پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

انتخاب غذای گربه مناسب ( ترجمه )


گربه شما نقش مهمی در زندگیتان دارد و شما میخواهید که او با بهترین و سالمترین غذا تغذیه شود اما با اینهمه برند مختلف چگونه میتوانید بفهمید بهترین غذا کدام است ؟
اول از همه این را به خاطر بسپارید که هیچ غذایی وجود ندارد که تمام نیازهای بدن گربه شما را تامین سازد .
غذایی نیست که به گربه شما روشن ترین چشمها ، براقترین موها و انرژی لازم را بدهد ، گربه ها نیز مانند انسانها نیاز به ویتامنهای مختلف دارند و شما باید به گربه تان مخلوطی از غذاهایی را بدهید که با بهترین فرمولها ساخته شده اند و اکثر آنها هم نیاز های بدن گربه شما را به خوبی تامین خواهند کرد .
خوشبختانه ، غذاهای گربه خوب زیادی وجود دارند و شما باید امتحان کنید که کدام یک از آن ها با ذائقه گربه شما سازگاری بیشتری دارند .

با نیاز های اساسی بدن گربه تان آشنا شوید
بدن گربه ها نیاز های فراوانی دارد ، غذا هایی که برای سگ ها ساخته شده ممکن است باعث بیماری های خطرناک در گربه ها شود . گربه ها به پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود نیاز دارند . آن ها نیاز فراوانی به آمینو اسید ها مانند تورین و آرگینین دارند و به اسید چرب هایی مانند آراچیدونیک اسید و لینولیک اسید نیازمندند .
گربه ها به میزان خاصی ویتامین آ که در غذا های مخصوص آنها تعبیه شده نیاز دارند و میزان ویتامین آ در غذا های هر نوع حیوانی متفاوت است ، بنابراین غذایی که انتخاب میکنید باید حتما مخصوص گربه باشد .
به میزان سن گربه تان اهمیت دهید
اطمینان حاصل کنید غذایی گربه تان مصرف میکند مخصوص سن او ساخته شده است . اگر یک بچه گربه غذای یک گربه بالغ را بخورد میزان اضافی پروتئین ، ویتامین ، کالری و مواد معدنی را که برای رشدش لازم است به دست نخواهد آورد و اگر یک گربه بالغ غذای بچه گربه ها را بخورد به دلیل مواد بسیار مقوی در این غذا ها دچار اضافه وزن خواهد شد .
گربه های پیر باید حتما غذای مخصوص خود را مصرف کنند که دارای کالری کمتر و امکان حضم راحت تری است .

نوعی غذا را انتخاب کنید
اکثر مردم میخواهند بدانند باید به حیوان خود غذای خشک بدهند یا نیمه خشک یا کنسرو ، جواب این است که این مورد به نوع و حال جسمی حیوان بستگی دارد . برای اینکه بدانید به حیوان خود چه نوع غذایی بدهید بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید .
به ترکیبات نگاه کنید
مواد تشکیل دهنده با کیفیت نقش مهمی در کاربرد غذا دارند ، برخی از برند های موجود در جامعه از مواد اولیه ارزان و بی کیفیت استفاده میکنند و همین باعث بی کیفیت شدن غذای و بر آورده نکردن نیاز های جسمی حیوان میشوند ، میزان پروتئین ، کربوهیدرات و چربی این غذا ها در حد لازم و تائین شده نیست و این نوع غذا ها دارای انرژی کمتر و ارزش غذایی پایین میباشند .
به همین دلیل ممکن است مواد بسیار مهم در سلامتی حیوان شما بدون اینکه احساس کنید به بدن حیوان نرسند و نادیده گرفته شوند . با استفاده از غذاهای بی کیفیت و بقول معروف اقتصادی مجبور میشوید میزان بسیار زیادی به حیوان خود غذای بدهید در صورتی انرژی های لازم برا حیوان با میزان کمی از غذاهای با کیفیت تامین میشود .
همین باعث میشود که میزان غذای مصرف شده بالا برود و شما نیاز به خرید غذای بیشتری داشته باشید و اینگونه باید بودجه بیشتری نسبت به غذاهای با کیفیت به غذاهای ارزان و بی کیفیت اختصاص دهید .
وقتی میخواهید برای حیوان خود غذای مناسبی انتخاب کنید بهترین گزینه خواندن ترکیبات غذا در پشت کیسه غذاست .
غذا های حیوانات مواد تشکیل دهنده را به ترتیب میزان وزن مینویسند ، در محل اولین ماده تشکیل دهنده ( دارای بیشترین میزان از لحاظ وزن ) به دنبال گوشت ، ماهی یا تخم مرغ و یا نوعی غذای گوشتی و دریایی باشید .
گوشت ، ماهی و تخم مرغ دارای ارزش غذایی بالا هستند و این به این معناست که اینها دارای میزان زیادی پروتئین و مواد مورد نیاز دیگر برای بدن حیوان هستند .
درصد مواد غذایی استفاده شده را نگاه کنید
مورد بعدی که باید به آن نگاه شود درصد مواد غذایی مختلف در غذا هاست . درصد مواد غذایی جدولی است که میزان هر یک از مواد اولیه به صورت درصد نوشته شده و در پشت محصول قرار دارد .

برای غادت دادن گربه به غذای دیگر باید وقت صرف کنید
وقتی مطالعات لازم را انجام دادید و برای گربه خود غذای مناسبی را برگزیدید ، باید به مرور غذای قدیمی او را کم کرده و او را به غذای جدید عادت دهید . در بدن حیوان باکتری هایی وجود دارد که به حضم غذا کمک میکنند و میزان اینجور باکتری ها بسته به نوع غذایی که حیوان مصرف میکند تغییر پذیر است ، اگر به طور ناگهانی غذای حیوان تغییر کند مدتی طول خواهد کشید تا باکتری ها با غذای جدید خود را وفق دهند و در این مدت حیوان ممکن است دچار سوءهاضمه و مشکلات گوارشی شود .
برای حل این مشکل ، بهتر است غذای جدید را به مرور به حیوان خود بدهید ( بین 7 تا 10 روز )
در سه روز اول به حیوان % 75 از غذای قدیمی و % 25 غذای جدید بدهید ، اگر حیوان دچار مشکلی نشد ، در سه روز دوم غذای را به صورت 50-50 تقسیم کنید و در سه روز آخر % 25 غذای قدیمی و % 75 غذای جدید به حیوان خود بدهید .
اگر در طور این پروسه حیوان شما دچار مشکلی نشد ، میتوانید دادن غذای جدید به او را شروع کنید .
برای اینکه از خوب بودن غذای مصرفی حیوان خود اطمینان حاصل کنید باید به گربه تان نگاه کنید . موهای درخشان ، چشمان براق و وضعیت جسمی خوب ( نه خیلی چاق و نه خیلی لاغر ) نشان میدهد که حیوان شما دارد به خوبی تغذیه میشود .

مترجم : Venom
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی