پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

درد امروزی‌ ما

 


خبر دیگر تازه نیست اما هنوز دردناك است. درد امروز، داغ دل زمین «سینه نمك» دناست، همان نقطه بكر زاگرس كه خیلی‌ها به خاطر تابلویی كه نشان می‌داد این منطقه حفاظت شده است، سال‌ها باد به غبغب می‌انداختند.

خبر دیگر تازه نیست اما هنوز دردناك است. درد امروز، داغ دل زمین «سینه نمك» دناست، همان نقطه بكر زاگرس كه خیلی‌ها به خاطر تابلویی كه نشان می‌داد این منطقه حفاظت شده است، سال‌ها باد به غبغب می‌انداختند.۲ روز بیشتر طول نكشید؛ همان چهارشنبه و پنجشنبه‌ای كه تیغ‌های تیز اره‌های برقی بدون این كه كسی صدایشان را بشنود، ۱۳ هزار و ۵۰۰ درخت بلوط را از كمر شكسته تا یك بار دیگر عریانی زمین، سرنوشت طبیعت ایران باشد.
می‌گویند كارگرها، دست به دست هم داده‌‌اند و آخر هفته تا جان داشته‌اند به جان بلوط‌ها افتاده‌اند تا خط دهم لوله گاز عسلویه، مایه زندگی‌بخش را راحت‌تر به سرزمین‌های همیشه سرد شمال و شمال غرب ببرد. می‌‌گویند وقتی بلوط‌ها از نفس می‌‌افتادند كسی صدای زنگ فاجعه را نشنیده و محیط‌بانان وقتی سررسیده‌اند كه كار از كار گذشته است. اما حالا اره‌ها از كار افتاده‌‌اند و زمین «سینه نمك» لخت شده است و جنازه‌های خشكیده بلوط‌ها زیر پای پروژه‌ای افتاده كه می‌گویند توسعه می‌آورد ولی انگار دوباره مرده‌ها عزیز شده‌‌اند و سووشون مسوولان تازه شروع شده است. حالا ماجرا آن‌قدر بالا گرفته كه كار به دادستان كل كشور رسیده و دستور قاطع برخورد با متخلفان از بالا صادر شده است. سازمان حفاظت محیط زیست هم دوباره آخر ماجرا سررسیده و دست به قلم شكایت شده و اعلام كرده تا آخرین لحظه پای شكایتش می‌ایستد. البته اینها كه تهدید نیست. این حرف‌‌ها و شكایت‌ها كه متخلفی را نمی‌ترساند، اصلا درد امروز دنا شدت مجازات مجرمان نیست. درد دنا و دماوند و علم‌كوه و ناهارخوران و هزار جای دیگر طبیعت ایران خواب غفلت مسوولان پاسداری از محیط زیست است كه معلوم نیست چرا همیشه شست‌شان دیر خبردار می‌شود. درد امروز دنا جسارت پیمانكار اجرای طرح انتقال خط لوله گاز است كه قرار بود از گردونه میمند بیاید ولی یكباره عهد می‌شكند و از خط‌الراس تپه‌ها و در حاشیه رودخانه بشار میان‌بر می‌زند و سر راه ۳ كیلومتری‌اش هزاران بلوط را لگدمال می‌كند. درد ما این است كه چرا وقتی دوباره پای فاجعه‌ای زیست‌محیطی به رسانه‌ها كشیده شده، خبر انحراف پیمانكار از مسیر مطرح می‌شود و چرا حالا كه صدای ناله بلوط‌ها گوش دوستداران طبیعت را آزرده، از مجازات متخلفان گفته می‌شود.
درد ما چیزهای دیگری هم هست، همان كمبود محیط‌بان، همان نبود گشت‌های هوایی كه سال‌هاست حسرتش را خورده‌ایم، همان جلوتر بودن متخلفان از ناظران، همان توجیه نشدن پیمانكاران برای حفاظت از محیط زیست، همان غیبت مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست در كنار پروژه‌ها و همان مجازات‌های اندكی كه دست هیچ متخلفی را در انجام تخلفش نمی‌لرزاند. اما درست است كه سینه نمك دنا هم مرگ را با گوشت و پوستش لمس كرد و از میان صدای واویلای مرگ درختان، هیچ كس شمارش معكوس مرگ حیوانات ساكن بلوط‌ها را نشنید، اما این‌بار قتل عام در دنا بوته آزمایش دوباره‌ای شد برای مدعیانی كه می‌گویند خوب كار می‌كنند و همه چیز تحت كنترل آنهاست.
مریم خباز
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی