پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آنها قرباني مي‌شوند تا ما زنده بمانيم

انها قرباني مي‌شوند تا ما زنده بمانيم! گزارشي به احترام ميليون‌ها قرباني خاموش تحقيقات علمي کدهاي اخلاقي آزمايش بر روي حيوانات تا چه حد رعايت مي‌شود؟

آنها قرباني مي‌شوند تا ما زنده بمانيم!
گزارشي به احترام ميليون‌ها قرباني خاموش تحقيقات علمي
کدهاي اخلاقي آزمايش بر روي حيوانات تا چه حد رعايت مي‌شود؟


 

وي افزود: بيشترين حيوانات استفاده شده هم موش سفيد، همستر، خرگوش و ... هستند ، البته اين مساله خارج از ايران هم به صورت متداول انجام مي‌گيرد، اما چند سالي است كه انجمن هاي حمايت كننده از حيوانات فعال شده‌اند تا استفاده از حيوانات در آزمايشگاه برچيده شده و به طور كلي استفاده از حيوانات، كشتن و استفاده از اندامهاي آنها در تحقيقات ممنوع شود.

 

 

ربات‌هاي هوشمند، جايگزين حيوانات آزمايشگاهي مي‌شوند!

 

 

سالانه تا 22 ميليون حيوان در آزمايشگاه‌هاي آمريكا قرباني مي‌شوند

 


ملوك‌پور تصريح كرد: كشور انگلستان به عنوان پيشگام اين موضوع است و سپس آمريكا با ايده استفاده از رباتهاي هوشمند از تعداد حيوانات استفاده شده در آزمايشات كمتر كنند، البته تنها در آمريكا حدود 17 تا 22 ميليون حيوان آزمايشگاهي در طول سال كشته مي‌شود.

 


اين جراح دامپزشك با بيان اين كه 18 تا 26 آوريل هفته «حمايت از حيوانات آزمايشگاهي» نامگذاري شده است، خاطر نشان كرد: در كشورهاي پيشرفته سعي مي‌شود، اگر از حيوانات آزمايشگاهي استفاده مي‌شود، به روش انساني باشد به طوري كه حيوان زجر نكشد، اما متاسفانه در ايران اين مساله كمتر رعايت مي‌شود.

 


وي خاطر نشان كرد: پيشرو حركت در اين حوزه بايد انجمن‌هاي حمايت از حيوانات باشند و در درجه اول وزارت بهداشت به عنوان متولي فعاليتهاي آزمايشگاهي و سپس سازمان دامپزشكي در اين موضوع مسووليت دارند.

 

 

مقررات جهاني براي منع استفاده از حيوانات آزمايشگاهي وضع نشده است

 

 


ملوك پور با اشاره به اين كه هنوز  مقرراتي مبني بر منع استفاده از حيوانات آزمايشگاهي به صورت بين‌المللي وضع نشده است، تصريح كرد: متاسفانه قوانين مشخص و لازم‌الاجراي بين‌المللي در اين زمينه وجود ندارد ولي قوانيني به صورت پراكنده در اين زمينه وجود دارد به طور مثال در برخي كنگره‌هاي بين‌المللي و مجلات خارجي مقالاتي كه در آن كار آزمايشي بر روي حيوان انجام شده باشد، قبول نمي‌شود و گزارشات بايد به صورت مورد گزارشي باشد.

 


وي اظهار كرد: بيشترين استفاده از حيوانات آزمايشگاهي به منظور آزمايشات سرم ، توليد آنتي بادي و انجام آزمايش داروهاي نوظهور يا بيمار كردن حيوان است و در مرحله انجام آزمايش بر روي آنتومي حيوانات مانند گال، كبد، قلب و مغز به خصوص ميمون است. به طوري كه از مغز ميمون براي رفتار شناسي و جايگاه شناسي رفتارهاي مختلف موجودات به صورت زنده استفاده مي‌شود كه يكي از زجرآفرين كارهايي است كه مي‌توان بر روي حيوان انجام داد.

 

 

پيشنهاد بزرگداشت هفته جهاني حمايت از حيوانات آزمايشگاهي در ايران

 


اين جراح دامپزشك تاكيد كرد: پيشنهادي از سوي كانون دوستداران حيوانات سازمان دامپزشكي براي نامگذاري هفته جهاني «حمايت از حيوانات آزمايشگاهي» در ايران مطرح شده است تا كمكي به تسري هر چه بيشتر اصول وو قوانين حمايت از حيوانات در كشور باشد.

 

 

ضعف‌هاي قانوني و اطلاع رساني در به کارگيري کدهاي اخلاقي آزمايش بر روي حيوانات در کشور مشهود است

 

دكتر سودابه سرگل‌زايي، معاون پژوهشي دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي هم در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با بيان اين كه ضعف‌هاي قانوني و اطلاع‌رساني در به كارگيري كدهاي اخلاقي آزمايش بر روي حيوانات در كشور مشهود است، گفت: هرچند کدهاي اخلاقي آزمايش بر روي حيوانات توسط استانداردهاي جهاني از جمله ايزو تدوين شده است اما در کشور محققان اطلاع چنداني از کدهاي مذکور ندارند.

وي افزود: با توجه به توصيه هاي دين مبين اسلام به نوع رفتار با حيوانات بايستي مجاري قانون گذاري کشور نسبت به بومي سازي کدهاي مذکور همت گمارند.

سرگل‌زايي با اشاره به اينکه در طرح هاي پژوهشي دندانپزشکي که نياز به مطالعه بر روي حيوانات دارد، حضور يک دامپزشک ضروري است خاطر نشان کرد: متاسفانه اين امر الزام قانوني نداشته و نيازمند آن است تا با تدوين قانون ملي مطالعات بر روي حيوانات پژوهشگران ملزم به رعايت کدهاي اخلاقي مصوب باشند.

 

رعايت اصول اخلاقي در آزمايش با حيوانات در مراكز علمي كشور مطلوب نيست

 

دکتر عليرضا يوسفي، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي نيز با اشاره به ذکر سوگندنامه دانش آموختگان دامپزشکي مبني بر تلاش در راستاي رفع آلام حيوانات و بهبود سلامت دامها گفت: در حال حاضر بشر با بيماريهاي ناشناخته حيواني و انساني مواجه است و کشف اين مهم نيازمند انجام مطالعه بر روي حيوانات است.

عضو نظام دامپزشکي کشور با اشاره به تکثير حيوانات مورد مطالعه در واحدهاي پژوهشي و دانشگاهي در محيط‌هايي تحت عنوان خانه پرورش حيوانات افزود: توقف مطالعات انساني بر روي حيوانات منطقي نيست.

اين استاد دانشگاه خاطر نشان كرد: متاسفانه مبحث اخلاق در دامپزشکي در دانشگاههاي کشور موقعيت مطلوبي ندارد.

دکتر يوسفي تاکيد کرد: بايستي مبحث مذکور از طريق مبادي قانون گذاري هر چه زودتر مصوب شود.

 

رعايت حقوق حيوانات در پژوهش از دغدغه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي است

دكتر حميد سوري، دبير کميته اخلاق پزشکي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي نيز در اين رابطه به ايسنا گفت: حقوق حيوانات در پژوهش از دغدغه هاي اين دانشگاه است.

وي افزود: رسالت انساني بشر اقتضا مي‌كند در تمامي مراحل پژوهش‌ سعي كند تا حد ممكن حقوق حيواناتي كه ياري دهنده انسان در دستيابي به روش‌هاي تشخيصي و درماني هستند حفظ شود.

سوري خاطر نشان كرد: کميته اخلاق پزشکي بر اساس کدهاي مدون حقوق حيوانات آزمايشگاهي پروژه‌هاي پژوهشگران را مورد بررسي قرار داده و در صورت رعايت کدهاي مذکور آن طرح مورد پذيرش قرار مي گيرد.

مدير پژوهش دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي گفت: اخلاقي بودن نحوه اسارت، حمل و نقل، فضاي نگهداري و تغذيه مناسب، سازگاري حيوان قبل از ورود به مطالعه پژوهشي با افراد و محيط، از جمله موارد رعايت حقوق حيوانات در مطالعات تحقيقاتي است.

وي افزود: در پروژه طراحي شده توسط محققان بايستي رعايت شرايط و مقرراتي همچون انتخاب صحيح گونه حيوان، استفاده از حداقل ممكن تعداد حيوان و نيز آموزش لازم محققين براي شناخت زندگي و شرايط فيزيولوژيك حيوان مورد توجه واقع شود.

 

وجدان فردي، تنها ابزار اجرايي كدهاي اخلاقي كار با حيوانات در كشور است

 

تدوين مباحث حقوقي كدهاي اخلاقي كار با حيوانات ضروري است

دبير کميته اخلاق پزشکي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي گفت: هنوز در مورد کدهاي اخلاقي حيوانات مبناي حقوقي تعريف شده اي در کشور نداريم و در چنين شرايطي تنها ابزار اجرايي کنوني وجدان فردي است.

دکتر سوري در پايان تاکيد کرد: تدوين مباحث حقوقي کدهاي اخلاقي حيوانات در کشور يک ضرورت اجتناب ناپذير است.

گفتني است، استانداردهاي اخلاقي و علمي در انجام پژوهش هاي انساني و غير انساني در اعلاميه هاي متعدد جهاني از جمله اعلاميه هلسينکي، راهنماي بين المللي ملاحظات اخلاقي در پژوهش‌هاي زيست پزشکي و همچنين راهنماي کنفرانس بين المللي هماهنگ سازي (ICH) براي اقدامات تحقيقاتي تدوين و اعلام شده و رعايت اين استانداردها به حفظ حقوق نمونه هاي مورد پژوهش مي انجامد.

گزارش: دكتر جواد رزمي، خبرنگار ايسنا

18 تا 26 آوريل(هفته اول ارديبهشت ماه) هر سال به عنوان هفته جهاني «آزاد سازي حيوانات آزمايشگاهي» نامگذاري شده و به همين مناسبت گروه‌هاي فعال حقوق حيوانات در کشورهاي مختلف دنيا با برگزاري نشست‌ها و سخنراني‌ها و برنامه‌هاي مختلف براي كاهش استفاده از حيوانات آزمايشگاهي و صدمات وارده به آنها تلاش مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) سالانه ميليون‌ها حيوان در آزمايشگاههاي مراکز و موسسات تحقيقاتي با انجام آزمون‌هاي مختلف از جمله رژيم‌هاي غذايي، دارويي، شيميايي و قرار گرفتن در معرض پرتوهاي يونيزه، مواد شيميايي و بيولوژيکي کشته مي شوند و حاميان حقوق حيوانات در اين هفته تلاش مي‌كنند تا شرايط جهاني را براي اين حيوانات تغيير دهند.

هدف اين فعالان، توقف كامل تحقيقات بر روي جانداران آزمايشگاهي است كه بخش اعظمي از آن‌ها را موشها، پرندگان و دوزيستان تشکيل مي دهند؛ هدفي آرماني كه با توجه به واقعيت‌ها و الزامات گريزناپذير موجود در تحقيقات علمي حداقل در شرايط فعلي قابل تحقق نيست. با اين حال حفظ حقوق جانداران و جلوگيري از رنج و آسيب‌هاي بي مورد به آنها امري است كه در تمامي اديان الهي و آموزه‌هاي اخلاقي و انساني بر آن تاكيد شده و جامعه علمي و فعالان حوزه اخلاق پزشكي همواره كوشيده‌اند با تدوين ضوابط و مقررات ويژه انجام آزمايشات بر روي حيوانات را كنترل و ميزان آسيب و رنج وارده به آنها را به حداقل برسانند.

سرويس علمي - پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در همين راستا در گفت‌و‌گو با تعدادي از محققان و صاحبنظران ديدگاه آنها را در خصوص نحوه برخورد با حيوانات آزمايشگاهي و اصول اخلاقي لازم‌الاجرا در اين زمينه و وضعيت رعايت آنها در كشور جويا شده است.

 

 

دكتر هومن ملوك‌پور، جراح دامپزشكي كه در عين حال از چهره‌هاي شناخته شده دفاع از حقوق حيوانات در كشور به شمار مي‌رود در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اين كه استفاده گسترده از حيوانات آزمايشگاهي در كشور تقريبا از دهه 1320 توسط انستيتو پاستور ايران آغاز شد گفت: در حال حاضر كارهاي آزمايشگاهي از قبيل امتحان داروها و يا تهيه سرم و آزمايشات مختلف دارويي به طور گسترده در دانشگاه‌ها و مراكز و موسسات پژوهشي مختلف در كشور بر روي اين حيوانات انجام مي‌شود.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی