پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

هجوم و حمله سگ

حمایت سگ از صاحبش یک غریزه ذاتی حیوان است؛ منتها باید در این مورد به حیوان تعلیم داده شود که در موقع خطر، آن را حس کند و در مواقعی که غفلتا به صاحبش حمله می شود، چگونه از او دفاع کند و او را یاری نماید. این آموزش جزء تعلیمات ضروری برای سگ به خصوص برای سگ های محافظ می باشد. در شروع تعلیم باید ابتدا سگ را با پوزه بند بست و سپس با یک دشمن ساختگی ترتیب داد. در این موقع سگ بر اساس غریزه ذاتی اش حمله را آغاز می کند. ولی مربی باید مواظب باشد ناحیه گلو و سر هدف باشد که در این موقع به شدت به آن فشار نیاورد و با کلمات تحسین امیز باید سگ را تشویق و یاری نمود. نباید مانع حمله سگ به قسمت سینه و گلوی دشمن ساختگی شوید بلکه باید او را تشویق نیز بنمایید زیرا به این ترتیب حیوان یاد می گیرد که در مقابل دشمن حقیقی مستقیم به چاقو و اسلحه وی حمله نکند و خطر را دفع کند و سینه و گردن مهاجم را بگیرد. سگ همیشه به مواضعی حمله می کند که در موقع تعلیم یاد گرفته است و نتیجه آن از طرف صاحبش مورد رضایت واقع شده است.

یاددادن این درس به طریق مذکور برای سگ ها خیلی اسان هست ولی مشکل، تعلیم اجرای دستور ترک حمله است که با شندین دستور " ول کن " از طرف صاحبش باید بلافاصله و بدون تامل دشمن را رها کند. تمرین این درس باید با بند و قاعده انجام شود که چنانچه با شنیدن کلمه ول کن دستور را انجام نداد بتوان با کشیدن بند قلاده حیوان را به این کار تفهیم نمود. این تمرین باید به قدری ادامه یابد که به محض شنیدن کلم " ول کن " سگ بدون معطلی دستور را انجام دهد و در حقیقت کلمه " ول کن " در حیوان اثر سحرآمیزی داشته باشد که بدون اراده انجام دهد. قبل از اینکه به تعلیمات دیگر بپردازید باید کاملا مطمئن شوید که سگ فرمان را فورا اطاعت می کند و نزد شما می آید و کنار شما دراز می کشد.  بعضی از نژادهای سگ نظیر بولداگها که دارای قدرت زیادی دارند و از حس بویایی بسیار قوی برخوردارند، می توانند در میدانهای جنگ از خود جسارت و چابکی فوق العاده ای نشان دهند و به کمک مجروحین شتافته و بعد از شناسایی، آنها را با برانکارد به پشت جبهه منتقل کنند.  از این گونه سگ ها می توان برای حمل آذوقه و مهمات جنگی در مناطق کوهستانی در مواردی که عبور چهارپایان غیر ممکن است استفاده نمود. سگ های مذکور را با تعلیمات خاصی که به آنها داده می شود جهت جمع آوری مین در میدانهای نبرد مورد استفاده قرار میدهند، این نژادها حتی با عبور از میدانهای مین می توانند جان بسیاری از سربازان را در عملیات جنگی نجات دهند. در ضمن به عنوان قاصد بین سنگر ها از انها برای مبادله پیام استفاده نمود.

این گونه سگ ها با به کارگیری قوه ی بویایی و شنوایی خود و با توجه به حافظه ی فوق العاده ای که دارند و با استفاده از چهار پنجه خود مخصوصا اگر روی زمین دراز کشیده و یا نشسته قرار گیرند، می توانند تمتم صداهای سطح زمین را تا فواصل دور درک کنند و خیلی تند از خود عکس العمل نشان دهند. با وجود اینکه حس بینایی اصولا در سگ خیلی پیشرفت نکرده است و اغلب هم مستعد بیماری های مختلف هستند، این حیوان توانسته با کمک سایر حس های چهر گانه خود این نقیضه را بر طرف کند و با تمرین های مداوم و به موقع روز به روز قدرت حافظه خود را گسترش دهد.

این گونه سگ ها را باید طوری تعلیم داد که هیچ موقع بدون پارس و سر و صدا نکنند. در ضمن بتوانند در عملیات مربوطه به خزنده رفتن در سطح زمین، ابتکار عمل در انتخاب و تعیین هدف را از خودشان نشان دهند. آنها را به عبور از نهرها و گودال ها تشویق کنید. در ضمن قسمتی از تعلیم این گونه سگ ها باید در میدانهای جنگ انجام گیرد تا با صدای غرش هواپیماها و شلیک تفنگ ها اشنا شوند.

سگ ها ینگهبان و جنگی را باید طوری تعلیم داد که نگهبانی برای آنها نوعی عادت و وظیفه به حساب بیاید و به تنهایی قادر باشند از عهده ی کار خود بر آیند. در پایگاه های هوایی و زمینی امروزه از نژاد دوبرمن جهت حراست و نگهبانی این گونه تاسیسات استفاده می شود و این سگ به خوبی می تواند چندین کیلومتر را زیر نظر داشته باشد و از حرکت هر جنبنده با خبر شود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی