دامپزشکان آمریکایی با طراحی، تولید و استفاده موفقیت آمیز غضروف طبیعی بیولوژیک در سگ برگ زرینی را در تاریخ دامپزشکی به ثبت رساندند.
همانند انسان‌ها، حیوانات نیز دچار بیماری‌های مفصلی و سیستم اسکلتی می‌شوند که از جمله آنها ساییدگی و ازکار افتادگی غضروف مفاصل است. با تولید غضروف طبیعی و بیولوژیک و کارگذاشتن آن در زانوی یک سگ امیدواری برای درمان این گونه بیماری‌ها افزایش یافته است.
تولید و طراحی این غضروف محصول مهندسی بافت و یازده سال پژوهش است. غضروف تولید شده از سلول‌های بنیادی بدن حیوان مانند غضروف اولیه به انجام وظایف خود می‌پردازد.
غضروف بافت پیوندی نیمه جامد است که از مزانشیم جنینی منشا می‌گیرد. سلول‌های سازنده غضروف کندروسیت نام دارند. کندروسیت‌ها ماتریکس غضروف را می‌سازند. ماده زمینه‌ای ماتریکس حاوی مقدار زیادی آب (تا 70٪). گلیکوزآمینوگلیکان‌ها (کندروئیتین سولفات و اسید هیالورونیک) و گلیکوپروتئین‌ها است. در این ماده زمینه‌ای الیاف (کلاژن و الاستین) قرار دارند.
غضروف یا بخشی از یک اندام مانند تیغه بینی، حنجره، نای و لاله گوش را می‌سازد یا انتهاهای استخوانها را در یک مفصل می‌پوشاند. استخوان‌ها داشتن حرکتی آسان بر روی یکدیگر را مدیون غضروفهای سالم هستند. وظیفه دیگر غضروف‌های مفصلی جذب شوک در طی حرکات فیزیکی است.