پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

وایتکس برای سگ ها

حتما هر روزه برای تمیزکاری و شستشو از ده‌ها مادۀ شوینده‌ی شیمیایی موجود در بازار استفاده می‌کنیم. اغلب، تمیزکاری‌هایمان در نزدیکی‌های عید نوروز زیادتر نیز می‌شوند. می‌دانیم که این مواد برای ما ضرر دارند و به همین دلیل آن‌ها را از دسترس کودکان دور نگه می‌داریم، اما شاید به ندرت با اثرات برخی از آن‌ها بر حیوانات خانگی آشنا باشیم. آیا شما مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی را می‌شناسید؟


می‌دانیم که مواد شوینده مانند وایتکس (سفید کننده) یا حشره‌کش‌ها را نباید بخوریم اما گاهی فراموش می‌کنیم که حیوان خانگی‌مان روی همان زمینی راه می‌رود که ما آن را با وایتکس شسته‌ایم و احتمال دارد که بعدا دست‌هایش را داخل دهانش بگذارد و یا پاهایش را بلیسد. در ادامۀ مطلب یک لیست از ده مواد شیمیایی در خانه است که در صورتیکه حیوان خانگی دارید، یا نباید استفاده کنید و یا باید در استفاده از آن‌ها بسیار محتاط عمل کنید.

همیشه برای روز مبادا آماده باشید و برای آن برنامه داشته باشید، به این معنا که شماره تلفن دامپزشکتان را آماده داشته باشید تا اگر خدایی نکرده حیوان خانگی‌تان ناگهان با مواد شیمیایی مسموم شد، بتوانید با آن‌ها تماس بگیرید.

مواد شیمیایی مضر برای حیوانات خانگی
1. وایتکس :
وایتکس نام شهرت یافته‌ی ماده‌ی سفید کننده‌ی خانگی است که هرروزه استفاده می‌شود، این سود سوزآور(NaOH) بسیار برای انسان‌ها خطرناک است. با وجود اینکه حیوانات چیزی را که به بدبویی وایتکس باشد نمی‌خورند اما بازهم ممکن است که وایتکس روی پنجه‌ها و موهای تنشان مالیده شود و آن‌ها بالاخره مجبور می‌شوند که آن را بلیسند و بدنشان و یا پنجه هایشان را تمیز کنند. وایتکس می‌تواند موجب تهوع، تشنج، غش و حتی مرگ حیوان خانگی‌تان شود. بنابراین در جاهایی که ممکن است حیوان خانگی‌تان رفت و آمد کند و با بدنش وایتکس تماس داشته باشد، از وایتکس استفاده نکنید. همچنین هرگز محل خواب حیوان خانگی‌تان را با وایتکس نشورید به ویژه اگر حیوان خانگی‌تان عادت به جویدن رخت خوابش دارد.

2. ضدیخ :
این ماده‌ی شیمیایی به دلیل بوی شیرینی که دارد ممکن است حیوان خانگی‌تان را به خوردنش وسوسه کند. ضدیخ برای سگ‌ها بسیار مضر است و حتی مقدار بسیار کمی از آن می‌تواند سگ را بکشد. ضدیخ داخل بدن پخش می‌شود و به اعضای داخلی بدن آسیب می‌زند. در صورت خوردن ضدیخ، حیوان خانگی‌تان به مراقبت‌های دامپزشکی نیاز فوری دارد و باید بلافاصله تحت درمان و نظارت قرار بگیرد.

3. نفت سفید، گازوئیل و سایر مواد اشتعال‌پذیر :
با وجود اینکه احتمال خوردن این مواد به دلیل بوی سمی و نامطبوعی که برای حیوان خانگی دارند، بسیار کم است، اما خیلی از اوقات پیش می‌آید که این مواد روی زمین می‌ریزند و به خوبی تمیز نمی‌شوند. مانند وایتکس، باز هم ممکن است که این مواد روی پنجه و یا موهای حیوان بریزد و در نهایت حیوان مجبور شود که برای تمیز کردنش آن را بلیسد و طعم ناخوشایند این ماده در دهانش بیاید. دقت کنید در صورتیکه این مواد جایی ریخته شدند، برای حفظ سلامت حیوان خانگی‌تان آن‌جا را خوب تمیز کنید. روغن موتور هم می‌تواند برای حیوان خانگی مضر باشد، بنابراین اگر حیوان خانگی‌تان در پارکینگ خانه‌تان رفت و آمد می‌کند، پارکینگ خانه را تمیز نگه دارید.

4. حشره کش :
برخی از حشره‌کش‌ها مانند آنچه برای درمان کک و کنه استفاده می‌کنید، در صورت بلع، برای حیوانات بسیار مضر هستند. قلاده‌ای که برای محافطت از کک و کنه به گردن حیوان خانگی‌تان می‌اندازید در صورتی که خورده شود، بسیار سمی است. بنابراین هنگامیکه حیوان خانگی‌تان قلاده را به گردن دارد مراقب باشید که قلاده درجای خودش ثابت شده باشد و تمام اجزای آن هم به آن چسبیده باشد. برخی از داروهای پیشگیری از کک و کنه، شامل ماده‌ی شیمیایی پرمترین (Permethrin)  هستند که برای گربه‌ها به شدت سمی است، بنابراین قبل از استفاده از آنها حتما برگه‌ی اطلاعات آن را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که برای حیوان‌تان ضرری ندارد. برخی برای از بین بردن آفت از اسید بوریک (boric acid) استفاده می‌کنند. این ماده برای حیوانات خانگی بسیار خطرناک است و نباید در خانه‌ای که حیوان خانگی در آن وجود دارد از اسید بوریک استفاده کرد.

5. بعضی زمین شوی‌ها :
این شوینده ها عموما شامل موادی هستند که برای حیوان خانگی‌تان مناسب نبستند و موجب مشکلاتی چون تشنج و حتی بدتر از آن می‌شوند. اگر مجبورید که از این دسته از شوینده ها استفاده کنید، قبل از اینکه به حیوانتان اجازه ورود به آن سطح را بدهید، سطح را کاملا تمیز و کاملا خشک کنید.

6. مایع ماشین لباسشویی :
برخی از این مایع‌های شوینده برای حیوانات خانگی بسیار سمی هستند. آن ها علاوه بر مواد شیمیایی، رنگ و بوهایی هم دارند که با حیوان خانگی ناسازگارند. با وجود اینکه در بیشتر مواقع لباس‌ها و به طور کلی پارچه‌هایی که با این مواد شسته می‌شوند برای حیوانات خانگی ضرری ندارند، اما اگر حیوان خانگی‌تان رخت خوابش را می‌جود بهتر است از مایع شوینده‌ای استفاده کنید که برای حیوانات خانگی مناسب است.

7. کود :
استفاده از برخی کود‌ها برای حیوان خانگی‌تان عواقب بسیار بدی دارد. البته که احتمال اینکه حیوانات خانگی‌تان کود بخورند بسیار کم است اما بازهم ممکن است کود به پنجه‌ها یا موهایشان بچسبد، و از این راه وارد بدنشان شود. اگر حیوان خانگی‌تان در حیاط رفت و آمد می‌کند حتما از کود طبیعی و چیزی که به حیوانتان آسیب نزند، استفاده کنید.

8. اسید کاربولیک (Carboric Acid) :
گاهی از این ماده برای درمان کچلی استفاده می‌شود. اما اگر این ماده وارد سیستم گوارشی حیوان خانگی‌تان شود، می‌توان آن‌ها را به شدت بیمار کند. این ماده ممکن است از طریق پوست نیز جذب شود. اگر حیوان‌تان در بخشی از بدنش ریزش مو یا کچلی داشت، برای درمان به دامپزشک خود مراجعه کنید.

9. الکل (Alcohol) :
دیدن این مورد در این لیست ممکن است برای شما تعجب برانگیز باشد، اما برخی از حیوانات خانگی الکل می‌نوشند. ممکن است دیدن مستی سگ برای بعضی‌ها جالب باشد، اما الکل اصلا برای حیوانات خانگی مناسب نیست و آن‌ها را بسیار بیمار می‌کند. حتی مقدار کمی الکل برای حیوانات کوچکتر بسیار سمی است. آن دسته از نوشیدنی‌های الکلی که بوی خاص و زیادی ندارند، برای حیوانات خانگی خطرناک‌تر هستند. بنابراین نوشیدنی‌های الکلی را از دسترس حیوانات خانگی‌تان دور کنید و به دوستانتان هم اجازه ندهید محض شوخی و خنده حیوان خانگی‌تان را مست کنند.

10. زایلیتول ( Xylitol) :
ازا این ماده به عنوان شیرین کننده مصنوعی استفاده می‌شود و عموما در آبنبات و آدامس وجود دارد. حیوانات خانگی و بویژه سگ‌ها هر چیزی را که بوی شیرین داشته باشد را می‌خورند. زایلیتول سیستم گوارشی سگ را به هم می‌زند. از عوارض مصرف زیاد زایلیتول می‌توان به تشنج و بی‌حالی اشاره کرد.
نظرات کاربران
 • 0
  وایتکس سود سوزاور نیست. وایتکس از هیپوکلریت سدیم و چند تا ماده شیمیایی دیگه درست میشه. روی بطری وایتکس خیلی راحت میشه این مطلب رو دید.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)