یکی از محیط بانان تالاب انزلی به هنگام انجام وظیفه گشت و کنترل در تالاب توسط یک شکارچی شرور مورد اصابت گلوله از ناحیه پای چپ قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار سبز پرس مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان در تشریح این حادثه اظهار داشت: سه شنبه شب (14 دیماه) حین گشت و کنترل ماموران اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در تالاب انزلی ، محیط بانان با شکارچی متخلفی که در روزخارج از روزهای شکار مشغول تیر اندازی و شکار بود ، مواجه شدند و در جریان عملیات تعقیب و گریز ، این فرد با اسلحه دو لول خود – که احتمال می رود فاقد مجوز باشد – به سوی "نصیر یاری" یکی از محیط بانان متعهد ما شلیک کرده و وی را از ناحیه پای چپ مجروح ساخت .


امیر عبدوس افزود : متعاقب این اقدام مجرمانه ، فرد خاطی با رها کردن موتور سیکلت خود از صحنه گریخت. این فرد متخلف که هویت او احراز شده است با اقدام حقوقی سریع اداره کل حفاظت محیط تحت پیگرد قانونی قرار دارد.
وی گفت: از این شکار چی متخلف سه قطعه پرنده " یلوه " نیز ضبط شده که از گونه های تحت حمایت کشور به شمار رفته و صید آن ممنوع است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان تاکید کرد : بدیهی است که ما به شدت پیگیر مجازات این فرد و متخلفانی از این دست خواهیم بود چراکه اعتقاد داریم اگر این افراد به سزای عمل غیر انسانی خود نرسند دور نیست که ضربات جبران ناپذیر بر پیکره گارد حفاظت محیط زیست وارد شده و هزینه کرد حفاظت محیط زیست افزون شود.
عبدوس با اشاره به همراهی خوب مراجع قضایی استان در این پرونده ها گفت : تا به انجام رساندن این پرونده از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم و نمی گذاریم هیچ متعرض از نتیجه دست درازی خود به انفال و طبیعت ذی قیمت گیلان در امان بماند.