پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سفر به طبیعت بكر جاده ابریشم

آرام باید سفر كرد؛ آنقدر آرام و با طمانینه كه سفر را به نظاره بنشینی. جاده كناره را می‌گویم. مسیر ساری و گنبد و در نهایت بجنورد؛ هر جا كه آب باشد زندگی جریان دارد، آب مایع حیات است و نشاط و بهانه‌ای خوب برای سرزندگی و شكوفه زدن.
بعضی از استان‌ها برای ما بیشتر از این‌كه آشنا باشند غریبه‌اند، مثل خراسان شمالی، كهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری كه اتفاقا می‌توان به بهشت تعبیرشان كرد. بهشت خدا در روی زمین درست با همان تعبیرات بهشتی جوی‌های روان، درختان سر به فلك كشیده، آوای خوش و نسیم مطبوع... .
ساری را كه پشت سر بگذاری و گلستان و تركمن صحرا را نیز، منظومه نقاشی طبیعت پیش رویت گشوده می‌شود. ابتدا یك سو سبزی جنگل است و سوی دیگر آبی دریا، آرام‌آرام دریا و جنگل كه به پایان می‌رسد دشت نمایان می‌شود و بیش از همه پنبه و گندم و باز هم كه جلوتر بروی آن‌گاه به خراسان شمالی می‌رسی تركیبی از كوهستان، كوه‌های آلاداغ، رودخانه و دشت. مسیری در تاریخ؛ جاده ابریشم.

خراسان شمالی؛ ریشه در تاریخ كهن

منطقه بجنورد و خراسان شمالی از جمله مناطقی هستند كه ریشه در تاریخ كهن ادیان دارند از ایوب گرفته تا زرتشت و آیین مهر؛ چنار و سرو در آیین مهر جایگاه خاصی داشته است؛ بویژه درخت سرو كه ایرانیان باستان معتقد بوده‌اند زرتشت درخت سرو را از بهشت هدیه آورده است و جای‌جای خراسان شمالی از اسفراین گرفته تا تمام روستاهای اطراف بجنورد و شیروان پر است از این درخت‌های دیرزیر به عنوان نماد قدمت این سرزمین.


مینیاتوری از اقوام
خراسان شمالی را می‌توان مینیاتوری از اقوام دانست و وجود هر یك از اقوام كرد، ترك، بلوچ، كرمانج، عرب، لر، بلوچ و تات بخشی از زیبایی‌های این مینیاتور زیبا را برساخته است. مهاجرت بسیاری از اقوام به این منطقه مانند كرد، لر و بلوچ ریشه در مهاجرت‌های اجباری در طول تاریخ داشته است، اما وجود اقوامی مانند تات در این استان از سرمایه‌های معنوی گرانبهای این استان محسوب می‌شود.
تات‌ها اصالت آریایی دارند. در فرهنگ لغات كلمه «تات» و «تاجیك» به معنای غیرعرب و غیرترك به كار گرفته شده است، به همین دلیل به فارس‌های آذربایجان نیز تات می‌گفته‌اند. زبان تاتی ریشه در زبان دری دارد و در مناطقی مانند ماوراءالنهر، تاجیكستان و افغانستان كنونی كاربرد دارد و اصالت این قوم می‌تواند برای گردشگران فرهنگی و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران، حتی گردشگران خارجی جالب توجه باشد.


روستاهای هدف گردشگری

تردیدی نیست كه خراسان شمالی، هم به جهت اقلیم و هم به سبب تاریخ نهفته در آن از توان بالقوه خوبی برای جذب گردشگر برخوردار است؛ این در حالی است كه به جز گردشگران خطه شمال شرق و یا گردشگران حرفه‌ای، عموم مردم كمتر به این استان سفر كرده‌اند. این امر دلایل مختلفی دارد، از جمله كمبود منابع و امكانات اقامتی، تسهیلات رفاهی و عدم تبلیغ مناسب برای معرفی جذابیت‌های این استان مرزی و....
در خراسان شمالی بیش از هزار روستا وجود دارد كه بی‌تردید هر یك از آنها با توجه به اقلیم منحصر به فرد این استان، جذابیت‌های خاص خود را دارد؛ بنابراین چنانچه امكان سفر به هر یك از این روستاها برایتان میسر است این فرصت را از دست ندهید، اما در بین این روستاها 7روستا به سبب ویژگی‌های منحصر به فردشان از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شده است كه در ادامه به صورت مختصر این روستاها را معرفی می‌كنیم:


اسپیدان، روستایی بر فراز پلكان‌ها

اسپیدان را اگر بخواهیم با چند نماد بشناسیم، بی‌تردید مهم‌ترین نماد این روستای محصور در دره را می‌توانیم ساختار پلكانی روستا بدانیم؛ روستایی پلكانی كه هر چهار طرف آن به مرز كوه پیوند خورده است.
اسپیدان در 45 كلیومتری جاده بجنورد به اسفراین قرار دارد و ویژگی دوم منحصر به فرد آن عبور رودخانه‌ اسپیدان از میان روستاست كه خود علاوه بر رونق‌دادن به فضای روستا و آبیاری باغ‌های متعدد سبب جلب گردشگران نیز شده است و محصولات باغی و انواع خشكبار این باغات سوغات روستاست كه در كنار صنایع‌دستی حاصل از هنر زنان اسپیدانی توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌كند.
آبشار هنرور از دیگر جاذبه‌های این روستاست كه در فاصله 3 كیلومتری آن واقع شده و میعادگاهی است برای سیزدهم نوروز مردم بومی منطقه.
مردم روستای اسپیدان شیعه مذهب هستند و حضور امامزاده محمد بن باقر فرزند امام موسی كاظم از مفاخر این روستا برای آنها محسوب می‌شود.
مردم اسپیدان به تركی سخن می‌گویند و مردمان مهمان‌نوازی محسوب می‌شوند و در فصل‌های مسافرت مانند بهار و تابستان با اجاره دادن خانه‌های خود تلاش می‌كنند ضعف كمبود تاسیسات اقامتی را برای مهمانانی كه به دامن طبیعت كوهستانی و بكر اسپیدان پناه آورده‌اند را جبران كنند.
وجود جنگل‌های تنك خزری، ارتفاعات پیرامون روستا را زیبایی خاصی بخشیده است. این ارتفاعات محل زیست انواع جانوران و پرندگان مانند آهو، كبك و گراز است و غار هنرور نیز در این منطقه آن را به مكانی برای علاقه‌مندان به غارنوردی تبدیل كرده است.


فاروج، شهر آجیل

فاروج بین دو شهرستان شیروان و قوچان واقع شده است؛ مناسب بودن شرایط آب و هوایی این شهر در نهایت دره‌ای از جنگل‌های بادام و گردو شكل داده است و در نهایت به سبب همین تولیدات فاروج را به نام شهر آجیلی نیز می‌شناسند و علاوه بر گردو و بادام، كشمش بی‌دانه سلطانی این شهر دارای شهرت جهانی است. از میان 7 روستای گردشگری خراسان شمالی، 3 روستای آن از توابع فاروج محسوب می‌شوند؛ این روستاها عبارتند از: خسرویه، استاد و اسفجیر.
خسرویه در 25 كیلومتری جنوب غربی فاروج در دل دره‌ای سبز از رشته كوه‌های زیبای شاه‌جهان قرار دارد. خسرویه از بسیاری جهات روستایی منحصر به فرد محسوب می‌شود از جمله این‌كه عبور رودخانه كال‌خونی از میانه روستا آن را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم كرده است. یخچال طبیعی كركان از جمله جاذبه‌های طبیعی خسرویه است كه همه ساله مشتاقان زیادی را به خود جلب می‌كند. از جمله آثار تاریخی این روستا می‌توان به امامزاده بابا و بی‌بی قلعه سنگی و سنگ قبرهای گورستان قدیمی با خط ثلث جلی با قدمت بیش از 700 سال و 2 صندق منبت‌كاری شده امامزاده اشاره نمود كه حكایت از قدمت روستا دارد.
روستای استاد در30 كیلومتری جنوب غرب فاروج نیز از دیگر روستاهای گردشگری این استان است كه علاوه بر آب و هوای معتدل و كوهستانی، به جهت تاریخی نیز حائز اهمیت است و بیانگر تاریخ كهن این منطقه از پیش از اسلام تا دوره‌های مختلف پس از اسلام مانند سامانیان و صفویه است. آثار تاریخی همچون برج حصار، قلعه كهنه، مسجد جامع، حمام قدیمی و بنای امامزاده اولیا از جمله آثاری هستند كه هم‌اكنون در این روستا قابل بازدیدند و در نهایت این روستا به جهت صنایع‌دستی نیز حائز اهمیت است و صنعت قالیبافی از جمله صنایع رایج این روستاست. همچنین ورزش‌هایی مانند كشتی باچوخه نیز از جمله ورزش‌های بومی این روستا محسوب می‌شود؛ كشك، گردو و كشمش مهم‌ترین سوغات استاد است و اگر علاقه‌مند به غذاهای محلی نیز هستید بد نیست بدانید حلیم با نان محلی مهم‌ترین غذای محلی این روستاست كه جذابیت زیادی برای گردشگران دارد.


روئین، روستای شكوفه‌های سیب و قدمت تاریخ

روئین از بسیاری جهات یگانه است. آب و هوای مطبوع آن در دامنه جنوبی آلاداغ موقعیت خاصی به این روستای واقع شده در 24 كیلومتری شمال شهرستان اسفراین داده است. پلكانی بودن خانه‌های این روستا و واقع شدن در دره‌ای با شیبی به نسبت تند در میانه ارتفاعات سر به فلك كشیده آلاداغ، زیبایی مسحوركننده‌ای به این روستا داده است.
وجود باغ‌های انبوه میوه بهار و تابستانی متفاوت برای این روستا ترسیم می‌كند و از آنجا كه خداوند طبیعت را بر این سرزمین تمام كرده است فراوانی شكوفه‌های سیب در فروردین ماه جلوه‌ای رویایی به كوچه باغ‌های گره خورده در دل كوه روئین می‌دهد كه به همین سبب روئین را به روستای شكوفه‌های سیب نیز می‌شناسند.
روئین 500 سال قدمت دارد كه بافت قدیمی روستا، بارگاه امامزاده اسحاق و تپه‌های باستانی می‌توانند گویای این مدعا باشند. روئین همچنین دارای رودخانه‌ای است كه از داخل روستا می‌گذرد و منجر به رونق كشاورزی، باغداری، دامداری و زنبورداری در این روستا شده است. صنایع‌دستی نظیر چادرشب‌بافی و پارچه‌بافی نیز از هنرهای رایج زنان روستای روئین است.
این آبادی از آنجا كه نسبت به روستاهای دیگر بلندتر و سرسبزتر است به روئین معروف است. مردم این روستا در اعیاد مذهبی با برپایی مراسم جشن در میدان مركزی روستا به شادمانی پرداخته و هنگام تحویل سال نو نیز روئینی‌ها آداب خاص خود را دارند؛ مراسم شب یلدا و چهارشنبه پایان سال نیز در این روستا رونق خاصی دارد و همچنین ورزش‌های محلی خراسان مانند كشتی باچوخه نیز در این روستا بسیار مورد توجه مردان و جوانان است.
پر به جاست كه بگوییم روئین به سبب همه نصیبش از طبیعت كوهستان و رودخانه و همچنین قدمت تاریخی‌اش می‌تواند به قطب گردشگری مهمی تبدیل شود.


گیفان، روستای ایوب پیامبر

دره گیفان و روستای گیفان در فاصله حدود 90 كیلومتری شمال بجنورد به خودی خود یك قطب گردشگری است كه البته این روستای آرمیده بر بستر جاده تاریخی ابریشم.
گیفان از آب و دشت و جلگه و استعداد برای كشاورزی هیچ كم ندارد، به همین سبب كشاورزان گیفانی از این دشت حاصلخیز سالی دوبار محصول برداشت می‌كنند؛ اما فراتر از اینها در دل طبیعت گیفان آب‌گرمی وجود دارد با دمای ثابت 47 درجه سانتی‌گراد و این دما با تنظیمات درونی خود حوضچه‌های آب گرم و آب سرد منطقه تنظیم می‌شود.
بعد دیگر آب‌گرم گیفان به بعد تاریخ ادیان آن برمی‌گردد. برخی از اهالی محلی و حتی مورخان معتقدند قبری كه در فاصله حدود 300 متری این آب گرم وجود دارد متعلق به حضرت ایوب است، اما سایر مورخان با رد تعلق این قبر به حضرت ایوب معتقدند كه حضرت ایوب برای معالجه بیماریش در این آب‌گرم خود را شستشو داده و بسیاری را عقیده بر این است كه این آب‌گرم هنگامی پدید آمده است كه حضرت ایوب در این نقطه عصای خود را بر زمین زد و از این محل آب جوشید؛ در هر صورت همه این جذابیت‌ها باعث شده است كه سالانه تعداد زیادی گردشگر جذب گیفان شوند و از طبیعت و آب‌گرم آن استفاده كنند.
گیفان از جمله مناطقی است كه در مسیر جاده ابریشم قرار داشته است، اما متاسفانه هم‌اكنون به دلیل نبود جاده مناسب دسترسی به آن با مشكل روبرو شده است و همه ساله تعدادی از گردشگران به سبب غیراستاندارد بودن جاده آن جان خود را از دست می‌دهند.


آغاز سفر

خراسان شمالی سرزمین بكری است كه بسیاری آب و هوای آن را به آب و هوای مدیترانه‌ای تشبیه می‌كنند، سرزمین اقوام، ادیان، درخت‌های سربه فلك‌كشیده، آرامش آرمیده در پس رودخانه‌های جاری، سرزمین موسیقی اصیل خراسانی، سرزمین كشتی‌های بومی و سرزمینی كه باید سفر كرد تا بتوان آن را درك كرد؛ همه اینها فقط داستانی بود از واقعیتی بزرگ كه ما را انتظار می‌كشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)