پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

وای ، کودکم دل درد دارد!

دل درد کودکان: فاجعه نیست، اما مراقب باشید!

 این علامت بر اثر بیماری های متعددی است که ممکن است خود را به شکل دل درد نشان دهند. بنابراین باید هوشیار بود زیرا فهمیدن تفاوت بین دردهای خفیف و بیماری های خیلی شدید، گاهی اوقات بسیار سخت و دشوار است. بنابراین بسیار مهم است که قبل از هر چیز نسبت به ویژگی های درد و شرایط شروع آن دقت داشته باشید تا با بیان آنها پزشک برای تشخیص به مسیری درستی هدایت شود.

دلایل متعدد، شکایتی یکسان
اگر بخواهیم دلایلی را که باعث آغاز دل درد در بچه ها می‌شوند، فهرست کنیم، تمام این مقاله به زحمت می‌تواند این لیست را در خود جای دهد. در واقع، شکم، مخصوصاً در مورد بچه های کوچک، نقطۀ بازنمایی و نشان دادن علائم بسیاری است. بنابراین زمانی که یک مشکل در شکم کودک ایجاد می‌شود، تشخیص محل، نوع و شدت آن برای بزرگسالان دشوار است.

اغلب شکایت ها دربارۀ مرکز شکم است، حتی ممکن است مشکل مربوط به سیستم ادراری یا روانی باشد زیرا کودک روش دیگری برای بیان برخی مشکلات، ریوی، ادراری، قلبی، مفصلی، فتقی و تناسلی ندارد و نمی‌تواند تک تک دردهای متفاوتش را ذکر کند بنابراین با لفظ دل درد از همۀ آنها یاد می‌کند. در این میان دردهای صرفاً شکمی نباید فراموش شوند.  

اهمیت دیگر علائم
باید بدانید که درد شکم کودکان ممکن است دلایل متعددی داشته باشد که به ندرت به تنهایی ظاهر می‌شوند، بنابراین یادداشت علائم دیگری که همراه دل درد هستند، بسیار مهم است: تب و لرز (دماسنج در دهان یا زیر بغل حداقل نیم درجه افزایش را نشان دهد)، تهوع یا استفراغ چه فوراً بعد از خوردن غذا چه کمی بعد، اسهال (تعدد دفع و حالت مایع داشتن مدفوع)، یا بالعکس یبوست، سوزش در هنگام ادرار کردن یا تمایل های فوری به ادرار یا ادرار کردن به دفعات متعدد، درد مفاصل، لنگیدن در راه رفتن، نشانه های O.R.L (آب ریزش بینی، گوش درد، گلودرد) و زرد شدن رنگ (زدری) یا زرد شدن سفیدی چشم.

مهم ترین نشانه بر هم خوردن وضعیت کلی بدن است: این نشانه باید بیشتر از یک دل درد ساده نگرانی را برانگیزد. کودک خسته و سست است، حرکت نمی‌کند، گرسنه نیست و رنگ پریده است. برخی شرایط دیگر هم مهم اند: اولین قاعدگی در سن بلوغ، شخصی بیمار در بین اطرافیان یا مدرسه، نزدیک شدن به فصل امتحانات و... .  

توصیف کامل درد
توصیف کامل درد، برای اینکه پزشک بیشترین اطلاعات قابل بهره برداری را داشته باشد و بتواند در مسیر درست هدایت شود، بسیار مهم است. موقعیت او برای تشخیص دشوار است، کودک اغلب درد را در ناحیۀ ناف نشان می‌دهد.

نوع شروع درد: درد هنگام انجام یک فعالیت، خوردن غذا یا بعد آن شروع می‌شود؟ شدت درد: درد به آهستگی ظاهر می‌شود، یا به شدت؟ شیوۀ تغییر درد: آیا درد دائمی است، یا با یک بحران تغییر می‌کند؟ آیا شدید و شدیدتر می‌شود، ثابت است یا شدت آن کم می‌گردد؟ نوع درد: آیا درد به شکل «سوزش» ، یا مثل «نیش زدگی» است، یا دردی مبهم است؟ تکرار و قدمت درد: آیا اولین بار است که کودک دچار چنین دردی شده؟ آیا این بار نیز شبیه دفعات قبل است؟ آیا درد هر روز، هر هفته یا هر ماه تکرار می‌شود؟

آپاندیسیت
یک تذکر خاص دربارۀ آپاندیسیت شدید که قبلاً در جای دیگر به تفصیل دربارۀ آن بحث شده است، وجود دارد. این تشخیص در دل دردهای کودکان زیاد دیده می‌شود. به این دلیل که آپاندیسیت همیشه به یک شکل خود را نشان نمی‌دهد و می‌تواند خود را به ظاهر مشکلات دیگر (مثلاً ورم روده) درآورد. این مورد کم نیست، زمانی که نشانه های کمی وجود دارد، کودک باید تحت نظر باشد تا با دیدن جزئی ترین نشانه ها بتوان به مشکل پی برد. اگر نشانه ای از یک بیماری دیگر وجود ندارد و تنها تشخیص آپاندیس است، باید جراحی انجام شود. شایان ذکر است که پزشک معالج یا پزشک اورژانس اغلب آزمایش ادرار تجویز می‌کند زیرا ممکن است علت این دردها عفونت ادراری باشد.  

 

اصول بهداشتی
باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم که آپاندیس یا مشکلات دیگر شدید شوند، باید اعتراف کرد که بیشتر مراجعاتی به خاطر دل درد به مطب پزشکان یا اورژانس انجام می‌گیرد، به علت شیوۀ زندگی کودکان است. عوامل بسیاری از جمله عوامل خوراکی در ایجاد این دل دردها نقش دارند. عادات غذایی مدرن سبزیجات و میوه ها را که منبع تأمین فیبرهای خوراکی هستند، در الویت قرار نمی‌‌دهد (و همچنین غلات).

کمبود فیبرها علت اصلی یبوست و دردهای شکمی است که ممکن است شدید شوند. در همین  زمینه، باید اضافه کرد که میزان مایعات جذب شده در روز غالباً کافی نیست و می‌تواند عامل مکملی برای بروز یبوست باشد. در نهایت، الزامات جدید خانوادگی (خانواده های جداشده)، مانع داشتن شیوۀ ثابتی برای زندگی می‌شود و همین موضوع باعث افزایش خستگی، استرس و مشکل در تغذیۀ صحیح می‌گردد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی