پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مشروح برنامه زنده رادیویی درباره معدوم کردن حیوانات باغ وحش تهران

مشروح برنامه زنده رادیویی درباره معدوم کردن حیوانات باغ وحش تهران / دکتر آل‎داود : دامپزشک مسئول باغ وحش اصلاً تابحال باغ وحش ندیده بود! / مدیر باغ وحش ارم : معدوم کردن شیرها با شلیک گلوله را تکذیب می‎کنم
مدتی قبل یکی از دامپزشکان مسئول فنی باغ وحش تهران شده بود و ما به ایشان پیشنهاد همکاری برای راه‎اندازی پارک وحش به جای باغ وحش کردیم اما متأسفانه ایشان گفتند که اصلاً تا قبل از صدور حکم مسئولیت برایشان ، باغ وحش را ندیده‏اند و تجربه‎ای ندارند/ در باغ وحش تهران اصلاً تفنگ گلوله زن نداریم...

حکیم مهربرنامه زنده "مثلث" رادیو جوان ، دوشنبه 4 بهمن به موضوع معدوم کردن شیرهای باغ وحش تهران پرداخت.

مهمانان این برنامه در استودیو ، دکتر سید جاوید آل داود ، متخصص بیماریهای داخلی حیوانات خانگی و عضو هیأت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و بصورت تلفنی، الهامی مدیر باغ وحش تهران بودند.

 

 رئیس انجمن حمایت از حیوانات

 

مدیر باغ وحش پارک ارم تهران در ابتدای این برنامه گفت : ببرهای روسی اردیبهشت ماه به باغ وحش آمدند. در اواخر تابستان دو قلاده شیر مسن باغ وحش به بیماری تنفسی مبتلا شدند که درمان دامپزشکان باغ وحش و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران مؤثر واقع نشد و کم کم به بقیه شیرها هم سرایت نمود.

الهامی افزود : با انجام آزمایشات و در پی اعلام یک آزمایشگاه خصوصی در تهران، عامل بیماری دو قلاده شیر مذکور پاستورلا مولتی‎سیدا اعلام گردید.

مدیرباغ وحش تهران در ادامه گفت : پس از مدتی یکی از ببرهای وارداتی هم مبتلا شد و این در حالی بود که قبلاً هم اسهال داشت و ما این موضوع را به مسئولین گفته بودیم و تجویز داروهایی نظیر فورازولیدون و سیپروفلوکساسین توسط دامپزشکان مؤثر نبود تا اینکه آبریزش بینی و علائم پوستی در ببر پدیدار گشت.

وی افزود : ما در باغ وحش صرفاً نگهدارنده ببرها بودیم ، دخالتی نداشتیم و دامپزشکان محیط زیست بر وضعیت ببرها نظارت داشتند.

الهامی گفت : پیش از تلف شدن ببر وارداتی از آن نمونه‎گیری شده بود که آزمایشگاهی خصوصی در تهران ، عامل بیماری را مشمشه اعلام نمود.

 

 مدیر باغ وحش تهران (نفر اول از چپ)

 

مدیر باغ وحش تهران درباره معدوم کردن شیرها هم گفت : برای رعایت بهداشت عمومی و با توجه به آنکه شیرها به درمان پاسخ نداده‏بودند و همچنین برای جلوگیری از اشاعه بیماری بخصوص به پلنگ ایرانی و غیره ، بر اساس نظر اداره کل دامپزشکی استان تهران ، شیرها معدوم و در گودالی طبق نظر سازمان دامپزشکی آهک پاشی و دفن شدند.

وی درباره نحوه معدوم کردن شیرها گفت : برخلاف شایعات منتشر شده ، شیرها با دارت بیهوشی و با استفاده از دارو معدوم شده‎اند.

الهامی افزود : من از دوستداران پروپاقرص حیوانات هستم و یقیناً اجازه نمی‎دهم که شیرها یا حیوانات دیگری با شلیک گلوله کشته شوند ، هرچند که در باغ وحش تهران اصلاً تفنگ گلوله زن نداریم و با استفاده از تفنگ بیهوشی ، شیرها معدوم شده‎اند.

دکتر سید جاوید آل داود نیز در این برنامه گفت : می‎دانیم که ببرها به باغ وحش تهران تحمیل شده‎اند و قرار بود یک یا دو ماه مهمان باغ وحش باشند اما این موضوع به طول انجامید.

رئیس انجمن حمایت از حیوانات افزود : در مورد بیماری مشمشه خوب بود که اپیدمیولوژی این بیماری بخوبی بررسی می‎شد و منشاء آن مورد تحقیق قرار می‎گرفت.

وی درباره اظهارات مدیرباغ وحش تهران که از عدم انجام قرنطینه درباره ببرهای وارداتی و عدم ارائه شناسنامه سلامت آنان به باغ وحش سخن گفته بود گفت : وقتی یک کلاغ هم به ایران وارد شود باید با شناسنامه بیاید ولی در این مورد به نظر می‏رسد گمرک و قرنطینه فرودگاه نباید اجازه ورود می‎داده‎اند و شاید هم به دلیل حساسیت مسئله ، اگر اینکار انجام می‎شد به این متهم می‎شدند که شما دوست ندارید ما ببر داشته باشیم و همین سبب عدم انجام قرنطینه و مراقبت‌های صحیح بهداشتی شده است.

الهامی در پاسخ به سؤال دکتر آل داود درباره منابع غذایی حیوانات باغ وحش گفت : جیره غذایی ببرها با نظارت محیط زیست تنظیم شده بود و نماینده آنان هم در باغ وحش حضور داشت.

وی افزود : دو نوبت توسط دکتر دهیار و دکتر حاجی‎زاده از اداره کل دامپزشکی استان تهران، 40 رأس تک‎سمی باغ وحش تهران تحت تست مالئین قرار گرفتند و تست آنها منفی بوده است و پی‎سی‌آر شیرهای تلف شده هم منفی اعلام شده است.

الهامی گفت : با اینکه مشمشه با این آزمایشات در تک‎سمی‎های باغ وحش منتفی است ولی فعلاً گوشت گاو برای تغذیه حیوانات مصرف می‎شود.

دکتر آل‎داود گفت : شنیده‎ایم که گربه‎های باغ وحش قرار است سوزانده شوند.

مدیر باغ وحش تهران در پاسخ گفت : قرار است گربه‏ها زنده‎گیری شوند و با آقای دکتر آل‎داود درباره این موضوع رایزنی‏ خواهیم کرد.

دکتر سید جاوید آل‎داود در ادامه گفت : سازمان حفاظت محیط زیست چندان خواهان گرفتن ببرها نبود و بیشتر روس‎ها خواهان پلنگ ما بودند. البته ایران در مقابل پیشنهاداتی داشت که پذیرفته نشد و سرانجام روس‎ها رضایت دادند که ببرهای جنگلی‎شان را به ما بدهند.

وی افزود : به رسم تاریخی روس‎ها باز هم سر ما کلاه گذاشتند و اولاً ببرهای باغ وحش‎شان را به ما دادند و ثانیاً گفته بودند ببر ماده باردار است که باردار هم نبود!

رئیس انجمن حمایت از حیوانات گفت : ما در کشورمان دامپزشک متخصص حیات وحش نداریم و بهتر بود که از دامپزشکان روس که همراه ببرها بودند دعوت و از آنان کمک گرفته می‏شد.

وی افزود : مطابق پیشنهاد جامعه دامپزشکان ایران باید در آینده دامپزشکان محیط زیست و سازمان دامپزشکی به خارج از کشور اعزام شوند و دوره‎های تخصصی حیات وحش ببینند تا در اینگونه مواقع دچار مشکل نشویم.

دکتر آل‎داود با انتقاد از وزارت بهداشت گفت : در موضوع بیماری ببرها لازم بود وزارت بهداشت در برنامه‎های تلویزیونی به مردم آموزش می‎داد که مشمشه چیست.

وی افزود : به دور از جنجال‎ باید موضوع را علمی بررسی و تحقیق کرد که عامل ایجاد بیماری چه بوده است چون ظاهراً بیماری شیرها با ببرها تفاوت دارد.

دکتر آل‎داود گفت : بیماری ناشی از پاستورلا که جزء فلور میکروبی دهان شیرها و گوشتخواران است کشنده نیست و با ساده‎ترین آنتی‎بیوتیک‎ها نظیر پنی‎سیلین یا آموکسی‎سیلین قابل درمان است و به نظر نمی‎رسد که عامل بیماری شیرها صرفاً میکروب پاستورلا باشد.

وی افزود : امروز در باغ وحش یا پارک‎های محل نگهداری حیوانات دامپزشک بعنوان مسئول فنی حضور ندارد و این موضوع باید از نظر قانونی پیگیری شده و الزامی برای بکارگیری دامپزشکان در این مراکز بوجود آید.

رئیس انجمن حمایت از حیوانات گفت : درباره موضوع مرگ ببرهای وارداتی و اتفاقات باغ وحش تهران شکایتی از سوی انجمن طرح شده و اکنون به دادگاه کارکنان دولت ارجاع شده تا با عنوان قصور در نگهداری از اموال دولتی مورد پیگیری قانونی قرار گیرد.

وی افزود : مسئولینی که تصمیم به وارد کردن ببر و صرف هزینه هنگفت نمودند باید در این مسئله پاسخگو باشند.

دکتر آل‎داود همچنین گفت : البته فلسفه ورود ببرها از یک کشور بیگانه به ایران و اینکه بگوییم این ببر ایرانی است هم زیرسؤال است و اصولاً بهتر است اگر توان معرفی یک گونه جدید داریم این توانمندی را در حفظ گونه‏های در معرض خطر انقراض کشورمان صرف کنیم.

وی درباره وضعیت باغ وحش تهران هم گفت : مدتی قبل یکی از دامپزشکان مسئول فنی باغ وحش تهران شده بود و ما به ایشان پیشنهاد همکاری برای راه‎اندازی پارک وحش به جای باغ وحش کردیم اما متأسفانه ایشان گفتند که اصلاً تا قبل از صدور حکم مسئولیت برایشان ، باغ وحش را ندیده‏اند و تجربه‎ای ندارند و معلوم است که با اینگونه انتصابات وضعیت باغ‎وحش بهبودی به خود نمی‎بیند.

دکتر آل‎داود درباره رفتار مردم با حیوانات هم گفت : بیشترین احترام و توجه به حیوانات در آموزه‏های دینی ما وجود دارد که متأسفانه به آنها عمل نمی‎کنیم و من روزی به یک استاد خارجی گفتم که در مراسم حج بعنوان قله معنویت ، مسلمانان اجازه کشتن یک پشه را هم ندارند.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی