پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تربیت سگ برای دستشویی کردن

تربیت سگ برای دستشویی کردن
ربیت سگ برای دستشویی کردن آموزش های لازم باید به محض اینکه توله سگ ها به خونه آورده میشن شروع بشه. سگ ها مکررا ادرار میکنن و موفقیت شما در آموزش های خانگی به پیش بینی کردن نیاز های اونها بستگی داره. سگ ها باید حداقل هر دو ساعت یک بار فرصت تخلیه کردن خودشون رو داشته باشن.
تربیت سگ برای دستشویی کردن
شما معمولا میتونین تشخیص بدین که سگ‌تون نیاز به توالت رفتن داره یا نه چون اغلب هنگام نیاز داشتن به توالت رفتن به شکل دایره ای دور خودشون حرکت میکنن و چهره ی مضطرب به خودشون میگیرن و یا در گوشه ای از خونه صدای خرناس از خودشون در میارن و دنبال جایی میگردن که خودشون رو تخلیه کنن و این کاملا وظیفه ی شماست که تشخیص بدید و سگ‌تون رو به خارج از خونه ببرید. با آموزش “تربیت سگ برای دستشویی کردن” همراه باشین.

دستورات
آب و هوا به هر شکلی که باشه سگ ها باید بعد از اینکه از خواب بیدار شدن به بیرون برن و کمی قدم بزنن و چیزی برای خوردن و نوشیدن داشته باشن. وقتی اونا رو به بیرون می برید با حالت دستوری برای مثال بهشون بگید «حالا میتونی بری» که بدونن الان آزاد هستن که خودشون رو تخلیه کنن.

مطلب دیگری که در مورد تربیت سگ برای دستشویی کردن وجود داره اینه که برای وقتی که رفتن، اونها رو تشویق کنید و اگر شکست خوردن نادیده بگیرید و اگر یک چاله داخل خونه پیدا کردید چیزی به سگ‌تون نگید، مگر اینکه حین عمل مچشون رو بگیرید. چون در غیر اینصورت اونها نمیفهمن که به چه دلیلی دارن تنبیه میشن. هرگز هم به خاطر یکی از اشتباهاتشون چندین بار تنبیه‌شون نکنید.

تربیت توله سگ

تمرین دادن با کاغذ و روزنامه
شما میتونین با استفاده از کاغذ یا روزنامه های باطله و یا پدهای کاغذی مخصوص سگ ها به نژاد های کوچک و سگ های جوان تمرین بدین و هنگامی که از کاغذ استفاده کردن با محبت زیاد اونها رو تشویق کنید و وقتی ازش استفاده نکرده بودن نادیده بگیریدشون و بی محلی کنید.

خیلی دقت کنید که اونها رو به جایزه دادن با غذا و خوراکی ها عادت ندید چون ممکن هست که بیش از حد غذا بهشون بدید. سگ ها معمولا در روز ۱۲ بار و بعضی اوقات حتی بیشتر از این به توالت میرن! به مرور زمان سعی کنید که کاغذ رو به نزدیک درب خروجی و در نهایت به حیاط و باغچه منتقل کنید تا اونها رو عادت بدید که بیرون برن.

یک تکه از کاغذ کثیف شده رو به خارج از خونه ببرید، وقتی که اونها بوی مخصوص خودشون رو شناسایی کنن سعی میکنن که حس بویاییشون نسبت به خودشون رو تقویت کنن.

به سگ‌تون آموزش بدید که صبر کنه
یک روش جایگزین برای آموزش دادن با کاغذ اینه که اونها رو تو قفس بزارید تا مجبور بشن که تا قبل از بیرون اومدن از قفس، داخل فضای مخصوص خودشون صبر کنن. نکته خیلی مهم راجع به این روش اینه که هر دو ساعت یک بار به ویژه بعد از غذا خوردن یا بازی کردن و بیدار شدن از خواب، به اونها اجازه بدید که خودشون رو تخلیه کنن.

تربیت سگ خانگی

برخورد با کارهایی که داخل خونه انجام میدن
اگر سگ شما داخل خونه کثیف کاری کرد سعی کنید خیلی زود و به طور کامل اون قسمت رو تمیز کنید تا بویی اونجا باقی نمونه وگرنه  عادت میکنه و مرتب به اون نقطه میره و کارش رو تکرار میکنه.

بازنگری سگ های بالغ
درمورد سگ های بالغ تر سعی کنید اونها رو داخل یک فضای محدود از پیش تعیین شده نگهداری کنید تا وقتی که تونستید اونها رو طبق یک سری قواعد خاص به بیرون ببرید یا وقتی که برای تخلیه کردن رفتن، اونها رو با بغل کردن تشویق کنید. دقیقا عین همین رو برای سگ های کوچک هم انجام بدید و اگر داخل خونه کثیف کاری کردن به سرعت اون نقطه رو تمیز کنید تا از تکرار کردن کارشون تو اون قسمت جلوگیری کنید.

نگهداری سگ خانگی

پایبند به یک برنامه ی روتین باشید
آموزش های مربوط به توالت رفتن سگ ها یک عمل خیلی مهم و بخش حساسی از تربیت سگ هاست که نحوه ی انجام دادنش میتونه تاثیر زیادی روی رابطه ی شما و سگ‌تون داشته باشه.

اگر شما به یک برنامه روتین خاص و سختگیرانه پایبند باشیند، توله سگ و یا سگ بالغ شما به سرعت یاد میگیره که داخل خونه تمیز باشه و این اولین قدم از تربیت خونگی هست. اما خیلی هم از کار خودتون راضی نباشید چون ممکن هست که آموزش شما همراه با خطا باشه.

به تربیت و آموزش های توالت رفتن سگ‌تون ادامه بدید تا زمانی که کاملا مطمئن بشید که هرگز برای توالت کردن به داخل خونه نمیره و صبر میکنه تا ببریدش بیرون. به تدریج تعداد دفعاتی که اون رو به بیرون میبرید رو کاهش بدید. اما اگر مشاهده کردید که بازم داخل خونه کثیف کاری میکنه، مجددا دفعات بیرون بردن رو افزاش بدید.

https://petchi.com/potty-training-a-dog/ 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی