ایلنا نوشت:
با بازگشت دوباره پایداری هوا به شهر تهران، دوباره بر میزان غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت افزوده شده به طوری که غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی آلودگی هوا بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران از میزان غلظت آلاینده‌های دی‌اکسید ‌گوگرد، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته و بر میزان غلظت منواکسید کربن و ازن افزوده شده است، همچنین در میزان غلظت آلاینده دی‌اکسید‌نیتروژن تغییری مشاهده نمی‌شود.
به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم است.
با توجه به گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر آسمانی صاف انتظار می‌رود شاخص کیفیت در شرایط ناسالم باقی بماند.
مهار اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط ناسالم را افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن اعلام کرد و هشدار داد: افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.