پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29068    |     صفحه 1 از 1039
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گربه نژاد وان ترکیه

گربه نژاد وان ترکیه


این نژاد گربه، بسیار مهربان بوده و طبیعت صلح‌جو و صمیمانه‌ای دارد. وی نیاز به توجه و محبت صاحبان خود دارد. گربه‌های رکس دلبستگی زیادی به اهل خانه پیدا می‌کنند. آنها ساختار بدنی نیرومند با عضله‌بندی مناسب و قوی داشته، پاها دراز و پنجه‌ها بیضی شکل است. کورنیش رکس دارای دمی دراز و نازک با انتهای تیز است.

http://www.iranian-forum.com/showpos...52&postcount=9


نژاد وان ترکی اسم خود را از دریاچۀ وان (واقع در جنوب شرقی ترکیه) گرفته است و در واقع محل پیدایش این نژاد کوه‌های آرارات (در کشور ترکیه) است. این محل کوهستانی در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد می‌باشد. جالب است بدانید که پوشش موئی حیوان به طرز جالبی با این نوع شرایط آب و هوایی متنوع و ناپایدار سازگار گشته است. وان ترکی گربه‌ای قابل اعتماد، با عاطفه و فعال بوده و اغلب تنها به یک نفر دلبستگی پیدا می‌کند. این گربه بیشتر به رنگ‌های سفید، سیاه، قرمز، کرم و آبی دیده می‌شود.


http://www.gtalk.ir/thread32915.html

تاریخچه:نژاد وان ترکی اسم خود را از دریاچه وان ( واقع در جنوب شرقی ترکیه) گرفته است و در واقع محل پیدایش این نژاد کوههای آرارات در کشور ترکیه است. این محل کوهستانی در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد می باشد. جالب است بدانید که پوشش مویی این حیوان به طرز جالبی با این نوع شرایط آب و هوایی سازگار گشته است. وان ترکی نه تنها آب را دوست دارد بلکه از شنا کردن بسیار لذت می برد! اجداد او را گربه های مو بلند (Angora) تشکیل می دهند. وان ترکی دارای علامت بر روی سر و دمش می باشد ، در بین گوشهای رنگی دارای یک خط باریک سفید می باشد که در گذشته مردم ترکیه آنرا نشانه الهی دانسته و برای این گربه احترام خاصی قائل بودند. اولین جفت از وان ترکی در سال 1969 به انگلستان برده شد.خلق و خو:دارای رفتار بسیار دوستانه ، اجتماعی و باهوش است. از همراهی انسانها لذت می برد ، صدای آرامی دارد و از اینکه در سکوت و آرامش در خانه شما زندگی کند ، لذت می برد. از شنا کردن لذت می برد ، بنابراین اگر استخری به این منظور ندارید بهتر است تا گاهی اوقات وان حمام را در اختیار وی قرار دهید.توضیحات:اولین نشانه بارز در وان ترکی بلندی موها ، رنگی بودن گوشها و دم و خط سفید باریک بر روی سر حیوان می باشد. چشمها به رنگ زرد کهربایی ، صورت کوتاه ، بینی کشیده و نوک تیز است. البته امروزه رنگ آبی برای چشمها و پوشش کرم رنگ در ازای سفید قابل قبول می باشد.
نظرات کاربران
  • 2
    بچه جان این گربه کردی است و اصلا ربطی هم به ترک مغول ندارد...اگه نمی دونی بدون.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)