پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

خانه منتسب به ظهيرالاسلام،

اختلاف شهرداري با سازمان تامين اجتماعي بر سر تملك خانه ظهيرالاسلام
خانه منتسب به ظهيرالاسلام، امام جمعه تهران در دوره ناصرالدين‌شاه قاجار واقع در يكي از خيابان‌هاي منشعب از ضلع شمالي ميدان بهارستان راه زيادي تا ويراني ندارد. 6 ماه پيش شهرداري ديوارهاي پيرامون خانه را كاملا تخريب كرد. در حاليكه شهرداري دليل تخريب ديوارها خطرآفرين بودن آن براي اهالي ذكر مي‌كند، اما اختلاف شهرداري با سازمان تامين اجتماعي براي تملك خانه به عنوان عاملي جدي‌تر رخ مي‌نماياند.


ديوار پيراموني خانه ظهيرالاسلام فرو ريخته است

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گروه ميراث فرهنگي ـ خانه قاجاري محله بهارستان واقع در تقاطع خيابان ظهيرالاسلام و هدايت، اميد زيادي به بقا ندارد چراكه بيش از 6 ماه از تخريب ديوارهايش گذشته و هنوز نسخه‌اي براي حفظ ومرمت آن پيچيده نشده است.

به گزارش CHN شش ماه پيش شهرداري ديوارهاي پيرامون خانه را كاملا تخريب كرد. در حاليكه شهرداري دليل تخريب ديوارها خطرآفرين بودن آن براي اهالي ذكر مي‌كند، اما اختلاف شهرداري با سازمان تامين اجتماعي براي تملك خانه به عنوان عاملي جدي‌تر رخ مي‌نماياند.

به دنبال تخريب ديوارهاي اين خانه شهردار منطقه 12 تهران در گفتگو با CHN دليل تخريب ديوار خانه را نگراني از خطر ريزش عنوان كرد. نادر كرمي گفت: «پيش از تخريب ديوار خانه شهرداري مراجعات و تماس‌هاي زيادي داشت مبني بر اينكه ديوار خانه‌اي قديمي در خيابان قائدي ترك برداشته و امكان ريزش دارد. كارشناسان شهرداري نيز با حضور در محل خطر را تائيد كرده و براي جلوگيري از خطرات احتمالي ديوار پيرامون خانه تخريب شد.»

به گفته شهردار منطقه 12 تهران ديوارهاي تخريب شده ارزش تاريخي نداشته است. اما طي ماه‌هاي گذشته به غير از ديوار بخشي از سقف اين خانه قاجاري نيز فروريخته و احتمال تخريب كل بنا وجود دارد. اين در حالي است كه هيچ سازمان و يا نهاد ذيربط براي نجات‌بخشي اين بنا اقدام نمي‌كند.

خانه ظهيرالاسلام يكي از عمارت هاي ثبت شده تهران در فهرست آثار ملي به شمار مي رود كه مالكيت آن در اختيار سازمان تامين اجتماعي تهران بزرگ است.

نادر كرمي، شهردار منطقه‌اي كه بافت تاريخي تهران را در دل خود دارد با تاكيد بر اينكه خانه در تملك سازمان تامين اجتماعي است، تصريح كرد: «چنانچه خانه در تملك شهرداري بود مي‌توانست به مانند خانه فخرالدوله نسبت به احياي آن اقدام كرده و آن را تبديل به تفرجگاهي فرهنگي براي ساكنان منطقه كند. در اين رابطه حتي به سازمان تامين اجتماعي پيشنهاد كرده‌ايم براي چند سال امكان بهره‌برداري از بنا را به شهرداري واگذار كند تا شهرداري عمليات نجات‌بخشي آنرا آغاز كند. اما تاكنون پاسخي از سوي تامين اجتماعي دريافت نكرده‌ايم.»

به گزارش CHN گفته مي‌شود سازمان تامين اجتماعي در نظر داشته در محل اين خانه تاريخي يك پاركينگ و بنايي جديد احداث كند. حتي طرح آنرا نيز به سازمان ميراث فرهنگي استان تهران ارائه كرده اما به دليل ثبت بودن خانه در فهرست ميراث فرهنگي اين طرح مسكوت مانده است. در اين شرايط شهرداري تهران نيز با تخريب ديوارهاي پيراموني خانه و عيان شدن بنا توجه مردم را به اين خانه افزون ساخت.

محمد علي‌محمدي، مسئول بافت تاريخي منطقه 12 در واكنش به اينكه آيا هدف شهرداري از تخريب ديوار جلب توجه مردم به خانه بوده با خير به CHN گفت: «هدف شهرداري تنها پيشگيري از خطرات احتمالي بوده است. اما اگر تخريب اين ديوار باعث شده توجه مردم به بنا جلب شده و از تخريب آن جلوگيري شود، اتفاق خوبي است كه ناخواسته پيش آمده است.»

وي يادآور شد: «شهرداري با سازمان تامين اجتماعي در حال مذاكره براي تملك و يا دريافت مجوز بهره‌برداري از بناست. اما اين پروسه زمان‌بر خواخد بود.»

به گفته اين مقام مسئول شهرداري آمادگي كامل براي همكاري در مرمت و بهره‌برداري از بنا را داشته و تنها در انتظار پاسخ سازمان تامين اجتماعي است. تماسهاي خبرنگار ما با سازمان تامين اجتماعي براي دريافت توضيحات آن سازمان در اين‌باره تاكنون بي‌پاسخ مانده است.

به گزارش CHN اين خانه قديمي به «سيد زين العابدين امام جمعه» ملقب به «ظهيرالاسلام» داماد ناصرالدين شاه قاجار تعلق داشته است. دكتر «محسن ظهيرامامي» هفتاد و چندساله از نوادگان ظهيرالاسلام اين را مي گويد. هرچند او از چهارده سالگي براي تحصيل رهسپار فرانسه شده ولي اين خانه را به ياد دارد. خانه اي كه در حياط بزرگ آن به همراه خواهر و برادرانش بازي مي‌كرد. اما دكتر ظهير امامي نمي داند چه بر سر خانه آمد و چه كسي صاحب بعدي آن شد.

اين خانه را آخرين بازمانده ظهيرالاسلام به نام «اميرحسين ظهيرامامي» حدود 15 سال پيش به سازمان بيمه خدمات درماني فروخت.

سيدزين العابدين امام جمعه پسر سيد ابوالقاسم امام جمعه ملقب به ظهيرالاسلام بود. او دختر ناصرالدين شاه را از زني به نام ضياء السلطنه به همسري گرفت. پس از فوت پدرش چون ميرزا زين العابدين كوچك بود عموي او سيد مرتضي كفالت امور امام جمعه‌گي را عهده دار شد و زماني‌كه به سن رشد رسيد به فرمان ناصرالدين شاه، امام جمعه تهران شد. پس از مرگ ظهيرالاسلام؛ او را در مقبره باشكوهي كه در زمان حيات براي پدرش ساخته بود و اكنون به سر قبر آقا شهرت داند، دفن كردند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی