پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درمان خون در ادرار سگ

شانه ها، علل و درمان خون در ادرار سگ (هماچوری در سگ) 
هماچوری بیماری است که باعث می شود خون در ادرار دیده شود. این فرایند، نشانه دهنده بیماری جدی در بدن است. وجود خون در ادرار سگ های جوان بیشتر ارثی است. اما در سگ ها پیر معمولا به دلیل سرطان به وجود می آید. سگ ها ماده، به دلیل این که در معرض خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری هستند، بیش از سگ ها نر، خون در ادرارشان مشاهده می شود.

در هر صورت، ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را، پیرو مطالب قبلی مرتبط با نگهداری از حیوانات خانگی به خصوص نگهداری از سگ ها به علل و درمان خون در ادرار سگ اختصاص داده ایم.

علائم وجود خون در ادرار سگ ها
شایع ترین علامت هماچوری در سگ ها، وجود خون در ادرار آن ها است. ضمن این که هنگام دفع ادرار بوی غیر طبیعی نیز ممکن است استنشاق شود. در حیوانات مبتلا به سرطان، توده در طول معاینه فیزیکی قابل لمس است. در سگ های نر، اگر بزرگ شدن پروستات عامل ایجاد خون در ادرار باشد، در طول معاینه فیزیکی حساسیت و درد شکم در بعضی از بیماران آشکار خواهد شد.

حیواناتی که اختلال لخته شدن خون دارند ممکن است خونریزی زیر پوستی داشته باشند. به همین دلیل ایجاد کبودی های بی علت در بدن آن ها طبیعی است.

علل وجود خون در ادرار سگ ها
علل سیستمیک که به طور کلی علت اختلال انعقادی (لخته شدن) هستند.
تعداد کم پلاکت ها یا ترومبوسیت در خون (ترومبوسیتوپنی)
بیماری های دستگاه ادراری فوقانی که به دلیل التهاب عروق خونی ایجاد می شود (واسکولیت)
مشکلات دستگاه ادراری فوقانی مانند  کلیه ها و حالب:
بیماری های ساختاری یا آناتومیک، مانند بیماری کلیه پلی کیستیک و بیماری های کلیوی ارثی
بیماری های متابولیک، مانند سنگ کلیه
نئوپلازی
بیماری های عفونی
نفریت
علل ایدیوپاتیک
زخم
مشکلات دستگاه ادراری تحتانی:
بیماری عفونی
بیماری التهابی در کلیه
علت نامعلوم
زخم
مشکلات دستگاه ادراری تحتانی مانند مثانه و پیشابراه:
بیماری های ساختاری و یا آناتومیک مانند ناهنجاری های مثانه
علل متابولیک، مانند سنگ
نئوپلازی
بیماری های عفونی (مانند بیماری های باکتریایی، قارچی و ویروسی):
علل ایدیوپاتیک
زخم
شیمی درمانی
علت نامعلوم
زخم
مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی شامل بیماری های متابولیکی:
چرخه حرارتی یا استروس
نئوپلازی
سرطان یا تومور
بیماری های عفونی مانند باکتری و قارچ
بیماری التهابی
زخم
آزمایشات لازم برای تشخیص علت وجود خون در ادرار سگ
برای تشخیص علت وجود خون در ادرار سگ نیاز است که شرح حال کاملی از سلامت کلی، سابقه بیماری حیوان و حوادث رخ داده که احتمال می دهید به این بیماری دامن زده باشند، به دامپزشک بدهید. سابقه بیماری و اطلاعات تکمیلی در شناسایی علائم در ارگان های دیگر به شما کمک می کند. ضمن این که معاینه فیزیکی کاملی نیز باید بر روی حیوان انجام شود. آزمایش کامل خون، از جمله مواد شیمیایی داخل آن، آزمایش CBC و آزمایش ادرار نیز انجام می شود. در سگ های نر، بررسی یک نمونه انزال برای شناسایی بیماری پروستات مفید است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
سونوگرافی، رادیوگرافی، و رادیوگرافی با کنتراست نیز ممکن است در تشخیص بیماری مفید باشد. اگر هر نوع ضایعات توده مانندی در بدن حیوان مشاهده شود، نمونه برداری ممکن است برای تشخیص قطعی لازم باشد. کولپوسکوپی در سگ های ماده، یا سیستوسکوپی در سگ های نر می تواند نئوپلازی و مشکلات دستگاه ادراری تحتانی را رد کنند.

درمان خون در ادرار سگ ها
درمان هماچوری وابسته به بیماری های اولیه و یا  علت زمینه ای که با آن در ارتباط است می باشد. معمولا عفونت دستگاه ادراری با بیماری دیگر مربوط به دستگاه ادراری، مانند سرطان، و یا سنگ های دستگاه ادراری (سنگ کلیه) همراه است. هماچوری گاهی با یک بیماری که به طور کلی با کل بدن در ارتباط است، مانند تولید بیش از حد استروئید توسط غدد فوق کلیوی یا دیابت ایجاد می شود. درمان هر علتی که موجب ایجاد خون در ادرار سگ ها شده است، می تواند خونریزی را متوقف کند.

برای مواردی مانند سنگ ادراری، سرطان، و صدمات ناشی از ضربه به دستگاه ادراری، جراحی استفاده می شود. اگر تعداد سلول های سفید خون به شدت کم شده باشد، تزریق خون لازم است. برای درمان کم آبی بدن تزریق مایعات انجام شده و برای درمان عفونت ادراری و بیماری های عمومی به علت وجود باکتری در خون (باکتریمی) آنتی بیوتیک استفاده می شود. سنگ ادراری و نارسایی کلیه برای جلوگیری از عود بیماری، ممکن است نیاز به اصلاح رژیم غذایی داشته باشد.

اگر حیوان مشکلات انعقاد خون داشته باشد، رقیق کننده خون هپارین برای کنترل علائم تجویز می شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی