پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تخريب زيستگاهها مهمترين عامل انقراض گونه هاي دريايي است

تخريب زيستگاهها مهمترين عامل انقراض گونه هاي دريايي است
معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: عوامل متعددي در نابودي و انقراض گونه هاي دريايي و آسيب زدن به منابع زيستي موثر است که مهمترين آن تخريب زيستگاهها و رودخانه هايي است که محل رشد و تخم ريزي ماهيان دريايي است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، "محمد باقر نبوي" روز دوشنبه در نشست خبري با خبرنگاران افزود: برخي از رودخانه هاي شمال کشور که مرکز تخم ريزي ماهيان دريايي بخصوص لار و ماهيان خاوياري است، به دليل برداشت هاي غير مجاز شن و ماسه و ديگر عوامل در معرض تخريب قرار دارد.
وي تصريح کرد: ايران منحصرترين کشور فعال در ميان کشورهاي حاشيه درياي خزر است که در حفظ و توسعه ماهيان خاوياري تلاش کرده است.
معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست در عين حال گفت: صيد غير مجاز ماهيان خاوياري روندي مشابه صيد مجاز و حتي گاهي اوقات، بسيار بيشتر دارد که بايد در اين حوزه نظارت بيشتري انجام شود.
نبوي تاکيد کرد: به اين منظور، بايد گارد ساحلي محيط زيست و سازمان حفاظت محيط زيست نظارت هاي بيشتري براي محافظت از ذخاير و منابع دريايي شمال و جنوب کشور داشته باشند.

***ورود پسماند هاي شهري و کشاورزي مشکل جدي آلودگي درياي خزر

معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست در بخش ديگري در خصوص وضعيت آلايندگي درياي خزر گفت: هم اکنون، ورود فاضلاب و پسماندهاي شهري و کشاورزي، مهمترين و جدي ترين معضل آلايندگي دريايي خزر است.
نبوي افزود: وزارت نيرو موظف شده است براي کاهش اين معضل، ظرف سه سال در شهرهاي زير 30 هزار نفر جمعيت و در پنج سال، در شهرهاي بيشتر از 30 هزار نفر جمعيت، سيستم جمع آوري فاضلاب را اجرا کند که اين طرح ها از خرداد ماه سال گذشته در برخي شهرهاي شمالي کشور آغاز شده است.

***پديده کشند قرمز تهديدي براي خزر و خليج فارس نيست

معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص پديده کشند قرمز نيز گفت: اين مشکل هم اکنون تهديدي براي درياي خزر، خليج فارس و درياي عمان نيست و بلوم جلبکي از شهريور سال گذشته در اين مناطق بسيار کم شده است و وضعيت نگران کننده اي ندارد.
نبوي در پاسخ به سووالي درباره معرفي عوامل تخريب محيط زيست دريايي افزود: بيشتر تخريب محيط زيست دريايي از سوي دستگاههاي اجرايي که فعاليت هاي توسعه اي در بنادر اجرا مي کنند، انجام مي شود.
وي تاکيد کرد: سازمان حفاظت محيط زيست براي رعايت مقررات و قوانين زيست محيطي تلاش هاي بسياري دارد ولي برخي از اين دستگاهها قبل از اجراي طرح ها هيچ نيازي به گرفتن مجوز از محيط زيست نمي بينند.
وي با انتقاد از عملکرد يک نهاد در برخي مناطق ساحلي و تخريب محيط زيست اظهار داشت: براي محيط زيست فرقي نمي کند چه دستگاهي و بر اساس چه مصوبه اي، طرح اجرا مي کند بلکه اعتقاد داريم اجراي طرح هاي مصوب دولت، بايد با رعايت ضوابط و مقررات زيست محيطي باشد.
نبوي با اشاره به ساخت اسکله در قشم و اسکله کاسپين در گيلان گفت: مجريان اين دو طرح براي اجرا مصوبه دولت را در اختيار دارند ولي در مصوبه دولت تاکيد نشده که با استفاده از خاکريز و خشک کردن دريا اسکله احداث شود.
وي يادآور شد: براي اجراي اين دو طرح که با تلاش محيط زيست فعاليت آنها متوقف شده بايد از سازه هاي جديد و مطابق با شرايط زيست محيطي استفاده کرد چرا که خاکريزي موجب تخريب 100 درصدي اکوسيستم محيط زيست دريايي مي شود.

***نشت نفت عامل مهم در آلودگي درياهاست

معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: آلودگي درياها از طريق نشت نفت از مناطق خشکي يا از طريق کشتي ها و شناورها عامل مهمي در آلودگي آب درياها بشمار مي رود.
نبوي افزود: آلودگي از طريق نشت نفت از لوله هاي فرسوده خطوط انتقال، سالانه يک ميليون و 200 تا يک ميليون و 500 هزار بشکه نفت به خليج فارس وارد مي کند که اين عامل سبب شد، سال گذشته خليج فارس به عنوان يک منطقه ويژه معرفي شود.
وي تاکيد کرد: براساس شرايط مناطق ويژه، همه کشتي ها و شناورهايي که به اين منطقه وارد مي شوند بايد استانداردهاي روز و مخازن دو جداره براي حمل مواد نفتي داشته باشند تا خروج آب توازن اين شناورها، آب درياها را آلوده نکند.
وي از برنامه ريزي وزارت نفت براي بازسازي و ترميم خطوط لوله نفت خبر داد و اظهار داشت: اين اقدام خوبي است که موجب کاهش آلودگي آب دريا مي شود ولي سرعت اجراي اين طرح کند است.
نبوي بزرگترين مشکل محيط زيست در خصوص نشت نفت را مربوط به خطوط انتقال نفت ابوذر در بوشهر دانست و گفت: بازسازي اين خطوط که 100 کيلومتر است از سوي وزارت نفت آغاز شده و پيش بيني مي کنيم در مدت سه سال انجام شود.
__________________
Best PERSIAN PET Evar
http://behnaz.petblog.ir/
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی