پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

لوسمی گربه چیست

لوسمی گربه چیست
ویروس لوسمی گربه سانان یا Feline Leukemia Virus یکی از علل شایع مرگ و میر در بین گربه ها است. این ویروس برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ در اسکاتلند شناسایی شد. FeLV از خانواده رتروویروس و هم خانواده ویروس عامل ایدز در گربه ها می باشد. متاسفانه این ویروس در ایران نیز شیوع بالایی دارد.


این بیماری نوعی سرطان خون به حساب می آید و در اغلب موارد منجر به مرگ گربه می شود. این ویروس با توجه به عملکردی که دارد بر روی مغز استخوان تاثیر می گذارد و با ایجاد اختلال در تولید گلبول قرمز موجب بروز آنمی یا بدخیمی و سرطان خون می شود، همچنین با تاثیری که بر روی گلبول های سفید می گذارد قدرت دفاعی سیستم ایمنی را تضعیف می کند.

 
راههای انتقال ویروس لوسمی گربه
از مهمترین راه های انتقال این ویروس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تماس نزدیک و طولانی مدت بین گربه سالم و گربه حامل ویروس از طریق بزاق دهان در گربه هایی که زیاد همدیگر را می لیسند، ادرار و دیگر ترشحات بدن گربه.
انتقال از طریق جفت به جنین.
باید دقت کنید در بین گربه هایی که از ظروف و خاک مشترک برای غذا و محل دفع استفاه می کنند و گربه های جنگجو امکان انتقال بسیار زیاد است. شیوع ویروس FeLV در بین گربه های خارج از خانه و ولگرد فراوان است.

در خانه هایی که تعداد زیادی گربه با هم در یکجا زندگی می کنند، اگر گربه ای ناقل ویروس باشد براحتی ممکن است گربه های دیگر را مبتلا کند.

در مورد راه انتقال ویروس از طریق جفت به جنین، باید بدانید که معمولا باعث سقط یا مرگ زود هنگام توله گربه می شود، اما اگر توله ای زنده بماند در طول مدت عمرش بدلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی مرتب مریض می شود.

 
علائم ویروس لوسمی گربه
کم خونی
ضعف سیستم ایمنی و قدرت دفاعی بدن
عفونت های قارچی، انگلی و باکتریایی ثانویه
بزرگ شدن غدد لنفاوی
اسهال
کم اشتهایی و ضعف
اختلالات تنفسی
ممکن است گربه ای مبتلا باشد اما هیچکدام از علائم را بروز ندهد، به این مرحله از بیماری اصطلاحا مرحله خفته می گویند؛ البته لازم به ذکر است که در همین مرحله هم گربه می تواند ویروس را انتقال دهد.
 
تشخیص ویروس لوسمی
برای تشخیص، هم می توان طریق از تست خون در آزمایشگاه وهم از طریق کیت های ایمنوکروماتوگرافی که اصلی ترین راه برای تشخیص ویروس Feline Leukemia Virus در ایران است پی به این بیماری برد. به این ترتیب که دامپزشک چند قطره از خون گربه را روی نوار کیت ریخته، بعد از چند دقیقه اگر دو خط از نوار کیت قرمز شد جواب مثبت و اگر یک خط قرمز شد جواب تست منفی است.

برای اطمینان می توانید تست آزمایشگاهی نیز انجام دهید. البته باید به مواردی مانند سبک زندگی گربه هم توجه کرد. برای مثال اگر گربه ای به فضای خارج از خانه دسترسی زیادی دارد، حتی اگر جوات تست منفی بود باید چند ماه بعد آزمایش را دوباره تکرار کنید. زیرا ممکن است بیماری در مراحل اولیه بوده باشد و در این مرحله چون تعداد ویروس ها از حد تشخیص تست کمتر است امکان دارد که جواب درست نباشد.

 
پیشگیری و درمان ویروس لوسمی گربه
در مورد ویروس لوسمی گربه پیشگیری ازاهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا هیچ گونه درمان قطعی برای این مشکل وجود ندارد. از مهمترین کارهایی که باید برای پیشگیری انجام داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

واکسیناسیون گربه های سالم در معرض خطر. (این واکسن در ایران وجود ندارد)
عقیم کردن گربه.
عدم دسترسی به محیط خارج از خانه.
جدا کردن گربه مبتلا از سایر گربه ها.
جدا کردن ظرف خاک، آب، غذا و محل خواب گربه مبتلا از سایر گربه ها.
اگر امکان جداسازی گربه بیمار را ندارید، حتما گربه آلوده به ویروس را تحت واکسیناسیون پن لوکوپنی، لکسی ویروس و … و برنامه ضد انگلی قرار دهید.

گربه های جوان بیشتر از گربه های بالغ مستعد ابتلا به ویروس لوسمی گربه هستند، بنابراین بهتر است توجه بیشتری به واکسیناسیون گربه های جوان داشته باشید.

این بیماری درمان قطعی ندارد، بنابراین اگر درمانی هم صورت گیرد در مورد عفونت های ثانویه ناشی از ویروس لوسمی یا FeLV خواهد بود. برای گربه هایی که در اثر ابتلا دچار کم خونی شدید می شوند، دامپزشک تزریق خون را تجویز می کند. در موارد حاد می توان از شیمی درمانی نیز استفاده کرد. برای بالا بردن سطح ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها و عفونت های ثانویه استفاده از دارو با مشورت دامپزشک می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

 
بایدها و نبایدهایی در رابطه با بیماری FeLV در گربه
انجام آزمایش سالانه بعد از ۶ ماهگی.
جدا کردن گربه آلوده به ویروس از سایر گربه ها.
معاینه حداقل ۲ بار در سال گربه مبتلا توسط دامپزشک.
شستن کامل هر چند وقت یکبار تمامی ظروف مورد استفاده گربه.
عدم اجازه گردش و پرسه زدن گربه مبتلا در فضای بیرون از خانه.
ندادن گوشت خام به گربه مبتلا، زیرا احتمال ابتلا به توکسوپلاسموز را افزایش می دهد.
مراجعه سریع به دامپزشک در صورت مشاهده هرگونه علامت و وضعیت مشکوک.
هرگز تصور نکنید اگر گربه شما در برابر FeLV واکسینه شده است احتمال ابتلا به این بیماری در او صفر خواهد شد، بنابراین بهتر است همواره مراقب گربه تان باشید. شما می توانید با رقیق کردن محلول سفید کننده (یک واحد سفید کننده در ۳۰ واحد آب) محیط خانه را از وجود ویروس پاک کنید، زیرا همانطور که می دانید ویروس ها در محیط خارج از بدن بدلیل شکننده بودن دوام زیادی نخواهند داشت و از بین می روند. در آخر اگر شما فردی مبتلا به ایدز یا تحت شیمی درمانی هستید، بهتر است از گربه مبتلا به FeLV نگهداری نکنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی