پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از روباه صحرایی به عنوان پت (ترجمه)
نام علمی : Vulpes zerda (در گذشته: Fennecus zerda)
طول عمر : انتظار میرود که روباههای صحرایی در اسارت طول عمری بین 12 تا 16 سال داشته باشند.
اندازه : روباه های صحرایی طولی معادل 16-18 اینچ (48-54 سانتیمتر) و قدی تا حدود 8-10 اینچ (24-30 سانتیمتر) و در هنگام بلوغ وزنی به مقدار 2-4 پوند میتوانند داشته باشند.

پراکندگی طبیعی : این روباه ها بومی نواحی بیابانی آفریقای جنوبی هستند.

خلق و خو : روباههای صحرایی حیواناتی اجتماعی هستند و به توجه زیادی نیاز دارند.با رفتار مناسب و انجام تمرین های لازم این حیوان قابل نگهداری خواهد بود.ولی با این حال مهم است که به خاطر داشته باشید که این حیوان ذاتا متعلق به حیات وحش است و مانند سگ ها در اهلی شده نیستند.آنها موجوداتی فعال، پر انرژی و کنجکاو هستند و در فرار مهارت دارند.محفظه هایی که در خارج از منزل برای آنها تهیه میشود باید امن باشد چون این موجودات توانایی بالا رفتن از دیواره ها و کندن زمین را دارند.در صورتی که حیوان را با قلاده بیرون میبرید، باید مراقبت های لازمه را به عمل بیاورید چرا که این حیوانات براحتی میتوانند سر خود را از افسارشان خارج کرده و فرار کنند - آنها بسیار سریع هستند و گرفتن دوباره آنها کار مشکلی خواهد بود.

مشخصات قابل توجه : برخلاف سایر روباهها، روباههای صحرایی کمی بو دار هستند.اگرچه آنها نمونه ی کوچک شده ی سگ های وحشی هستند، ولی از گوش های بزرگی (تا 6 اینچ) برخوردارند که از آنها برای از بین بردن دمای بدن و خنک کردن خود استفاده میکنند.آنها در مواقعی که هوا گرم نباشد، خیلی به ندرت نفس نفس میزنند.برعکس،اگر دما به پایین 20 درجه برسد، شروع به لرزیدن میکنند.در هنگام خشنودی و احساس رضایت، صدایی مانند صدای خر خر گربه از خود تولید میکنند.

پایان بخش اول
منبع
ترجمه : علیرضا ز.
برای پرشین پت

بخش دوم (پایانی)

خانه سازی :
روباههای صحرایی هنگامی که مراقبی ندارند، باید در لانه شان بمانند.وگرنه ممکن است خانه را به راحتی به هم بریزند.ولی در صورت حضور مراقب میتوانند در خانه آزاد باشند.در صورتی که حیوان را داخل خانه نگهداری میکنید،محفظه هایی که برای سگ ها استفاده میشوند کفایت میکند، و در صورت خارجی بودن محفظه همین که از لحاظ فرار نکردن حیوان امن باشد کافیست.(به صورت ایده آل محفظه ای مسقف که تا چند زیر زمین حصار کشی شده باشد خوب است.)میتوانید آنها را در صورت داشتن قلاده به بیرون از خانه هم ببرید، ولی همانطور که گفته شد،باید مراقبت های لازم را جهت فرار نکردن حیوان اعمال کنید.

آموزش ادرار : مد نظر داشته باشید که با توجه به وحشی بودن حیوان،آموزش آن ممکن است سخت باشد.ممکن است این روباهها به استفاده از جعبه ی ادرار خوشحال باشند.جعبه های مسقف به لحاظ گرایش آنها به کندن زمین بیشتر پیشنهاد میشود.پروسه ی آموزش ادرار به حیوان باید شامل بیرون بردن حیوان و یا قرار دادن مداوم وی در ظرف ادرارش باشد.همچنین باید مقدار زیادی جایزه در صورت آموزش پذیری حیوان به وی داده شود.هرگز برای اتفاقاتی که داخل خانه رخ میدهد حیوان را تنبیه نکنید.اگر حیوان را در حین ادرار یا مدفوع کردن مشاهده کردید، فقط وی را به ظرف ادرارش انتقال دهید.

تغذیه : در طبیعت روباههای صحرایی همه چیزخوار هستند و هرچیزی را که پیدا کنند میخورند.این مطلب در اسارت حیوان هم باید رعایت شود.غذاهای تجاری خشک کیفیت دار که اغلب برای تغذیه ی سگ های وحشی استفاده میشود میتواند رژیم غذایی مناسبی باشد.در غیر این صورت میتوانید از غذاهای تجاری سگ و گربه استفاده کنید.غذای تجاری را با مقداری سبزیجات،میوجات،بچه موش،تخم مرغ،جیرجیرک،کرم و غذاهای کنسروی سگ و گربه مخلوط کرده و به حیوان بدهید.


مراقبت های بهداشتی : شما باید در ابتدا دامپزشکی را برای درمان روباهتان،که درمانی مشابه درمانهای سگ ها دارند،پیدا کنید.آنها باید به طور مداوم جهت مبتلا نشدن به بیماری هاری واکسیناسیون شوند.دامپزشک حیوان شما باید قادر باشد برنامه ی واکسیناسیونی خوبی را برای روباه شما تنظیم کند.شبهاتی جهت استفاده ی واکسن MLV معمولی برای روباههای صحرایی نزد دامپزشکان وجود دارد، ولی خوشبختانه واکسن های دیگری وجود دارند که از همه نظر برای استفاده امن هستند.چکاپ سالانه باید انجام شود که دامپزشک شما لگر لازم باشد بتواند جهت درمان کرم های روده ای،شپش ها و سایر بیماری ها دارو تجویز کند.

منبع
ترجمه : علیرضا ز.
برای پرشین پت
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی