پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خصوصیات سگ ها

خصوصیات سگ ها
با اینکه سگ ها شبیه آدم ها نیستن، خیلی از ویژگی های ظاهری اونا رو دارن. یه قلب و سیستم گردش خون، شش برای گرفتن اکسیژن و بیرون دادن دی اکسیدکربن، سیستم گوارش برای جذب مواد غذایی و غیره دارن. با این حال، این تفاوت بین سگ و انسانه که جالبه و به سگ ها ویژگی های منحصربه فردی میده.در ادامه با پتچی همراه باشید تا در مورد خصوصیات سگ ها برای شما بیشتر بگوییم.


خصوصیات سگ ها

اندازه
مهم ترین ویژگی های سگ ها اندازه هاشونه. سگ ها اندازه و شکل متفاوتی دارن. سگ های کوچیک،  شامل انواع عروسکی و مینیاتوری هستن، مثل: پودل عروسکی، شیواوا، پاپیلون و شیتزو. وزن این سگ ها بین 2.5 تا 4.5 کیلو یا حتی کمتره. سگ هایی با سایز متوسط شامل تریرها و اسپانیل ها میشه که وزنشون بین 4.5 تا 23 کیلوگرمه.

سگ های بزرگ هم شامل رتریور، شپرد و ستر میشه که بین 30 تا 45 کیلو ورن دارن. در آخر هم گونه های بزرگ تر مثل مستیف، کمندور و سنت برنارد  هستن که 91 کیلو یا بیشتر وزن دارن. قطعا گونه های مختلف، اندازه های متفاوتی دارن و نرها هم مسلما بزرگترن. همچنین سگ های چندنژادی، هر نوع اندازه ای می تونن داشته باشن.

متابولیسم
یکی دیگه از خصوصیات سگ ها متابولیسمشونه. متابولیسم سگ ها از آدم ها بیشتره. تندتر نفس می کشن، جریان خون سریع تری دارن، زودتر بالغ می شن و دمای بدنی بالاتری دارن. انرژی سگ های جوون تر حتی از بچه ها هم بیشتره. با این حال، این نوع متابولیسم باعث کاهش طول عمر میشه.

با یه حساب سرانگشتی میشه گفت که هر سال از زندگی یه سگ تو دو سال اول، برابر 10 تا 12 سال از زندگی یه آدمه و از دو سالگی به بعد 4 سال از زندگی آدمه. در واقع طول عمرشون به سلامت و اندازه سگ بستگی داره که معمولا کوچکترهاشون، بیشتر عمر می کنن.

خصوصیات سگ ها

قوانین دمایی
معمولا سگ ها راحت تر می تونن خودشونو گرم کنن تا اینکه بخوان دمای بدنشون رو پایین بیارن. تو سگ های سورتمه کش که حتی تو سرمای سوزان هم دووم میارن، پوشش شون، مثل یه پتوی عایق عمل می کنه که گرمای حاصل از متابولیسم سگ رو تو خودش نگه می داره. با این حال، تو هوای گرم و مرطوب دچار مشکل می شن.

عرق کردن یه نوع خنک سازیه و بیشتر سگ ها نمی تونن عرق کنن. به جای اون، با تند نفس کشیدن، خودشون رو خنک می کنن. این نوع نفس کشیدن که 10 برابر نوع عادیه، با دم و بازدم هوای گرم و مرطوب، باعث تبخیر و از دست دادن گرما میشه.

در طول این نوع نفس کشیدن، هوای کمی توی شش ها رد و بدل میشه، بنابراین یه زمان هایی باید این نوع نفس کشیدن رو متوقف کنه و معمولی نفس بکشه. آب خوردن هم به کاهش دما کمک می کنه و پوشش بدنش در مقابل نور خورشید مثل یه عایق می کنه.

چون سگ ها سیستم خنک کننده ی ضعیفی دارن، یه موقع هایی تو تابستون ممکنه خطرناک باشه و حتی زندگی شون رو تهدید کنه. متاسفانه، هر ساله خیلی از سگ ها از گرمازدگی میمیرن. این مشکل،  معمولا  وقتی تو ماشین های پارک شده قرار میگیرن ایجاد میشه.

حتی اگه پنجره ها هم پایین باشه، تو تابستون، دمای ماشین خیلی زود به 66 سانتی گراد یا بیشتر میرسه که تو چند دقیقه باعث گرمازدگی و مرگ میشه. موقعیت های خطرناک دیگه، بیرون بستنش زیر نور آفتاب یا گذاشتنش تو صندوق بدون تهویه ست.

راه هایی که برای خنک نگه داشتن سگ  تو هوای گرم پیشنهاد میشه، شامل اینهاست : استفاده از تهویه هوا، آب تنی تو حوضچه آب، سایه یا آبپاشی ملایم بهش. خیس کردن سگ در طول روز نوعی خنک سازی تبخیری رو ایجاد می کنه. همچنین آب خنک و تازه هم  به مقدار زیادی در دسترسش قرار بدید.

حس ها
سگ ها هم دارای 5 حسی که انسان ها دارن ، هستن، اما با درجات مختلف.  بعضی ها درجه شون کمتره و بعضی خیلی بیشتر.

خصوصیات سگ ها

بینایی
سگ ها نور و حرکات رو بهتر از انسان می بینن. تو شبکیه ی چشمشون یه نوع سلول میله ای دارن که مخصوص جمع آوری نور ضعیفه و باعث میشه دید بهتر تو شب پیدا کنن. یه لایه ی منعکس کننده  به نام “تیپتوم لوسیدیم” دارن که نور وارد شده را بیشتر می کنه. این لایه، یه  رنگ آبی یا سبزمانند رو موقع برخورد با نور توی شب به چشم سگ میده.

با این حال دقت چشم شون به اندازه چشم انسان نیست و نمی تونن جزئیات رو تشخیص بدن. همچنین مثل انسان نمیتونن رنگ ها رو تشخیص بدن ، چون تعداد سلول های مخروطی شبکیه چشم شون که مسئول دید رنگ هاست، کمه ولی اینطوری نیست که کلا رنگی رو نبینن.

یه ویژگی خاص دیگه که چشم سگ داره، پلک سومه. این قسمت صورتی کم رنگه و زیر دو پلک دیگه و گوشه چشم (نزدیک بینی) قرار داره. این پلک برای محافظت چشم در مقابل خراش یا شعله، روی چشم رو می پوشونه.

شنوایی
کانال گوش سگ، عمیق تره و شکل بهتری برای بردن صدا به قسمت انتهایی اون ایجاد کرده. یه سگ معمولی، 4 برابر بهتر از یه انسان معمولی می شنوه، حتی صداهایی که فرکانس بالا دارن و گوش انسان تشخیص نمیده رو هم می شنوه.

همچنین تو تشخیص جهت صدا که برای پیدا کردن شکار استفاده میشه، بهتر از انسان عمل می کنن. متاسفانه این کانال عمیق گوش باعث ایجاد مشکلاتی هم میشه. رطوبت و مواد مومی داخل گوش ممکنه جمع بشن و باعث عفونت بشن. گوش های آویزون و موهای بین اونها باعث جلوگیری از جریان هوا میشه و مشکل رو بیشتر می کنه. برای همین هم سگ ها به پاکسازی دائم گوش نیاز دارن.

خصوصیات سگ ها

بویایی و چشایی
سگ ها حس بویایی خیلی دقیق و حساسی دارن و تقریبا یک میلیون بار بهتر از بویایی انسانه. بوهای خیلی کم و ملایم رو متوجه می شن و بوهایی که یه کم با هم تفاوت دارن رو تشخیص میدن. به خاطر اینه که میتونن مواد مخدر و مواد منفجره رو تو فرودگاه ها پیدا کنن، تو حوادث دنبال اجساد بگردن و مجرمین رو از روی بوشون دنبال کنن.

مولکول های بو، توی ماده مرطوب پوشش داخلی بینی سگ ها حل میشه. پیام عصبی از غشای بویایی بینی به مرکز بویایی مغز میره که اندازه اش 40 برابر مرکز بویایی انسانه.

سگ ها یه عضوی هم روی سقف دهنشون دارن که به اونها این قابلیت رو میده که بوهای خاص رو متوجه بشن. بنابراین،بیشتر ازطریق بوییدن اطلاعات کسب می کنن تا چشیدن. تعداد جوانه های چشایی شون یک ششم انسانه و تشخیص مزه شون خیلی ضعیفه.

حرکت
سگ ها هم مثل انسان ماهیچه، تاندون، مفصل و رباط داره. هر 4 دست و پای سگ، برای هر نوع حرکتی ، چه راه رفتن معمولی و چه دویدن سریع، در بالاترین حد توانایی خود هستن. اونها هر 4 نوع حرکت رو دارن: راه رفتن، یورتمه، سلانه رفتن و تاختن. استخوان هایی که شبیه استخوان های دراز دست و پای ماست، تو قسمت پایینی پای سگ قرار گرفته.

استخوان ران زاویه دارش تو پای عقب شبیه زانوی انسانه.درسته که بیشتر سگ ها می تونن شنا کنن،اما بعضی از گونه ها برای شنا ایجاد شدن (مثل رتریور) و بهتر از بقیه شنا می کنن.

کف دست و ناخن ها
پنجه های سگ ها طوری درست شده که بتونن روی سطوح مختلف حرکت کنن. زیر پنجه ها رو قسمتی ضخیم و بالشتکی و مقاوم پوشونده که بعد سال ها تماس مستقیم با سطح زمین، زبر و سخت میشه.

خصوصیات سگ ها

این قسمت از پنجه ها مراقبت کرده و باعث میشه که راحت تر بتونن سطوح مختلف رو بگیرن. ناخن ها باعث ایجاد کشش بیشتر موقع دویدن و برای کندن زمین استفاده می شن. ناخن سگ ها ضخیم و شکننده ست و از پروتئینی به نام کراتین درست شده (دقیقا مثل مو). یه رگ خونی بزرگ تا وسط ناخن در حال رشد رفته و قسمت پوششی اون رو تغذیه می کنه. خیلی سخته که موقع گرفتن ناخن ها از گرفتن این قسمت ها، به خصوص وقتی که تیره اند ،جلوگیری کرد.

باید ناخن هاشون رو کوتاه نگه دارین ، چون اگه موقع دویدن بشکنه، درد و خون زیادی به همراه داره و در صورت شکستگی هم باید دامپزشک معاینه و قسمت شکسته شده رو جدا کنه تا زخم درمان و خونریزی قطع بشه و از هر نوع عفونتی هم جلوگیری بشه. سگ ها، یه قسمت اضافی شبیه شست انسان داره که تو بخش وسطی کنار پاهای جلوییشه.

این قسمت ها هیچ کاربردی ندارن و معمولا می شکنن؛ بنابراین دائما باید کوتاهشون کنین تا علاوه بر جلوگیری از شکستگی، خم نشن و توی پوست نرن. معمولا وقتی سگ ها توله هستن، این قسمت رو جدا می کنن و یا وقتی عقیم می شن، با جراحی این قسمت رو برمیدارن.

پوست و مو
 پوست سگ ها، چندین لایه داره که شامل روپوست بیرونیه(که دائما هم جایگزین میشه) و پوست داخلی(که شامل عصب ها و رگ های خونیه). پوستشون خیلی نازک تر و حساس تر از پوست انسانه و باید فقط با شامپوهای مخصوص خودشون حموم بشن. شامپو و محصولات مخصوص انسان، پوستشون رو اذیت می کنه و نباید ازشون استفاده کرد. موهاشون از فولیکول های موجود توی پوستشون رشد می کنه.

سگ ها، فولیکول های ترکیبی برای مو دارن که شامل یه موی مرکزی میشه که با 3 تا 15 مو که از یه منفذ خارج میشه ،در برگرفته شده. چربی از غده درون پوست خارج میشه و مو رو چرب می کنه و باعث درخشش و ضد آب شدن پوشش سگ می شه. عوامل زیادی رویش مو رو کنترل می کنن، مثل تغذیه، هورمون و زمان خاصی از سال.

سگ ها در طول سال به طور معمول ریزش مو دارن اما تو پاییز و بهار بیشتر میشه. این ریزش مو با جایگزینی تدریجی مو از کچلی جلوگیری می کنه. کاربرد اصلی پوشش سگ ها، محافظت پوست و تنظیم دماست.

خصوصیات سگ ها

موها، هوا رو گیر میندازن و در مقابل سرما عایق ایجاد می کنن. ماهیچه های کوچکی که به موهای مرکزی متصل اند، باعث میشن که موهای آویزون بلند بشن و هوای بیشتری روبین خودشون نگه دارن. همچنین، موهای شونه شون رو در پاسخ به خطر بلند می کنن.

انواع مختلفی از سگ ها، پوشش های مفاوتی دارن. گونه های شمالی (مثل هاسکی) پوشش زیرین نرم و کرک داری، دارن که عایق بهتری در مقابل سرما ایجاد می کنه. گونه های آبی ( مثل رتیور) موهای بلند و زبری برای محافظت از پوست و پوشش زیرین شون دارن و همچنین دارای غده های ترشح کننده چربی زیادی برای چرب نگه داشتن موهاشون هستن.

گونه های مناطق گرمسیر، پوشش کوتاه تر دارن که فقط پوست رو میپوشونه. پودل ها موی فر و خوبی دارن که خیلی کمتر از بقیه ی گونه ها ریزش داره.

دهان و دندان
سگ ها مثل اجدادشون که گرگ ها هستن، گوشتخوارن و دندون هاشون برای تیکه کردن گوشت طراحی شده. 28 دندون شیری دارن که در طول 2 تا 7 ماهگی، با 42 تا دائمی جایگزین میشه. دندون ها با شکل های مختلف با توجه به جایگاهشون توی دهان، برای کاربری های مختلف ایجاد شدن.

دندون های جلویی که شامل 12 دندون پیشین و 4 دندون نیش میشن، برای به دندون گرفتن و تیکه کردن به کار می رن. آسیا های کوچک و بزرگ عقبی ، غذا رو خرد و به تیکه های کوچیک تبدیل می کنن.

همچنین دهان شامل غدد بزاقی میشه که بزاق رو برای روان کردن غذا و آغاز فرایند هضم ترشح می کنه. زبون هم کمک می کنه که غذا به سمت گلو بره و بهتره غذا کوچیک باشه و همراهش آب بخوره. سگ ها همچنین برای نشون دادن احساسات یا چاپلوسی و ناز کردن هم لیس میزنن.

خصوصیات سگ ها

دستگاه گوارش و دفع
دستگاه گوارش شامل معده، روده ی کوچیک و بزرگ میشه.این دستگاه غذا رو هضم و به مواد مغذی تبدیل میکنه، آب رو جذب و از هدر رفتن اون جلوگیری می کنه. مشکلات گوارش معمولا با تهوع یا اسهال ظاهر می شن و عوامل مختلفی دارن؛ مثل: انگل، استرس یا خوردن استخوان، چوب یا هر چیز غیرقابل هضمی.

دستگاه دفع، از هدر رفتن نیتروژن جلوگیری کرده و سطح مایع بدن رو کنترل میکنه. مواد دفعی از فیلتر کلیه میگذرن و از مجرای میزنای به مثانه میرن تا اونجا جمع بشن. ادرار از مجرای میزراه از بدن خارج میشه.

مجرای میزراه توی نرها، دوبرابره تا برای اسپرم ها در طول جفت گیری کانالی ایجاد بشه.  عفونت های ادراری بیشتر در ماده ها اتفاق میفته و معمولا با ادرار چکه ای که مقداری خون به همراه داره، ظاهر میشه. مشکلات ادراری و گوارش معمولا به خاطر زور زدن هنگام ادرار یا مدفوع ایجاد میشن.

اولش ممکنه صاحب سگ نتونه علتشو پیدا کنه . بنابراین باید موقع دفع ، سگ رو زیرنظر داشته باشه و ویژگی ها و رنگ مواد خارج شده رو یادداشت کنه. دامپزشک ممکنه از ادرار یا مدفوع و یا هر دو نمونه گیری کنه. اگه تو مدفوعش خون دیدین و یا  دائما  برای مدفوع کردن تلاش کنه و دفع نداشته باشه و همچنین اگه شکمش سفت شده و درد داره یا مدفوعش شبیه ژل خونی باشه، باید سریع به دامپزشک مراجعه کنین.

کیسه های مقعدی
کشیدن باسن به زمین معمولا به غدد مقعدی تحت فشار ربط داده میشه و ممکنه با مشکل گوارشی اشتباه گرفته بشه. غدد مقعدی تو لایه ای از ماهیچه ها در مقعد قرار گرفتن و ترشحی با بویی مثل بوی چرک دارن و معمولا طی حرکات شکم ترشح میشن.

این ترشحات معمولا غلیظ میشن و مجرای مقعد رو می بندن و ممکنه باعث عفونت بشن. برای خیلی از سگ ها باید به صورت دستی و طبق برنامه ای، این کیسه ها توسط دامپزشک تمیز بشن.

 

 

https://petchi.com/dog-specifications/

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)