پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اختلالات کبد و طحال در سگها

اختلالات کبد و طحال در سگها
کبد بزرگترین غده داخلی می باشد که نقش حیاتی در زندگی حیوان بازی می کند. کبد حیوان چندین نقش حیاتی ایفا می کند که مربوط به ترشح صفرا، تهیه ذخایر انرژی و حذف سموم می باشد. رهایی بدن از مواد سمی آسیب می بیند. طحال در نزدیکی معده قرار دارد و نقش اصلی آن ذخیره و بازیافت گلبول های قرمز می باشد.
متداولترین واژه برای بیماری کبد هپاتیت می باشد. هپاتیت می تواند حاد ( ناگهانی و جدی ) یا مزمن ( طولانی و خفیف ) باشد. بیماری های مختلف از جمله لیپتوسپیروز و هپاتیت ویروسی گوشتخواران می تواند به کبد آسیب برساند. بیماری سایر قسمت های بدن مثل تومورهای موجود در محوطه بطنی، بیماری قلب و مشکلات هورمونی برروی کبد اثر می گذارد.
علائم بیماری کبد اغلب مبهم و متغیر است. این امر بدلیل ظرفیت بالای بازسازی کبد می باشد؛ به این دلیل تا زمانی که 80 درصد کبد از بین نرفته علائم بیماری بروز نمی کند.

بیماری حاد کبد
نشانه های احتمالی بیماری عبارتند از:
درد موجود در محوطه بطنی که اغلب سبب کسالت سگ می گردد _ بی اشتهایی _ استفراغ _ درجه حرارت بالا _ زردی مخاط ها _ خونریزی در لثه ها _ بی رنگی مدفوع _ تیرگی ادرار.
اگر سگ شما ترکیبی از این موارد را نشان می دهد وقت را از دست ندهید، حتی در هنگام شب نیز سریعا با دامپزشک تماس بگیرید.شانس بهبودی بیماری حاد کبد پائین است و تاخیر حتی این شانس اندک را نیز کاهش می دهد. برای تشخیص بیماری لازم است دامپزشک از حیوان نمونه خون گرفته و در صورت امکان عکس برداری از محوطه بطنی به عمل آورد.

درمانهای معمول
استفاده از آنتی بیوتیک جهت از بین بردن عفونت های باکتریایی _ استروئید ها جهت ترمیم بافت ها _ ویتامین ها _ تزریق سرم وریدی _ تعدیل جیرۀ غذایی.

بیماری مزمن کبد
تشخیص این بیماری مشکل است.این عارضه ممکن است متعاقب بیماری حاد کبد روی دهد و می تواند موجب ضایعات مغزی شود.

علائم احتمالی شامل:
کاهش وزن همراه یا بدون کاهش اشتها _ بی حالی _ استفراغ _ اسهال _ تشنگی مفرط _ تورم شکم _ بی رنگی مدفوع _ گیجی مشخص _ غش و تشنج _ فشردن سر به زمین و یا دیوار.
برای درمان بهتر است به توصیه های دامپزشک عمل شود. جیرۀ غذایی سگ باید کاملا تحت کنترل باشد. اگر حیوان دچار ضایعات عصبی نشده باشد باید جیره حاوی کربوهیدرات بالا و چربی پائین و پروتئین با کیفیت و باقابلیت هضم بالا مانند تخم مرغ، پنیر و گوشت استفاده شود. اما اگر مغز آسیب دیده باشد باید جیره ای با درصد پروتئین پائین استفاده شود. سگ همچنین به استروئیدها ( مانند کورتیزون ) و مکمل های ویتامینی B- کمپلکس و ویتامین K نیاز دارد.

هپاتیت عفونی در سگها
بیماری بسیار واگیرداری است که بوسیله عامل ویروسی ایجاد می شود. سگهای جوان زیر یک سالگی قربانیان اصلی این بیماری هستند. اما می تواند سگها را در هر سنی مبتلا نماید. این بیماری قابل سرایت به انسان نیست . هپاتیت را در سگها می توان با برنامه واکسیناسیون سالانه بخوبی کنترل نمود. برای پیشگیری از این بیماری واکسن مخصوص هپاتیت را که توام با واکسن دیستمپر است همزمان در 8_6 هفتگی تزریق و پس از 4_8 هفته مجددا تکرار می شود. برای حفظ ایمنی بدن سگ واکسیناسیون سالانه ضروری می باشد. دورۀ کمون بیماری 7_5 روز می باشد. در آغاز علائم بیماری مبهم و نامعلوم است. سگهایی که موارد خفیف بیماری را نشان می دهند غذایشان را دست نخورده باقی می گذارند و برای چند روز درجه حرارت آنها بالا است. مختصر ترشح از بینی و تورم لوزه ها جزء علائمی است که در حالت آرام بیماری دیده می شود.
در موارد شدید بیماری نیز علائم بی اشتهایی مشاهده می شود اما در برخی موارد سگها بدون هیچ علامتی می میرند.

علائم عبارتند از:
استفراغ که در مراحل انتهایی آن خون نیز دیده می شود _ اسهال که ممکن است حاوی خون باشد _ بی قراری و درد در محوطه بطنی _ تحریک پذیری _ عدم تعادل و هماهنگی در اندام های خلفی _ تشنج _ زردی در برخی موارد _ بی رنگی لثه ها همراه با خونریزی موقتی.
مشکل دیگر شامل ضایعات کلیوی می باشد ( کلیه، آخرین قسمتی از بدن است که از ویروس پاک می شود ).
سگهای بهبود یافته تا ماهها ویروس زنده را از طریق ادرار دفع می کنند که این امر خطر جدی برای سگهای واکسینه نشده می باشد. حدود 20 % از سگها پس از عفونت علامت آبی شدن چشم را نشان می دهند. سگهای مبتلا به هپاتیت باید زیر نظر دامپزشک مورد درمان قرار گیرند.

پیشگیری از هپاتیت عفونی سگ
تنها راه پیشگیری از این بیماری واکسیناسیون سگها می باشد. دو نوع واکسن زنده و کشته وجود دارد. واکسن زنده از ویروس هایی که توانایی بیماری زایی ندارند ساخته شده و ایمنی آن برای کل دورۀ حیات حیوان کافی است؛ اما واکسن های کشته که ایمنی کمتری می دهند، بدلیل عدم بروز اثرات جانبی ( مانند ضایعات کلیوی و ضایعات چشمی مانند آبی رنگ شدن قرنیه ) بیشتر متداول می باشد.

لپتوسپیروز
این بیماری توسط نوعی باکتری به نام لپتوسپیرا ایجاد می شود که دو سروتیپ آن در سگ بیماریزایی بیشتری دارد و اولین ارگانی که مورد هدف باکتری قرار می گیرد کبد می باشد. همچنین این باکتری عامل بیماری Weils در انسان می باشد ( اگرچه تصور نمی شود سگهای خانگی که در محیط محدود و بسته زندگی می کنند عامل جدی عفونت باشند ) اما عامل بیماری ممکن است از راه دهان و یا از طریق خراش پوست به انسان منتقل گردد. بنابراین توصیه می گردد همیشه بچخ هایی که با سگ در منازل سر و کار دارند، بعد از اینکه از حیوان جدا شدند، دستهای خود را با صابون شستشو نمایند و حتی الامکان از بوسیدن سگ صرف نظر نمایند. دومین ارگانی که هدف باکتری قرار می گیرند کلیه ها می باشند. هر دو نوع لپتوسپیروز می تواند بوسیله ادرار آلوده پخش شود و دورۀ کمون بیماری حدود یک هفته می باشد. به علت اهمیت بیماری از نظر بهداشت عمومی و حفظ سلامتی خود حیوان، تمامی توله ها باید نسبت به این بیماری واکسینه شوند. آسیب حاد کبد اغلب به مرگ منجر می گردد که می تواند سریع یا طی چند روز باشد.

علائم بیماری شامل :
بی حالی ناگهانی _ درجه حرارت بالا _ استفراغ همراه با تشنگی _ اسهال خونی _ زردی مخاط _ خونریزی های منطقه ای.
برای درمان این بیماری سریعا با دامپزشک تماس بگیرید. عامل مولد بیماری به خوبی به آنتی بیوتیک ها پاسخ می دهد لذا اگر درمان به طور کامل انجام شود شانس بهبودی وجود دارد. در صورت تایید بیماری، در هنگام تماس با حیوان مبتلا نکات بهداشتی را رعایت کنید و حتما از دستکش پلاستیکی استفاده کنید.

تومور طحال
اگرچه تومورهای طحال متداول هستند اما اکثر آنها خوش خیم بوده و مشکل خاصی ایجاد نمی کنند. اگر تومورها بطور خود بخود دچار خونریزی شوند، سگ طی نیم تا یک ساعت از خونریزی داخلی خواهد مرد. اما خونریزی کم، جر ضعف جزئی مشکل خاصی پیش نمی آورد.

علائم تومورهای طحال عبارتند از:
تورم شکم _ ضعف ناگهانی _ بی رنگی لثه ها.
خوشبختانه اگر مشکل زود تشخیص داده شود می توان طحال را خارج کرد و سایر ارگان ها وظیفه آن را انجام خواهند داد.

اختلالات وابسته به نژاد
ژرمن شپهرد= مستعد تومور طحال.
ستر ایرلندی= مستعد هپاتیت.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی