز محمودي راد با اذعان به اينكه فعاليت شركت نفت در محدوده زنده تالاب قرار ندارد، تمامي فعاليت‌ها را بعد از انجام مطالعات زيست‌محيطي و اظهارنظر‌هاي كارشناسي مي‌داند و نتيجه مي‌گيرد كه از اين بابت هيچ مشكلي متوجه تالاب نيست.


صابرپور هم در توضيح اقدامات اداره كل منابع طبيعي استان براي حفاظت از تالاب مي‌گويد: درخواست حفر چاه به تناسب نياز شركت نفت و پس از تاييد در كار گروهي متشكل از استانداري، اقتصاد و دارايي، جهاد كشاورزي، مسكن و شهر‌سازي‌ به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود. در اين زمينه اداره منابع طبيعي پس از تاييد نهايي در نقل و انتقال زمين كه براي هر حلقه چاه حدود يك هكتار است نقش دارد. با تمام اين تفاسير اماسيد عادل مولا معتقد است حضور شركت نفت با وجود در نظر گرفتن تمهيدات لازم باز هم اثرات مخربي براي محيط‌زيست منطقه در پي خواهد داشت.معاون محيط طبيعي اداره كل محيط‌زيست خوزستان با تقسيم محدوده تالاب به 2 قسمت شمالي و جنوبي مي‌گويد: «قسمت جنوبي تالاب از جاده شط علي به پايين را شامل مي‌شود كه در اختيار شركت نفت بوده و قسمت شمالي از چذابه تا جاده شط علي امتداد دارد كه قسمتي از آن به وسيله مردم تصرف شده است و قسمتي هم در اختيار محيط‌زيست قرار دارد.»او به اقدامات عملي سازمان حفاظت محيط‌زيست استان براي بازگرداندن حيات به تالاب اشاره مي‌كند و مي‌افزايد: «با تشكيل كميته‌اي متشكل از سازمان محيط‌زيست، سازمان آب و برق منطقه‌اي، جهاد كشاورزي و اداره ثبت در پي تعيين محدوده دقيق تالاب هستيم. همچنين از سال گذشته اقدامات و مطالعات كارشناسي براي تبديل تالاب به منطقه حفاظت‌شده و تحت مديريت سازمان حفاظت محيط‌زيست را در دستور كار قرار داديم و تنها منتظر مجوز اداره منابع طبيعي استان هستيم.»


همشهری
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی