پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خواص سرکه سیب برای سگ ها

خواص سرکه سیب برای سگ ها
خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.

سرکه سیب، در فرم خام، آلی و غیر پاستوریزه خود دارای خواص ضد ویروسی، ضد باکتری، ضد قارچی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.
این مایع طلایی رنگ حاوی مواد معدنی، ویتامین ها، اسید های ضروری، آنزیم ها و پکتین (فیبر بسیار محلول) است. همه این مواد به درمان مشکلات مختلف کمک می کنند. پوست، مفاصل، پا و قسمت های مختلف بدن سگ می توانند از این ماده بهره مند شوند. با این حال، هنگام استفاده از سرکه سیب سرکه برای حیوان خانگی، مطمئن شوید که از دوز مناسب استفاده می کنید. اگر سوالی دارید، با دامپزشک مشورت کنید.
خواص سرکه سیب برای سگ ها
درمان کنه
خواص سرکه سیب برای سگ ها
خواص سرکه سیب برای سگ ها
سگ ها در حین بازی بیرون از محیط خانه به راحتی می توانند با کنه ها آلوده شوند. به جای جستجو برای یافتن یک ماده ضد کنه تجاری، می توانید سرکه سیب را امتحان کنید. طبیعت اسیدی این ماده کنه را از روی بدن حیوان پاک می کند.

اگر حیوان خارش دارد، سرکه سیب می تواند به خارش و درد ناشی از نیش حشرات پایان دهد. اگر او علائمی مانند درد و تورم در مفاصل، کاهش اشتها و تب را از خود نشان می دهد، با پزشک مشورت کنید.
به مقدار مساوی سرکه سیب و آب را درون یک بطری اسپری بریزید.
به صورت اختیاری، ۲ یا ۳ قطره روغن اسطوخودوس اضافه کنید.
بطری را تکان دهید تا مواد مخلوط شوند.
این محلول را بر روی بدن حیوان اسپری کنید، سپس بدنش را شانه بزنید.
یک بار در روز و یا چند بار در هفته، بسته به شدت کنه این کار را انجام دهید. این کار به جلوگیری از آلوده شدن با کنه ها نیز کمک می کند.
کنترل عفونت جرب
مرض جرب یک اختلال شایع پوستی در سگ ها است که باعث ناراحتی زیادی در آن ها می شود. علائم این بیماری عبارتند از:
خارش شدید
ریزش مو
بی حالی
زخم های دردناک که بر اثر خارش ثابت ایجاد می شوند.
چروک هایی که در ناحیه های موضعی ایجاد می شوند.
خواص ضد عفونی کننده و ضد میکروبی سرکه سیب در کنترل عفونت جرب بسیار موثر است.
یک فنجان سرکه سیب و همان مقدار آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید.
اسپری را روی بدن حیوان بپاشید و مو او را شانه کنید.
پوست را شستشو ندهید. اجازه دهید تا موی حیوان در مجاورت هوا خشک شود.
۲ یا ۳ بار در هفته تا زمانی که مشکل حل شود این کار را ادامه دهید.
کاهش خارش پوست
خواص سرکه سیب برای سگ ها
خواص سرکه سیب برای سگ ها
یک مشکل معمولی که بیشتر سگها از آن رنج می برند، خارش پوست است. این خارش می تواند علل بی شماری، از گزش کنه گرفته تا شوره سر و یا محیط اطراف داشته باشد. سرکه سیب برای کنترل خارش پوست در حیوانات خانگی بسیار مؤثر است. طبیعت اسیدی این ماده کمک می کند سطح پوست بهبود پیدا کند و پاتوژن ها از بین بروند. همه این عوامل موجب کاهش خارش می شوند.

۲ تا ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب را به ۱ فنجان آب اضافه کنید.
بدن سگ را بشویید.
بعد از حمام، این محلول را روی بدن سگ بپاشید.
سپس بدنش را با یک حوله خشک کنید.
چند بار در هفته، بسته به شدت خارش، این کار را تکرار کنید.
درمان جای نیش کک
یکی دیگر از خواص سرکه سیب برای سگ ها این است که شما می توانید آن را برای درمان جای گزیدگی کک، که می تواند خارش و درد ایجاد کند، استفاده کنید. اول از همه، سرکه سیب خارش و درد را کاهش می دهد و در گام دوم اسید استیک موجود در آن خطر عفونت را کم می کند.
به نسبت مساوی سرکه سیب و آب را با هم مخلوط کنید.
این محلول را در یک بطری اسپری بریزید.
محلول را روی مناطق آسیب دیده بدن حیوان اسپری کنید.
چند بار در روز این کار را تکرار کنید.
می توانید محلول را روی سطوحی که سگ با آن ها تماس دارد بپاشید تا مشکل به صورت ریشه ای حل شود.
مبارزه با عفونت های دستگاه ادراری
خواص سرکه سیب برای سگ ها
خواص سرکه سیب برای سگ ها
اگر خون در ادرار حیوان یا سایر نشانه های عفونت ادراری را در او مشاهده می کنید می توانید از خواص سرکه سیب برای سگ ها استفاده کنید. این یک مشکل اساسی است که می تواند روی سگ های نر و ماده تاثیر بگذارد. سرکه سیب یکی از بهترین مواد سم زدا و پاک کننده است و مثانه را سالم نگه می دارد و رشد میکروب های مسئول عفونت را مهار می کند. برای درمان عفونت مجاری ادراری، سرکه سیب را به مدت چند روز به مواد غذایی یا آب شرب سگ اضافه کنید. می توانید آن را با ماست مخلوط کنید. دوز پیشنهاد شده برای استفاده از این ماده به شرح زیر است:

۱ قاشق چای خوری برای سگ های کوچک (تا ۱۴ پوند وزن)
۱ قاشق غذا خوری برای سگ های متوسط ​​(۱۵ تا ۳۴ پوند وزن)
۲ قاشق غذا خوری برای سگ های بزرگ (۳۵ تا ۸۵ پوند وزن)
اگر حیوان به شدت درد را تجربه می کند، با پزشک خود مشورت کنید.

کاهش درد آرتریت
درست مانند انسان، سگ های پیر نیز مبتلا به آرتریت می شوند. آرتروز در سگ به علت کمبود کلسیم در مفاصل رخ می دهد و می تواند باعث ایجاد ناراحتی زیادی در هنگام حرکت دادن پا و سفتی مفصل شود. سرکه سیب می تواند ناراحتی مربوط به آرتریت را با کمک به تجزیه رسوبات کلسیم کاهش دهد. همچنین پتاسیم آن در جایگزینی بافت های فرسوده در بدن نقش دارد.
سرکه سیب را با مقدار برابر آب گرم مخلوط کنید.
تا زمانی که حل شود، آن را هم بزنید.
یک پارچه تمیز را در این محلول خیس کنید. پارچه مرطوب را مستقیما روی مفاصل سگ قرار دهید و ۱۰ دقیقه صبر کنید.
۲ تا ۳ بار در روز این کار را انجام دهید.
سرکه سیب را به آب سگ اضافه کنید تا رسوبات کلسیم در بدنش حل شود.
درمان زخم پنجه
خواص سرکه سیب برای سگ ها
خواص سرکه سیب برای سگ ها
اگر سگ در ناحیه پنجه دچار درد، خارش یا التهاب است، استفاده از سرکه سیب یک راه حل سریع برای حل این مشکلات است. این ماده با توجه به خواص آنتی باکتریال و ضد التهابی، می تواند علت مشکل را برطرف کند.

سرکه سیب را در یک کاسه بزرگ با آب مخلوط کنید.
بدن حیوان خانگی را تا ۵ دقیقه در این محلول خیس کنید.
بدن حیوان را آبکشی نکنید و اجازه دهید پوست در مجاورت هوا خشک شود.
یک یا دو بار در روز تا زمانی که سگ بهبود پیدا کند، این کار را تکرار کنید.
درمان عفونت گوش
عفونت گوش در سگ ها بسیار شایع است. این عفونت ها می توانند به علت ورود باکتری ها و قارچ ها به گوش میانی رخ دهند. خواص ضد میکروبی و ضد قارچی سرکه سیب می تواند به تسکین و بهبود سریع عفونت کمک کند.
سرکه سیب را با آب مقطر به نسبت ۱ به ۱ مخلوط کنید.
سرنگ بدون سوزنی را با محلول پر کنید.
به آرامی ۱۰ قطره محلول را دورن گوش حیوان بریزید.
از تکه ای پنبه برای تمیز کردن گوش های حیوان خانگی استفاده کنید.
یک بار در روز به مدت چند روز این کار را تکرار کنید.
توجه: قبل از استفاده از سرکه سیب، مهم است که مطمئن شوید درون گوش قرمزی یا زخم نیست.
درمان لکه
خواص سرکه سیب برای سگ ها
خواص سرکه سیب برای سگ ها
لکه های تیره می توانند زیبایی چهره حیوانتان را کاهش دهند. شما می توانید از سرکه سیب برای محو کردن این لکه ها استفاده کنید. اسید استیک در آن رشد باکتری یا مخمر را در سیستم بدن حیوان مهار می کند.

سرکه سیب و آب را به مقدار مساوی مخلوط کنید.
یک تکه پنبه را در آن خیس کنید و از آن برای تمیز کردن ناحیه اطراف چشم سگ خود استفاده کنید. مراقب باشید که محلول وارد چشم حیوان نشود.
در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.
تعادل سطح pH بدن
تعادل در سطح pH بدن برای سلامت بدن حیوان بسیار مهم است. سرکه سیب می تواند سطح pH بدن سگ را حفظ کرده و بدن او را قلیایی کند. با مصرف سرکه سیب می توان سطح pH مایعات بدن، از جمله خون و ادرار را متعادل کرد.
تنها چیزی که باید انجام دهید این است که سرکه سیب را به آب آشامیدنی سگ اضافه کنید. دوز مصرف این ماده بر اساس وزن سگ به شرح زیر است:
۱ قاشق چای خوری برای سگ های دارای وزن ۱۴ پوند
۲ قاشق چای خوری برای سگ های دارای وزن بین ۱۵ تا ۳۴ پوند
۱ قاشق غذاخوری برای سگ های دارای وزن بین ۳۵ تا ۸۵ پوند
چند نکته مهم
اگر حیوان این سرکه را دوست ندارد، به زور آن را به خرد او ندهید.
هرگز از سرکه سیب رقیق نشده برای تغذیه حیوان استفاده نکنید.
مراقب باشید که محلول سرکه سیب به چشم، گوش و بینی حیوان خانگی وارد نشود.
از محلول سرکه سیب روی زخم های باز استفاده نکنید. اگر زخم باز روی پوست حیوان وجود دارد به دامپزشک مراجعه کنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی