پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی

از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
وجود کک روی بدن حیوانات خانگی قطعا آزار دهنده است. زیرا این حیوانات می توانند احساس خارش ایجاد کرده و حتی به عفونت منجر شوند. کم خونی یک نشانه واضح آلودگی شدید بدن حیوان با کک است. اگر آلودگی شدید باشد نه فقط حیوانات خانگی، بلکه میزبانان دیگری نیز در دسترس این موجودات هستند و می توانند به بدن اعضای خانواده و ساکنان خانه نیز حمله کنند. داروهای ضد کک زیادی در بازار وجود دارد که می توانید برای از بین بردن کک بدن سگ و گربه و حتی دفع این موجودات از محیط خانه از آن ها استفاده کنید.

اما مهم است که در نظر داشته باشیم که چنین محصولاتی به جزء هزینه گزافی که دارند، معمولا منجر به عوارض جانبی از جمله واکنش های آلرژیک خفیف تا شدید می شوند.

روش های طبیعی بسیاری وجود دارد که به راحتی می توانند کک موجود در بدن حیوانات خانگی و محیط خانه را از بین ببرند. برای اطلاع از روش های طبیعی و خانگی از بین بردن کک بدن سگ و گربه با ما تا انتهای این مطلب مجله پیام سلامت همراه شود.

از بین بردن کک بدن سگ و گربه
سرکه سیب
سرکه سیب یک درمان مؤثر طبیعی برای کنترل آلودگی با کک در حیوانات خانگی است. این ماده کک را نمی کشد، اما بو و طعم بد آن کک ها را آزار می دهد. بنابراین از میزبان هایی که به بوی سرکه سیب آغشته هستند دوری می کنند. به علاوه، سرکه سیب برای سگ و گربه غیر سمی است و ضرری ندارد.

سرکه سیب و آب را به نسبت مساوی در یک بطری اسپری مخلوط کنید.
اگر می خواهید می توانید ۲ یا ۳ قطره روغن اسطوخودوس یا سدر را به مخلوط اضافه کنید.
از این محلول روی بدن حیوان خانگی اسپری کنید.
مراقب باشید که محلول در چشم ها، گوش ها و بینی حیوان وارد نشود.
این کار را روزانه تکرار کنید.
در کنار این کار از همان محلول خانگی به طور گسترده ای بر روی کفپوش، پنجره های چوبی، مبلمان، فرش و سایر مکان هایی که ممکن است کک در آنجا وجود داشته باشد، اسپری کنید.
صابون مایع
برای از بین بردن کک بدن سگ و گربه می توانید از صابون مایع استفاده کنید. این روش برای از بین بردن کک از بدن حیوانات جوان مناسب است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
به جای شامپو از محلول آب گرم و صابون برای شستن حیوان استفاده کنید.
بگذارید حیوان ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب آغشته به صابون مایع بماند.
هنگامی که حیوان خانگی را می شویید، کک ها سر می خوردند و می افتند.
این کار را چند بار در هفته به مدت ۱ یا ۲ هفته انجام دهید.
روش دیگر:
یک لگن بزرگ را با چند فنجان آب گرم پر کنید و ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری صابون مایع را در آن حل کنید.
این محلول را روی بدن حیوان بریزید و با شانه بدنش را شانه بزنید.
بعد از شستشو حیوان را مجدد در این محلول غوطه ور کنید.
این کار را یک بار در روز انجام دهید.
روش دیگر:
اگر خانه آلوده است، یک کاسه کوچک را با آب گرم پر کنید و چند قطره صابون مایع را در آنها بریزید.
کاسه را در اتاق های مختلف خانه تان قرار دهید و یک لامپ روی آن روشن کنید.
کک جذب گرمای لامپ  شده و در آب می افتد. صابون کشش سطحی آب را از بین می برد، به طوری که کک دیگر نمی تواند از لگن بیرون بیاید.
در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.
نمک
نمک یک ماده غیر شیمیایی و غیر سمی است که می توانید با خیال راحت برای مبارزه با کک ها از آن استفاده کنید. نمک حتی برای حیوانات خانگی نیز ایمن است. نمک هیدروکرومیک یا همان رطوبت پسند است. بنابراین رطوبت را جذب می کند. کک ها مکان های مرطوب را دوست دارند. از آنجا که نمک به عنوان عامل جذب آب عمل می کند، باعث می شود بدن کک ها خشک شود و در نهایت منجر به مرگ آنها می شود.

نمک تصفیه شده را به آرامی، اما به طور مساوی روی فرش ها، کف های چوبی و سایر نقاط آلوده احتمالی بمالید.
اجازه دهید ۱۲ تا ۴۸ ساعت نمک روی این سطوح بماند و سپس آن را جارو کنید.
این کار را به طور منظم به مدت حداقل ۱ هفته انجام دهید.
نکته: از آنجا که نمک می تواند رطوبت را جذب کند، این روش ممکن است برای شرایط بسیار گرم یا مرطوب مناسب نباشد.

لیمو
لیمو یکی دیگر از درمان های طبیعی و موثر برای از بین بردن کک بدن سگ و گربه است. این ماده نه تنها کک، بلکه تخم این حیوانات را نیز از بین می برد.

۱ تا ۲ لیمو را به تکه های نازک برش بزنید.
تکه های لیمو را در یک ظرف آب بگذارید و آن را به جوش بیاورید.
زیر گاز را خاموش کنید و اجازه دهید محلول با در بسته دم بکشد.
روز بعد محلول را صاف کنید و آن را در یک بطری اسپری بریزید.
اسپری محلول را روی بدن حیوان خانگی خود بپاشید. مراقب باشید که محلول وارد چشم، گوش و بینی نشود.
با استفاده از یک شانه بدن او را شانه کنید.
در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.
پودر دارای جدار سیلیسی
پودر دارای جدار سیلیسی که معمولا به نام DE شناخته می شود، می تواند به از بین بردن کک بدن سگ و گربه کمک کند. ذرات تیز DE می تواند به پوشش خارجی نازک و موم مانند بدن این حیوان نفوذ کرده و باعث کم شدن آب بدن حیوان شود. این ماده برای انسان و حیوانات ایمن است.

اول مناطقی که فکر می کنید در آن جا کک وجود دارد را جارو کنید.
حال یک لایه پودر DE را در مناطق آلوده بپاشید.
به DE اجازه دهید تا حدود ۱۲ ساعت روی سطح بماند، سپس دوباره منطقه را جارو کنید.
۲ یا ۳ هفته یک بار این کار را تکرار کنید.
نکته: هنگام استفاده از این محصول، از ماسک مخصوص گرد و غبار استفاده کنید. زیرا تنفس آن می تواند ریه ها را تحریک کند.

بوراکس
بوراکس یکی دیگر از حشره کش ها طبیعی است. این ماده با خشک کردن، کک، لارو، شپش و تخم این موجودات را از بین می برد.

ابتدا فرش و دیگر نقاط مشکوک را جارو کنید.
ماسک را روی صورت بگذارید و پودر بوراکس را روی فرش ها و سایر نقاط بپاشید.
اجازه دهید حداقل ۶ تا ۸ ساعت بماند.
سپس مجدد زمین را جارو کنید.
توجه: بوراکس برای حیوانات خانگی ایمن نیست. همچنین هنگام استفاده از آن برای از بین بردن کک ها، باید مراقب باشید. به خصوص اگر در خانه کودک یا نوزاد دارید.

چریش (یاس بنفش هندی)
نئم یا همان چریش یکی دیگر از مواد طبیعی است که می تواند به کنترل کک در خانه و روی بدن سگ ها کمک کند. گربه ها به این گیاه حساس هستند. بنابراین برای از بین بردن کک بدن گربه ها از این گیاه استفاده نکنید. این بوی چریش است که به دفع آفات کمک می کند. هم برگ و هم روغن نئم را می توان مورد استفاده قرار داد.

چند عدد برگ نئم را در ۴ فنجان آب گرم بریزید.
بگذارید یک شب بگذرد. صبح روز بعد برگ ها را در آب له کنید.
محلول را به کمک پارچه تنظیف صاف کنید.
سپس آن را در یک بطری اسپری ریخته و روی بدن سگ اسپری کنید.
این کار را به صورت روزانه تکرار کنید.
روش دیگر:
۱۲ قطره روغن نئم را در یک بطری اسپری کوچک حاوی ۱ اونس آب مخلوط کنید.
این محلول را روی بدن سگ ریخته و اجازه دهید چند ساعت بماند و خود به خود خشک شود.
روش دیگر:
روغن نئم را با آب یا روغن بادام به نسبت ۱ به ۱۰ مخلوط کنید.
محلول را روی کف دست خود قرار دهید و به آرامی آن را روی بدن سگ بمالید.
می توانید کمی روغن نئم را به شامپوی که با آن بدن حیوان را می شویید اضافه کنید.
رزماری
رزماری به عنوان یک درمان طبیعی برای از بین بردن کک بدن سگ عمل می کند. کک بوی رزماری را دوست ندارد.

۲ قاشق چای خوری رزماری تازه را به یک ظرف بزرگ آب اضافه کنید.
آب را به جوش آورده و آن را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بجوشانید.
مخلوط را صاف کنید و آن را به یک پارچ آب گرم اضافه کنید.
بعد از سرد شدن بدن سگ را با آن بشویید و اجازه دهید در مجاورت هوا خشک شود.
در صورت لزوم مجددا این کار را تکرار کنید.
می توانید برای این که از ایجاد کک جلوگیری کنید در باغچه خانه خود رزماری بکارید.

توجه: درمان با رزماری برای گربه ها مناسب نیست.

چوب سدر
تراشه های چوب سدر بهترین راه حل برای کنترل و جلوگیری از رشد کک ها می باشند. کک ها از بوی تراشه های چوب سدر متنفرند. به علاوه، این ماده طبیعی است و برای گیاهان و حیوانات خانگی مضر نیست.

تراشه های چوب سدر را از عطاری خریداری کنید.
آنها را در محل خواب حیوان و در گوشه و کنار خانه قرار دهید.
شستن وسایل حیوان خانگی
علاوه بر خود حیوان، وسایلی که با آن در تماس است نیز ممکن است به کک آغشته باشند.

از آب گرم برای شستشو مناطق و وسایلی که با حیوان خانگی در تماس است استفاده کنید.
لباس های حیوان خانگی و ملافه های آن را در ماشین لباسشویی با آب گرم شستشو دهید و آنها را زیر آفتاب خشک کنید.
اگر وسایلی که حیوان از آن ها استفاده می کند خیلی کثیف است آن ها را دور ریخته و مجددا خریداری کنید.
نکات اضافی برای از بین بردن کک بدن سگ و گربه
به محض این که متوجه خارش بدن سگ یا گربه خود شدید، این روش های از بین بردن کک بدن سگ و گربه را به کار ببرید.
جارو برقی عاملی برای مبارزه با کک است. تمام مناطق مشکوک را در خانه جارو کنید.
حیوان خانگی خود را با شامپو ضد کک بشویید. همیشه پس از مشاوره با دامپزشک شامپو مورد نظر را انتخاب کنید.
برخی از افراد از سیر برای از بین بردن کک استفاده می کنند. با این حال سیر می تواند برای حیوانات خانگی سمی باشد.
تحت نظر پزشک می توانید مکمل مخمر آبجو نیز به حیوان خانگی بدهید.
بدن حیوان را با استفاده از شانه دندانه ریز و خارج از منزل شانه کنید.
از آنجا که کک ها در مکان های مرطوب رشد می کنند، از ایجاد رطوبت در محل زندگی حیوان خودداری کنید.
برای جلوگیری از رشد بیش از حد کک باغچه را هرس کنید.
گیاهانی مانند اسطوخودوس، رزماری و گل داودی در باغچه بکارید.
از یک رطوبت گیر در اتاق خواب استفاده کنید. کک نیاز به رطوبت نسبتا بالایی دارد و برای مدت طولانی بدون رطوبت نمی تواند زنده بماند.
از پدهای چسبنده برای حذف کک ها استفاده کنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی