پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درمان های جادویی در قرن بیست و یکم

در این مقاله قصد داریم به درمان های جادوئی بپردازیم و خواندن این مقاله را حتما به شما توصیه می کنیم ...


درمانی فراتر از هری پاتر: زمانیکه دو فیلم هری پاتر و شاهزاده نیمه جان به عنوان فیلمهای پرفروش ملقب شدند،کمپانی سلامت و تندرستی ام اس ان برای ملاحظه ی برخی از واقعیات عجیب تر از افسانه در خصوص درمان و داروهای مورد استفاده هری و دوستانش در مدرسه ی شعبده و جادوگری هاگوارتس بار دیگر به کتابهای پاتر رجوع کردند.
دامبلدر،مدیری خردمند می گوید :"حقیقت هم زیباست و هم گاهی هولناک.بنابراین باید هوشیارانه با آن روبرو شد." در اینجا چند نمونه از این حقایق را برای شما توصیف کرد ه یم .
زالو درمانی:
یکی از روش های درمانی کهن،گذاشتن زالو بر روی پوست است که به زالو درمانی مشهور است.این روش،قرن های متمادی برای درمان تورم مفرط،تومور و خلاصه هر عارضه ای که ناشی از فزونی خون یا انسداد در سیستم گردش خون است به کار برده می شد.
اندکی از داروسازان هنوز شیشه های حاوی زالو را در قفسه های خود نگه می دارند.در عین حال حجامت از طریق گداشتن زالو بر روی پوست مورد تایید تحقیقات عصر جدید است.با توجه به اینکه بزاق زالو ترکیبی است با خاصیت بی حسی و ضد انعقاد خون،زالو درمانی در جراحی های بازساختی که انسداد جریان خون از عوارض معمول آن است ، موفقیت آمیز عمل کرده است.در اصل،زالو ،انسداد و گرفتگی رگها را از بین می برد.

مطالعات منتشر شده نیز بر این باورند که زالو درمانی موجب تسکین درد بیمارانی است که از التهاب مفاصل رنج می برند.عفونت های میکروبی وکم خونی،بسیار مخاطره آمیزاند.بنابراین ادعای دمی مور مبنی بر اینکه استفاده از زالو روش درمانی موثر و سالمی است را به سختی می توان پذیرفت.اما هر که بخواهد مانند خانم مور بشود باید به یاد داشته باشد که زالوها جزیی از آن معجون جادویی بودند که هری برای اینکه در فیلم اتاق رازها به انسانی دیگرتبدیل بشود می نوشید.

کرم درمانی:
اینکه از کرم در درمان های پزشکی استفاده شود جای بسی تعحب است.امروزه استفاده از کرم در درمان بیماریها منسوخ شده است اما تنها در درمانهای تثبیت شده ی اف دی ای،برای شرایطی که در آن بیماریهای مزمن،جراحات بافت نرم بدن یا عفونتهای بی دلیل که موجب ایجاد پوست مرده در بدن بیمار می شود برخی از این کرمهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.بیماری دیابت می تواند رگها را به طور قابل توجهی منقبض کرده و منجر به مرگ سلولهای پوست پا یا ایجاد زخم در آنها بشود. کرمهای زنده پوست مرده را خورده و پوست سالم را باقی می گزارند.

این روش،تنظیف پوست یا لایه برداری کرمی نام دارد که ام دی تی نامیده می شود.( مرهم ام دی تی به نام تولید کننده ی تجاری کریچر کامفورت به فروش می رسد ).برای درمان موثر یک زخم باید محل زخم را انباشته از کرم های سالم و گرسنه ی پرورش یافته در آزمایشگاه کرد. این کرم ها بدون نسخه ی پزشک در دسترس نیستند.

درمان از طریق باکتری خواری
مشابه این نوع درمان درجام آتش برای درمان آکنه مورد استفاده قرار گرفت.باکتری خوار،ارگانیسمی ویروسی است که باکتری های خاصی را آلوده می کند.بنابراین چنانچه باکتری،بدن را آلوده کند باکتری خوارهای رها شده می توانند به طور بالقوه باکتریهای مضر را کشته یا آلوده کنند.این نوع درمان دهه های متمادی در روسیه رواج داشته است.انجمن های ملی سلامت ان آی اچ برای تحقیقات بیشتر بر روی این روش سرمایه گذاری کرده است.
در سال 2007، گروهی از محققان ایتالیایی نوعی از باکتری خوار را شناسایی کردند که برای درمان استافیلوکوکوس که عامل عفونت های استافی است موثر است.این عفونت در مقابل آنتی بیوتیک ها شدیدا مقاوم است.
گیاه درمانی
یکی ازگیاهان افسانه ای درجنگل بسیار تخیلی مجموعه ی هری پاتر،گیاه جیلی وید،پرورش دهنده ی آبشش برای تنفس در زیر آب و درخت آدمخوار اسنارگلوف است.گیاهان دیگری نیز وجود دارند که از واقعیت به افسانه راه یافته اند.به عنوان مثال ریشه های گیاه مردم گیاه به طورعجیبی شبیه اندام انسان هستند.به علاوه خوردن آن موجب ایجاد توهم در فرد میشود.چنانچه بیش از حد خورده شود ممکن است همچون فیلم اتاق رازها منجر به تولید فریادهای کودکانه توسط فردی بالغ شود.

گیاهان متعدد با نام های مرموز پنجه گربه ای،گل مینا و درخت موتاندر گاد به لحاظ پزشکی خواص حقیقی دارند.عصاره ی گیاهان و علف ها،اساس داروشناسی مدرن هستند و در درمان های سنتی، بیشمار از آنها استفاده می شود. به عنوان مثال زنجبیل در دنیای هری پدیدار شد وبه طور گسترده در دنیای ما برای درمان برخی بیماریهای مزمن روده ای استفاده می شود.گرچه مطالعات قدیم نتایج ترکیبی را نشان می دهد،زنجبیل در تهوع و استفراغ دوران بارداری،بیماری حرکتی وشیمی درمانی کاربرد دارد.مطالعات نشان می دهد که ( به خصوص درمنه یا مریم گلی از خانواده ی نعناع ) افزاینده ی نقش شناختی در بیماران آلزایمریست.

یکی از تقسیمات کامل مرکز ملی داروهای تناوبی و مکمل به مطالعه ی درمانهایی اختصاص داده شده که خارج از محدوده ی قراردادی و متعارف پزشکی غرب است. شاید یک روزی با استفاده از این نوع درمانها در بیمارستانها و مراکز پزشکی و درمانی بتوانیم از مرگ نجات پیدا کنیم .


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی