پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

یک سوال : آیا یک سگ پیر به میزان بیشتر پروتئین نیاز دارد یا یک توله ؟

یک سوال : آیا یک سگ پیر به میزان بیشتر پروتئین نیاز دارد یا یک توله ؟
یک سوال : آیا یک سگ پیر به میزان بیشتر پروتئین نیاز دارد یا یک توله ؟

 


 

ک سوال : آیا یک سگ پیر به میزان بیشتر پروتئین نیاز دارد یا یک توله ؟

یک سگ پیر. زیرا در سگ پیر میزان جذب نسبت به سگ  در حال رشد بسیار پایین تر است

جیره غذایی برای سگهای چاق

جیره بندی غذایی در سگهای چاق بدین صورت خواهد بود که در جیره بندی غذایی از 20  درصد  فیبر استفاده شود  که به عنوان هجم دهنده غذا و جلوگیری از جذب قندها عمل کند .

50 درصد پروتئین

بدین جهت میتولن از نوعع خوانه ها –تخم مرغ –سبزیجات بخصوص کاهو لوبیا سبز پخته-هویج پخته-کلم اسفاده نمود تا حد امکان از سیب زمینی برنج-و آردها استفاده نشود .

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

جیره غذیی در دیابت ملیتوس:

یک نوع بیماری که در سگ معمو ل است  در  بشتر  ماده ایجاد میشود که نمنجر به عدم تحمل گلوکوز میشود که ممکن است به علت کاهش تولید انسولین توسط جزایر لوزالمعدی (دیابت شیرین)و یا ضدیت با انسولین توسط سایر هورمونها دیاب شیرین باشد .

پروژسترونها –هورمون تیروئید – گلوکوکوریکوئیدها با انسولین ضدیت دارند . بنابر این درمان طولانی با این هورمونها ممکن است منجر به دیابت شیرین شود

 

اندکس گلایسمی به اندازه گیری پاسخ قند دو ساعته به 50 گرم کربو هیدرات اظلاق میگردد معمولا این شاخص به صورت در صد پاسخ به مقذار یکسانی از کربو هیدرات یک غدای ستانذارذ مثل نان سفید که اندکس گلایسمی آن 100 در صد فرض میکنندسنجیذه میشود روش پخت  غذا و چگونگی فر آوری آن بر افزایش میزان قند خون بعد از مصرف موثر است مثلا انذکس گلایسمی سیب زمینی آب پز 70 و انذکس گلایسمی پوره سیب رمینی 94 است . زیرا له شدن باعث افزایش دسترسی آنزیمهای گوارشی به نشاسته میشود و پاسخ گلایسمی را افزایش خواهد داد تنظیم مواد غدایی برای افراد دیابتی ضروری است .

1"از مواد غذایی با اندکس پایین چون حبوبات و نانهای سنتی استفاده کردد زیرا حبوبات و نانهای سنتی دارای مقادیر بالایی فیبر نیز میباشند

 

 

PART 2

 

 
   
 

 

 

2:مواذ غذایی با اندکس گلایسمی بالا مثل هویج و باقالا سبز و سیب زمینی آب پز کمتر استفاده شود 3"

3"از مصرف نانهای هجیم و برشته کردن نان ها خودداری کنید

4:ماکارونی را در آب جوشانده سپس بدون صاف کردن و دم کردن استفاده نمایید .

 

5:از مصرف غذاهای پوره مانند پوره سیب زمینی و هویج خودداداری شود

اثرات فیبرها در دیابت

کاهش میزان قند خ.ن ناشتا

کاهش قند ادرار

کاهش نیاز به انسولین

افزایش اثر انسولین بر سلولها

ممانعت از افزایش قند خون بعد از مصرف غذا

رژیم درمانی در در دیابت ملیتوس

اهداف :

حفظ  سطح گلوکوز خون در نزدیکی محدوده طبیعی برای پیشگیری از تغییرات آن (هیپو و هیپر گلیسیمی)در حد امکان .

2:حفظ چربی های خون در نزدیکی محدوده طبیعی برای پیشگیری و کاهش خطر آترو اسکلروز .

3:تنظیم رژیم غذایی متناسب برای میزان انرژی مورد نیاز برای تامین نیازهای بدن و حفظ و نگهداری وزن در محدوده طبیعی

4:تنظیم و ترتیب و زمان مصرف وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها و ترکیبات مواد غذایی برای پیشگیری ازگلوکوز خون در حیواناتی که نیاز به انسولین و دیگر داروها دارند

در سگهای چاق تجویز رژیم کم کالری و همراه با ورزش منظم و مناسب بسیار ضروری است

موارد کاربرد :

دیابت ملیتوس(DM)

دیابت وابسته به انسولین IDDM

مشخصات رژیم غذایی در دیابت نوع 1.و 2

کربو هیدرات :

50 تا 60 در صد کل کالری مورد نیاز در رژیم سگهای دیابتی1 و 55 تا تا 60د صد سگهای دیابتی نوع 2باید از کربو هیدراتهای پیچیده تامین شود

مصرف قندهای ساده را میتوان تا 10 تا 15 درصد کل کالری محدود نمود ولی باز هم توصیه میگردد حتی فنهای ساده را تا حد امکان از رژیم این سگها حذف نمود .پروتئین:

15 تا 20  درصد کل دریافتی روزانه یا میزان 0.8گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا حدود 10%کالری روزانه در بیماران با نارسایی کلیوی یا نفروپاتی میتوان از پروتئینها استفاده نمود

چربی :

حدود 25 تا 30 %کل کالری ریافتی در رژیم این سگها از چربی تامین میشود به طوری که کمر از 10 % چربی از از چربیهای اشباع و 10تا15%به اسیدهای چرب غیر اشباع مونو و بقیه از منابع اسیدهای  غیر اشباع با چند بند دوگانه pufa باشد .

15 % جیره غذایی از فیبر تهیه گردد

تذکرات مهم در مورددتجویز انسولین :

بطورمعمول انسوبین بین 1ا 2 بار در روز توسط دامپزشک تجویز میگردد .ولی ممکن است رای کنترل  گلوکوز خون تا 3 و یا حتی تا  4 بار هم تجویز شود

در موارد ذیل گاهی لازم است میزان انسولین دریافتی افزایش یابد .استرس 0بارداری-افزایش مواد غذایی مصرفی .و بیماری .

در مواردذیل گاهی لازم است میزان انسولین دریافی کاهش یابد .

فعالیت شدید بدنی

کاهش مواد غذایی مصرفی

بیماریهایی مانند نارسایی های کبدی

 

زمان مصرف  وعده های اصلی و میات وعده ها باید بر حسب مقدار و زمان اوج فعالیت انسولین باشد .

 به طور کلی بیمارانی که بیمارانی که از اسولین با اثر کند استفاده مینمایند به میان وعده غذایی نیاز دارند .

 

توصیه های مهم:

مصرف قند –شکر-عسل-شیرینی جات-و هر ماده ای که دارای قند ساده باشد  برای سگ دیابتی ممنوع میباشد .

 

چند توصیه

برای کنترل قند خو ن و پیشگیری از نوسانات شدید گلوکوز . هتر است در همه موارد 5 تا 6 وعده غذایی تجوی شود . میتوان از وزرزشهای سک مثل راه رفتن عادی برای سگ توصیه نمود (البته در صورت امان و حائز شرایط بودن حیوان)

 

به جای قندای ساده باید از میوه ها و سبزیجات که دارای مقدار زیادی فیبر میباشند استفاده نمود .

بخشی از پروتئین روزانه بهتر است از حبوبات که  دارای فیبربالا  هستند استفاده شود .

چون احتمال بروز بیماری کلیوی نیز وجود دارد باید میزان پروتئین هم کنترل شد باشد .

به دلیل بی اشتهایی یا کم خوری گاهی توصیه میگرد میزان قند خون کاهش یلبد . که عمل بسیار نادرست بوده و برای پیشگیری از علایم کتوز باید میزان دیافت انسولین را افزایش داد .

 چنانچه بیمار نتواند به انازه کافی غذا بخوردتعداد وعده غذایی افزایش میزان حجم /ان کاهش یابد .

میزان قند خون باید هر 4ساعت کنترل شود

ورزش و حرکات اضافی فقط در سگهایی مجاز است که قند خون ثابت و غلظت خون بین 5 تا12.5 میلی مول /لیتر رسیده باشد

در بعضی از بیماران ذیابتی امکان دارد در زمان ورزش یا عد از آن قند خون کاهش یابد  در چنین مواردی افزایش میزان غذا بجای کاهش میزان انسولین توصیه میگردد .

بطور کلی در بیماران دیابتی پیاده روی با سرعت متوسط بعد از صرف غذا در تنظیم قند خون موثر است

 .نمونه یک رژیم دیابتی :

تعداد وعده غذایی 6 وعده

صبح :2 تکه نان سنتی 30 گرم پنیر

میان وعده :نان در شیر حل شود به سگ داده شود نصف قاش مربا خوری کره

نهار :گوشت کم چرب 40 گرم مخلوط با سویا  همراه ماست 5 قاشق غذا خوری برنج همراه با سبزیجات .

عصراننه ماست همذاه با جوانه گندم

شام . مرغ بدون پوست 40 گرم پخته +30 گرم سیب زمینی +1 عدد هویج پخته +4/1 لیوان ماست

پیشنهاد میشود در ر وعده غذایی از کاهو نیز استفاده گردد

میزان و چگونگی استفاده از داروهای ورد نیاز در افراد دیابتی .


 

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی