پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ژاپن برای جام جهانی 2022 چه تمهیداتی در نظر داشت؟

چاپ 

ژاپن یکی از رقبای اصلی کسب میزبانی جام جهانی 2022 بود که طرح پیشنهادی پخش رقابتها به صورت هولوگرافیک در سراسر جهان را ارائه داده بود و با توجه به عدم وجود تکنولوژیها و ابزارهای کافی برای انجام چنین کاری، شگفتی و بهت بسیاری از دانشمندان دانش تصاویر سه بعدی را برانگیخته بود اما با انتخاب قطر به عنوان میزبان 2022 رویاهای ژاپن رنگ باخت


کد خبر : 07983 تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۸۹

جام جهانی 2022

فوتبال و تکنولوژی معمولا راهی برای تلفیق با یکدیگر را ندارند و فیفا نیز از گذشته بر عدم استفاده از فناوری هایی مانند حسگرهای الکترونیکی برای بهبود داوری بازی ها پافشاری کرده و می کند.

 

از این رو زمانی که ژاپن طرح میزبانی جام جهانی 2022 را بر اساس نمایش بازی ها در قالب تصاویری جادویی و رایانه ای پایه گذاری می کند که هنوز به وجود نیامده اند، در واقع خطر بزرگی را به جان خرید.

 

ژاپن در طرح پیشنهادی خود اعلام کرده بود قصد دارد بازی های جام جهانی را در ورزشگاه هایی در بخشهای مختلف جهان به شکل کاملا طبیعی اما هولوگرافیک به نمایش بگذارد.

 

مقامات ژاپنی اعلام کردند بازی ها در این دور از جام جهانی توسط 200 دوربین با وضوح تصویری بالا تصویربرداری خواهد شد که این دوربینها به تکنولوژی Freeviewpoint مجهزند، تکنولوژی که امکان دید بازی را از زاویه دید بازیکنان میدان برای تماشاچیان به وجود خواهد آورد، تصاویری که تا کنون تنها در بازیهای رایانه ای قابل استفاده بودند.

 

در عین حال تماشاچیان و حامیان تیمهای حاضر در میدان می توانند ابزاری گوشی مانند را به عنوان مترجمی رایانه ای گوشی برای مکالمه آزادانه با دیگر افراد و تماشاچیان استفاده کنند.

2

اما آیا ژاپن واقعا می تواند چنین وعده رویایی را به واقعیت تبدیل کند؟ با در دست داشتن اطلاعات محدودی از اینکه ژاپنی ها چطور می خواهند به این هدف بلندپروازانه دست پیدا کنند، دانشمندان دانش تصاویر سه بعدی و تلویزیونهای هولوگرافیک در برابر این طرح ژاپنی ها کمی گیج و مبهوت شده اند.

 

برای مثال "فیل سورمن" از دانشگاه دی مونت فورت معتقد است Freeviewpoint تکنولوژی کاملا امکان پذیر است زیرا تا کنون مطالعات زیادی بر روی آن انجام گرفته است اما بقیه ماجرا کمی غیر قابل تصور به نظر می آید.

 

به دلیل اینکه پخشهای سه بعدی که نیازی به شیشه های خاصی ندارند و به تلویزیونهای "اتواستریوسکوپیک" شهرت دارند در حال حاضر کاملا در دسترسند، می توان با استفاده از آنها دو تصویر یکسان را مستقیما به سوی افراد تاباند به این شرط که بیینده در موقعیت خود ثابت باقی بماند و ابزارهای ردیابی به همراه داشته باشد تا از تابیده شدن تصاویر به سوی آنها اطمینان حاصل شود.

 

سورمن معتقد است شاید احتمال عملی شدن چنین شیوه ای در مقیاس کوچک امکان پذیر باشد، اما در مقیاسهای بزرگ عملی شدن آن کمی پیچیده و غیر ممکن به نظر می آید و پیش بینی عملی شدن آن کاملا دشوار است.

3

برای عملی کردن چنین شیوه ای باید ردیابهایی به سر بیننده وصل شود تا در صورتی که بیننده سر خود را حرکت داد تصاویر نیز به همراه سر فرد تغییر مکان بدهند تا به این شکل فرد نیازی به ثابت نگه داشتن موقعیت سر خود نداشته باشد زیرا فوتبال معمولا بازی نیست که بینندگان آن بتوانند بر روی صندلی ثابت بنشینند.

 

 سورمن معتقد است برای استفاده از این تکنیک باید بر مشکل تهوع بیننده ها نیز فکری اندیشید زیرا برخی از افراد با نگاه کردن به نمایشگرهای اتواستروسکوپیک دچار تهوع می شوند و از این رو عوامل انسانی مشابه را برای ارائه چنین تکنولوژی هایی باید مد نظر قرار داد.

 

"ناصر پیغمبریان" که به تازگی در دانشگاه آریزونا موفق به ابداع تصاویر هلوگرافیکی شده، کمی خوشبینانه تر به این موضوع نگاه می کند.

 

وی می گوید این طرح طرحی بسیار بلند پروازانه است اما من آن را خیلی دوست دارم با اینکه ژاپنی ها طرح چیزی را داده اند که در حال حاضر وجود ندارد، می خواهند تا 12 سال دیگر به آن دسترسی پیدا کنند. به نظر من این طرح قابل اجرا است اما سوالی که می ماند این است که آیا چنین طرحی برای مردم عادی از نظر هزینه جذاب خواهد بود یا نه؟

 

همچنین در حالی که ترجمه همزمان گزینه ای قابل اجراتر است، با فرض اینکه رایانه ها در حال حاضر از توانایی ترجمه های ساده، تجزیه و تحلیلهای زبانشاختی برخوردارند در نهایت با ترجمه واژه های منحصر فوتبال دچار مشکل خواهند شد.

 

بر اساس گزارش سی ان ان، با وجود دیدگاه بلندپروازانه و رویایی ژاپنی ها در میزبانی جام جهانی 2010، هنوز یک مشکل بزرگ وجود دارد که حتی دانشمندان ژاپنی نیز قادر به یافتن راه حلی کلیدی برای آن نخواهند بود: چطور باید ووووزلا ها را خاموش کرد؟

 

به گزارش مهر، فیفا میزبان جام جهانی 2022 را اعلام کرد و با انتخاب قطر به عنوان میزبان این رقابتها ژاپنیها فرصت بیشتری برای ارائه این تکنولوژی جدید خواهند داشت.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی