پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تعلیم آمدن

در اینجا یادآوری می شود که هرگز سگ را پس از آمدن پیش شما سرزنش نکنید، زیرا در غیر این صرت نتیجه کارتان را هنگام تعلیم درس امدن خواهید دید. سگ باید این درس را به خوبی یاد بگیرد زیرا نه تنها در مواردی باعث نجات زندگی حیوان می شود بلکه در صورت امتناع سگ از انجام این فرمان، موجبات شرمساری شما را فراهم می کند. از همان زمان تولگی و شیر خوارگی در سگ ها استعداد کافی برای فراگرفتن این درس وجود دارد. لذا باید قبل از 12 هفتگی این درس را به سگ ها آموزش داد. وقتی توله سگ به میل خودش به نزد شما می آید واژه ی " بیا " را تکرار کنید. سپس او را بیش از حد مورد انتظارش تشویق کنید. این روش بهترین و طبیعی ترین راه تعلیم این درس است و چنانچه زمان شیرخوارگی و تولگی که هنوز این کار عادت خواهد کرد، لذا از زحمات تعلیم این درس نیز کاسته می شود. حالا زمان آن است که حیوان را طوری تعلیم دهید که وقتی فرمان را ادا کردید بدون درنگ نزد شما بیاید.

روش تعلیم :

ابتدا به سگ فرمان دهید در کنار شما بنشیند سپس تا آنجا که طول زنجیر اجازه م یدهد از او دور شوید. حالا به سگ فرمان " بیا " بدهید. مثلا بگویید " جیمی بیا "؛ نیز همزمان ضربه ای به زنجیر بزنید. هنگامی که سگ این فرمان را به خوبی اجرا کرد او را تشویق کنید. به خاطر داشته باشید که اگر حیوان قصد بی اعتنایی و عدم اجرای فرمان را داشته باشد با گفتن کلمه ی " بیا " او را متوجه خطایش کنید. برای اینکه مانع از امتناع سگ از اجرای فرمان شوید، به طرف حیوان زانو بزنید یا خم شوید تا حیوان فریب خورده، به طرف شما بیاید. علاوه بر این می توانید برای جلب توجه سگ با کف دست آرام بر روی زانویتان بزنید. حال می توانید این کار را از فاصله ی دورتر انجام دهید. در این مورد از یک طناب 15 متری استفاده کنید. به سگ فرمان دهید " بشین "، به اندازه ی طول طناب از سگ فاصله بگیرید. سپس به سگ فرمان " بیا " بدهید. در ابتدا سگ دنبال شما راه نی افتد؛ بنابراین او را به جای قبلش بازگردانید فرمان را تکرار کنید. اگر سگ نسبت به فرمان شما اعتنا بود ضرباتی روی بند بزنید و آن را آهسته به طرف خود بکشید. اگر سگ فرمان را به خوبی اجرا کرد او را نوازش کنید و اگر در اجرای فرمان تاخیر نمود به طور آهسته او را به طرف خود بکشید، ولی نباید حیوان را بزور بکشید، و در همین حال با دست راست او را به آمدن اشاره و ترغیب نمایید.

فراموش نشود که قبل ازادای فرمان نام سگ را صدا بزنید. در موقع تمرین این درس هرگز نباید مربی به طرف حیوان برود، زیرا در این صورت سگ تصور می کند که تمرین تمام شده و اکثرا نتیجه ی مطلوب حاصل نخواهد شد. بلکه می توانید جهت تشویق سگ به طرف عقب حرکت کنید. پس از این که سگ به کنار شما امد به او فرمان " بشین " بدهید و قبل از اینکه فرمان بعدی را به سگ بدهید، ابتدا چند ثانیه صبر کنید تا سر جایش بماند. باید این مطلب را مد نظر قرار دهید که قدرت بینایی سگ با قدرت شنوایی و بویایی او قابل مقایسه نیست، لذا سگ قادر نیست که از فاصله ی دور اشاره ی دست شما را ببیند. در نتیجه ممکن است علامت شما را با علامت دیگری که جهت مظوری دیگر می دهید اشتباه بگیرد. در این موقع تنها از فرمان لفظی استفاده کنید و وقتی سگ به درستی فرمان را اجرا می کند ضرورتی ندارد که داد بزنید. قدرت شنوایی سگ در مقایسه با انسان بیشتر است لذا لازم نیست مثل بچه انسان که برای فرمانردار کردن او سرش داد بزنید سر سگ نیز داد بزنید، زیرا باعث وحشت حیوان می گردد. فقط باید در ابتدای تعلیم، فرمان با صدای بلند و رسا ادا شود. فرمان باید با صدای واضح ادا شود ت توله سگ قادر به تمیز یک فرمان از فرامین دیگر باشد. وقتی سگ با فرامین آشنا شد آنها را به خوبی و به سرعت اجرا خواهد کرد. در این موقع تربیت کننده می تواند لحنو آهنگ صدایش را پایین بیاورد، اما باید فرامین به طور واضح ادا شوند. پس از اینکه سگ به خوبی فرمان " بیا " را با زنجیر و طناب انجام داد می توانید زنجیر یا طناب را باز کنید و مدتی بدون آنها تمرین را ادامه دهید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی