پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سفر به روياي مه آلودسفر به روياي مه آلود


راهنماي سفر در جاده اسالم تا خلخال
مسير پيچ در پيچي که اسالم و خلخال را دو استان اردبيل و گيلان به هم متصل مي کند، يکي از زيباترين جاده هاي ايران است. دامنه هاي سرسبز و گله هاي سفيد گوسفندي که در دور دست ها حرکت مي کنند؛ چشم انداز ييلاق و کلبه هاي چوبي روستاييان و مه اي که دره ها را سفيدپوش مي کند و گاهي حتي تا روي جاده مي آيد و درختان بلند و انبوه که سايه شان جاده کوهستاني را گاهي تاريک مي کند؛ اينها از تابلوهاي زيباي اين مسير هستند. واقعا در دنياي ديگري قدم گذاشته ايد.

چطور برسيم؟


مي توانيد از هر دو سر مسير اسالم – خلخال يکي را به عنوان مبدا حرکت انتخاب کنيد. پيشنهاد ما اين است که اگر قصد مسافرت با خودرو يا کوهپيمايي داريد، از اسالم و اگر برنامه تان دوچرخه سواري است، از خلخال سفر را شروع کنيد. اگر از تهران حرکت مي کنيد و مي خواهيد سفر را از آغاز کنيد، به ترتيب قزوين، رشت، پليس راه سراوان، پل دور برگردان فومن، شفت، پونل رضوان شهر و چوکارا پشت سر مي گذاريد و به اسالم مي رسيد. اگر در راه خيلي معطل نکرده باشيد حدود هشت ساعت از تهران در راه خواهيد بود. اگر هم وسيله شخصي نداريد، مي توانيد از ترمينال غرب با پرداخت 12 هزار تومان اتوبوس هاي اردبيل شويد و بعد از حدود ده ساعت سواري در مقصد پياده شويد. البته براي رفتن به اسالم بايد کنار جاده پياده شد و تا خود شهر با تاکسي رفت.

با چه برويم؟


سفر خلخال تا اسالم از آن مسيرهايي است که مي توانيد وسيله و شکل سفر را خود انتخاب کنيد. اگر چندان حوصله ورزش و پياده روي نداريد، مي توانيد با خودرو مسير را طي کنيد و اگر مي خواهيد به طبيعت نزديکتر باشيد، دو چرخه سواري يا کوهپيمايي از گزينه هاي پيش روي شماست.
ماشين سواري تا خلخال
اگر خودروي شخصي نداريد، مير زيباي اسالم تا خلخال را مي توانيد با ميني بوس هايي که هميشه در اين مسير در حرکتند، طي کنيد يا دربست بگيريد که کرايه يک تاکسي از يک از آژانس هاي شهر اسالم حدود 20 هزار تومان برايتان آب مي خورد. اگر با وسيله شخصي مي رويد نگران نباشيد، تمام مسير آسفالت است و با هر مدل خودرويي مي توانيد برسيد. با توقف بين راهي تقريبا دو ساعت و نيم ديگر در خلخال خواهيد بود. پس از خروج از اسالم تا رسيدن به خلخال روستاهاي خرچگيل، محمودآباد، ييلاق هاي کرمون، الماس، زندونه، چهار سو، مطش و اسب و ني و وَرگَدَره (گرگ دره) قرار دارند. تا گردنه الماسه مسير سربالايي است اما از آنجا تا دوراهي مَجَره و خلخال که تقريبا 20 کيلومتر راه است، جاده سرپاييني مي شود.
گروه ورزشکار
اگر از خلخال تا اسالم دوچرخه سواري کنيد، بيشتر راه سر پاييني است، اتفاقا به همين دليل بايد مراقب بعضي پيچه هاي تند باشيد. با وجود آنکه اين جاده مثل سال هاي قبل ديگر باريک نيست. اما اين احتمال هست که نتوانيد دوچرخه را کنترل کنيد.

دوچرخه سواري تا اسالم
براي دوچرخه سواري بهتر است مسير را برعکس، يعني از خلخال تا اسالم طي کنيد چون تنها حدود حدود 20 کيلومتر از کل راه سربالايي است. از مبدأ حرکت تا خلخال مي توانيد دوچرخه سبک تان را پشت سواري و اگر گروهي حرکت مي کنيد، بالاي ميني بوس ببنديد از خلخال دو ساعت تا سالم راه است، اما مي توانيد شب را در جنگل يا در يکي از ييلاق ها سر کنيد. پس از خروجي خلخال به دوراهي ناورود مي رسيد. بعد از آن بايد به سمت دوراهي مَجَره رکاب زد. به دو راهي که برسيد، بايد به سمت غرب برويد چون مسير شرق جاده به مناطق شال، کلور، گردنه شاه معلم و ماسوله مي رود و مسير غرب به طرف گردنه اسالم مي رود. از خروجي شهر خلخال تا دوراهي اسالم حدود هفت کيلومتر پياده روي در شيب ملايمي پيش رو داريد. از دو راهي سمت چپ به طرف روستاي مجره و گردنه مي رويد که مسير با شيب تند و کوهستاني است. از اين دو راهي سمت چپ به طرف روستاي مجره و گردنه اسالم مي رويد که مسير با شيب تند و کوهستاني است.از اين دو راهي تا روستاي مجره حدود دو کيلومتر است. بعد از روستاي مجره و بعد از حدود پنج کيلومتر رکاب زدن کنار چشمه آب سرد (مخزن بتني) رد مي شويد. پس از طي 12 کيلومتر بعد از دو راهي مجره به بالاي گردنه و راهدارخانه الماس مي رسيد. ييلاق ها در اين منطقه کوهستاني قرار دارند. از بالاي گردنه الماس به طرف جنگل سرازير مي شويد که حدود 16 کيلومتر است تا منطقه اسب و ني. کنار جنگل و قهوه خانه ميان راهي مي توان ناهار خورد و کمي استراحت کرد. بعد بايد به سمت روستاي ورگدره (گرگ دره) حرکت کرد. در منطقه «شون دول» قهوه خانه هايي ميان راهي وسط جنگل هستند کنار چشمه آب و رودخانه جنگلي محل مناسبي براي استراحت و شب ماني گروه است. از اينجا تا اسالم بيشتر از 37 کيلومتر راه پيش رو نداريد. صبح زود از مسير جنگلي که راه بيفتيد بعد از طي حدود 15 کيلومتر و پشت سرگذاشتن پيچ هاي تند و زيگزاگي به کنار رودخانه اصلي و روستاي محمودآباد مي رسيد. بعد از محمودآباد روستاي خرچگيل است. از آنجا تا اسالم جاده صاف و بدون پيچ و خم است.

کوهپيمايي در ارتفاعات

اگر براي نخستين بار است که کوهنوردي در منطقه را انتخاب کرده ايد، حتما از راهنمايان محلي کمک بگيريد. چون مکن است راه را گم کنيد. مي توانيد با شماره تلفن 4238651 – 0182 هم تماس بگيريد.
مسير اصلي اي که کوهپيمايان حرفه اي طي مي کنند از اسالم آغاز مي شود و حداکثر تا ده ساعت پياده روي دارد. بايد از سه راه خلخال تا ييلاق چهارسو با خودرو رفت که يک ساعتي طول مي کشد؛ آغاز پياده روي آنجاست. از اينجا تا ايستگاه بعدي استراحت که روستاي ناواست دو ساعتي سرپاييني راه است. مي توانيد در کنار رودخانه استراحت کنيد چون پياده روي طولاني اي در پيش داريد.
از اينجا تا ييلاق کري حدود پنج ساعت بايد سربالايي پياده روي کنيد. اينجا تقريبا مرز خلخال و اسالم است. از کري به بعد بايد سه ساعت تا چشمه ميرالدين برويد.
از قبل بايد هماهنگ کنيد تا يکي از محل ها با خودرو از خلخال عندليب و استخر ماهي را طي کند و به کنار چشمه ميرالدين بيايد و شما را سوار کند.

از دريا تا کوه


در تمام طول اين جاده 125 کيلومتري و پر پيچ و خم مي توانيد خودرو را نگه داشته و استراحت کنيد اما سرپيچ و گذرهاي خطرناک که روي نقشه هم پيداست بهتر است فر توقف را هم نکنيد. ييلاق ها بيشتر اواسط مسير و در فاصله کمي از ناورود هستند. قهوه خانه هاي اين ييلاق ها محل مناسبي براي استراحتند.

کجا بمانيم؟


براي اقامت در هتل بايد خلخال بمانيد چون اسالم هتل يا مهمانخانه ندارد. اما در خليفه آباد در نزديکي اسالم، مهمانخانه اي براي اقامت هست. البته مي توانيد در نزديک خانه هاي روستايي چادر بزنيد يا با پرداخت 2 هزار تومان براي هر نفر در يکي از اين قهوه خانه هاي بين راهي بمانيد. با پرداخت 10 تا 15 هزار تومان براي يک شب هم مي توان در يکي از ييلاق ها، اتاق کرايه کرد. اما اگر تصميم داريد در يکي از هتل هاي خلخال اقامت کنيد، دو گزينه داريد. هتل جهانگردي که در خلخال-جنب دانشگاه آزاد قرار دارد و هزينه هر شب کرايه يک اتاق يک نفره در آن 35 هزارتومان است. و گزينه ديگر هتل سپيد که در خلخال، روبه روي اداره پست قرار گرفته و هزينه کرايه اتاق بدون سرويس، شبي 15 هزار تومان است.

آنچه براي لذت بردن از سفر اسالم بايد در نظر داشت
- براي اقامت در چادر، نزديک خانه هاي ييلاقي يا جاده چادر بزنيد.
- مراقب حيوانات مناطق ييلاقي منطقه، مثل گرگ باشد.
- اگر جنگل مه آلود است به هيچ وجه کوهپيمايي را آغاز نکنيد.
- اگر با چوپان آشنا نيستيد، نزديک گله هاي ييلاق نشين ها نشويد. سگ هاي گله در کوهستان خطرناکند.
- باک بنزينتان را پر کنيد.
- حواستان باشد که در ارتفاعات تلفن هاي همراه معمولا آنتن ندارند.
- اين منطقه «شکار ممنوع» است.
- در جنگل و مرتع آتش روشن نکنيد، به خصوص هنگام کوهپيمايي مراقب گياهان باشيد و شاخه درختان را نشکنيد.
- هنگام پياده روي آب کافي همراه برداريد.
- بازارچه هاي محلي اسالم را راي خريد از دست ندهيد.

چه بخوريم؟


به خاطر آب و هواي خوب ييلاق هاي اسالم به خلخال هر آنچه در سفره خانه هاي اين مسير بخوريد در يادتان خواهد ماند. تمام جاده اسالم تا خلخال و به خصوص نزديک ييلاق ها پر از قهوه خانه است. اين قهوه خانه ها معمولا روي تابلويشان اسم ييلاقشان را نوشته اند. اما بعضي از آنها به اسم صاحبانشان هم مي شناسند.
در ييلاق کرمون و روستاي سون دول» قهوه خانه هاي خوبي هستند اما چندان فرقي ندارد که همهمان کدام باشيد. تمام آنها گوش گوسفند تازه دارند. بعضي گوشت گوسفند را کنار کلبه آويزان کرده اند و مشتري که برسد، تکه اي از آن را جدا مي کنند. هر سيخ کباب گوسفند در اينجا مي شود با 800 تا 1000 تومان خريد و قيمت کباب جگر از اين هم کمتر است، غير از کباب مي توانيد از ييلاق نشين هاي ارتفاعات عسل کوهستان و البته بدن شکر را کيلويي 12 هزار تومان بخريد. قيمت پنير گوسفندي هم در اينجا بيشتر از 5 هزار تومان نيست. در اين فصل باغدارها و ييلاق نشينان هم بساط ميوه فروشي را کار جاده و زير چپر به راه کرده اند، مي توانيد ميوه هايي را که تازه از درخت چيده شده به قيمت ارزان تر از آنها بخريد.

همراه ببريد


پيش از آغاز سفر اين فهرست را مرور کنيد تا غير از وسايل شخصي، وسايل ضروري را هم فراموش نکني. البته اين فهرست فقط پيشنهاد ماست، اگر در خودرو جا به اندازه کافي داريد، مي توانيد از آنچه که ما در سفر پياده و با دوچرخه توصيه کرده ايم هم همراه برداريد.

گروه گردشگري تبيان- الهام مرادي
منبع: سرزمين من
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)