پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده

در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت، پیرو مطالب قبلی که در مورد نگهداری از حیوانات خانگی به خصوص نگهداری از سگ ها ارائه کرده ایم، در مورد علل، نشانه ها و درمان ناباروری در سگ های ماده صحبت خواهیم کرد.

ناباروری در سگ های ماده علائم شایع زیر را دارد:

سیکل غیر طبیعی
عدم آبستنی
عدم تمایل به مقاربت جنسی و جفت گیری
سقط جنین
باروری عادی در یک سگ و توانایی تولید مثل نیاز به موارد زیر دارد:

سیکل فحلی نرمال
دستگاه باروری سالم
تخمک نرمال
سطح نرمال و پایداری از هورمون های تولید مثل
انجام لقاح توسط اسپرم نرمال
لانه گزینی جنین در پوشش داخلی رحم (آندومتر)
وجود جفت طبیعی
سطوح پایدار غلظت پروژسترون
این شرایط باید برای تمام دوره حاملگی در بدن حیوان وجود داشته باشد. تغییر در هر کدام از این توانایی ها یا مراحل می تواند حاصلی به نام ناباروری داشته باشد.

علائم ناباروری در سگ های ماده
عدم توانایی در مقاربت جنسی (به عنوان مثال، عدم توانایی در جذب سگ های نر)
وجود جفت گیری عادی اما بدون بارداری
سیکل بیش از حد مکرر
عدم وجود سیکل
علل ناباروری در سگ های ماده
ناباروری می تواند در تمام سنین در سگ ها رخ دهد. اما این اتفاق بیشتر در سگ های میان سال و مسن شایع است. زمینه کیستیک هیپرپلازی آندومتر (کیست رحم) در میان سگ های پیری که بیشتر از ۶ سال سن دارند فراهم است. سگ هایی که عفونت های رحمی را در گذشته تجربه کرده اند، در بارداری های بعدی خود به مشکل بر می خورند. با این حال، یکی از مهمترین علل ظاهری ناباروری انجام لقاح و ورود اسپرم در زمان نامناسب در چرخه استروس یا همان دوره فحلی (دوره ای که پستانداران در آن آماده آبستنی هستند) می باشد.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
مشکلات باروری در نژادهایی که مستعد نارسایی تیروئید هستند نیز شیوع بالاتری دارد. نژادهایی که در معرض خطر کم کاری تیروئید هستند عبارتند از:

باکسر
دوبرمن پینچر
گلدن رتریور
گریت دین
بیماری های دیگری نیز ممکن است نقشی در توانایی سگ برای تولید مثل داشته باشند. این شرایط عبارتند از:

عوامل ناباروری در سگ های نر
عفونت رحم
بروسلا کانیس
ویروس هرپس سگ
عفونت توکسوپلاسموز
کورتیزول
نارسایی تیروئید
عملکرد غیر طبیعی تخمدان
ناهنجاری های کروموزومی
عفونت های سیستمیک ویروسی یا تک یاخته ای
عدم وجود محرک کافی به منظور تحریک تخمک گذاری
علل، نشانه ها، تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
علل، نشانه ها، تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
تشخیص ناباروری در سگ های ماده
برای تشخیص علت ناباروری سگ های ماده از روش ها و آزمایشات زیر استفاده می شود:

معاینه کامل فیزیکی
بررسی بیماری ها و علائم و حوادث احتمالی
اگر سگ شما قبلا باردار شده است، جفت او باید از نظر باروری بررسی شود.
بررسی زمانبندی انجام لقاح که باید مطابق با تخمک گذاری سگ ماده باشد.
تجزیه و تحلیل سطح هورمون ها
اندازه گیری غلظت پروژسترون در طول بارداری
آزمایش کامل خون
آزمایش ادرار
آزمایشات لازم برای یافتن عفونت باکتریایی، ویروسی و یا انگلی
بررسی احتمال وجود عفونت های ویروسی مانند توکسوپلاسموز، انگل، هرپس سگ، هیپوتیروئیدی و بروسلا کانیس
چک کردن بدن سگ برای یافتن هر بیماری مزمن دیگر
انجام تکنیک های تصویر برداری برای یافتن ناهنجاری رحم، مانند توده و اختلالات آناتومیک. در یک سگ سالم، تخمدان ها و رحم در تصویربرداری اشعه ایکس قابل مشاهده است. اگر دامپزشک قادر به مشاهده تخمدان یا رحم نباشد، این نشان می دهد که یک بیماری زمینه ای مانند کیست تخمدان، سرطان تخمدان، یا کیست رحم وجود دارد. اگر در معاینه، مشخص شود که سگ شما کیست یا توده دیگری در بافت رحم و یا دستگاه تناسلی دارد، نمونه از بافت رحم بیوپسی (نمونه برداری) می شود.
درمان ناباروری در سگ های ماده
تولید مثل نامناسب، اغلب ریشه ناباروری می باشد. به عنوان مثال ممکن است سگ نری که برای جفت گیری انتخاب شده است، با انجام جفت گیری با سگ ماده دیگری اشباع شده باشد. به همین منظور باید جفت حیوان نیز بررسی شود. درمان دیگر استفاده از گنادوتروپین، هورمونی که باعث تخمک گذاری در حیوانات می شود، می باشد.

اگر علت ناباروی، تولید مثل نامناسب نباشد، دامپزشک علل دیگر را بررسی می کند. به عنوان مثال اگر عفونت علت ناباروری است، درمان با آنتی بیوتیک انجام می شود. برای برخی از ناهنجاری های مانند موارد زیر نیز از عمل جراحی استفاده می شود:

انسداد دستگاه تناسلی
اصلاح ناهنجاری های مهبل (واژن)
حذف تخمدان سرطانی
تخلیه و برداشتن کیست تخمدان
اگر سگ شما به بیماری زمینه ای مانند کم کاری تیروئید مبتلا باشد، دامپزشک به درمان بیماری پرداخته، و احتمالا از شما خواسته می شود که از تولید مثل حیوان جلوگیری کنید. زیرا این بیماری اغلب ژنتیکی است و به نسل های بعدی منتقل می شود.

در زمان بارداری معمولا دامپزشک انجام معاینه و پیگیری سنجش میزان هورمون پروژسترون و سونوگرافی را برای داشتن بارداری سالم توصیه می کند. اگر L-تیروکسین تجویز شده باشد، بعد از یک ماه به منظور اطمینان از جذب مناسب این دارو باید حیوان را به دامپزشک نشان دهید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی