پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مقايسه اي يوزها و پلنگ ها و شيرها

طلا
یوزپلنگ Cheetah يوز تفاوت مشخصي از ديگر گربه سانان در استخوان بندي و رفتار دارد. يوز سريع ترين جاندار خشكي در حقيقت نوعي گربه با خواص سگ سانان مي باشد. برخي خصوصيات بارز آن به شرح زير مي باشد :
1- پاهایي دراز‘ بدني بلند و باريك و ظريف كه تنها براي سرعت و نه براي قدرت و قوت ساخته شده است.
2- خيلي كوچكتر و سبك تر از شير هاست.
3- يوزها به طور متوسط 8 سانتيمتر بلندتر از پلنگ ها می باشند. پلنگ هاي نر به طور عادي سنگين تر از يوزها مي باشند. اما پلنگ هاي ماده معمولا كمتر از يوزهاي ماده وزن دارند.
4-فك های یوز به بزرگي و نيرومندي پلنگ و شير نيست.
5- چنگال هاي نوك پهن و كند يوز‘ نيمه جمع شونده بوده و مستقيم تر از ديگر گربه سانان مي باشد.
6-خط اشك سياه از چشم هاي به رنگ مسي تا دهان يوز كشيده شده است.
7- خال هاي قهوه اي تيره يا سياه توپر تكي و مدور اغلب بدن يوز را پوشانده است.
8-يوز ها از درخت بالارونده هاي خوبي نيستند اگرچه آنها درختان شيب دار را براي موقعيت برتري طلبي بكار مي برند.
9- يوزها روزها در صبح زود و در بعداظهر دير به شكار مي روند.
10-چشمان يوز براي ديد در روز اختصاص يافته اند كه مي توانند جزئيات را بطور واضح تا فاصله دور دست 5/5 كيلومتري ببينند.
11-يوزها براي شكار بزكوهي و جبير تيز پا تبحر دارند.
12-يوزها شكارهاي كوچكتر از خودشان را شكار مي كنند اگرچه جمعيت هاي يوزهاي نر ممكنه حيوانات بزرگتري نيز شكار كنند.
13-يوزها با احتياط در فاصله 50 متري يا كمتر شكار حركت مي كنند و پس از آن با بالاترين سرعت براي چند صد متر دنبال شكار دويده و با بكار بردن شتاب حركتي سرعت شكار را به زمين مي زنند.
14-يوزها هرگز مرده خوار نبوده و اغلب شكارهايش توسط ساير درنده ها مثل شيرها و گفتارها دزديده مي شود.
15- يه طور كلي يوزها به طور تكي زندگي مي كنند اگرچه نرها اغلب در گروه هاي با يكديگر زندگي مي كنند.
16- دوره آبستني يوزها 90 تا 95 روز مي باشد.
17- تعداد توله ها در هر زايمان 9-1 توله مي باشد (به طور متوسط 5-3 توله).
18- يوزهاي ماده به تنهايي از جوانترها مراقبت مي كنند(توله ها تا 18 ماهگي به استقلال نمي رسند).
19- پس از جدا شدن از مادر‘ توله ها ممكن است با گروهاي هم نژاد (برادر يا خواهر) براي تا 6 ماه معاشرت داشته باشند.
20- سن متوسط يوزها در اسارت 12-10 سال بوده (تا 16 سال) و در حيات وحش تعداد كمي از يوزها بيشتر از 8-7 سال عمر مي كنند.
21-نمي توانند غرش كنند ولي وقتي خوشحالند خر خر مي كنند.
22- ترجيح مي دهند در فضاهاي باز براي نزديك شدن به شكار زندگي كنند و از جنگل ها و بيشه ها و مناطقي با پوشش درختچه هاي انبوه دوري مي كنند.
23- يوزهابصورت پراكنده در صحراي آفريقا و بيشتر در مناطق غير حفاظت شده نسبت به پارك ها و ذخيره گاه ها به سر مي برند.
24-تقريبا 12000-9000 يوز در حيات وحش باقيمانده است و يكي از در معرض خطر ترين گربه سانان در جهان به شمار مي روند.
25-در ميان گربه سانان يوزا داراي كمترين پرخاشگري هستند. يوزها از ستيز و جنگ دوري مي گزينند و تهديدي براي انسان محسوب نمي شوند.
26-درازاي بدن يوزها 220-180 سانتيمتر و طول دم 90-60 سانتيمتر و ارتفاع تا سر شانه ها 90-70 سانتيمتر (متوسط 80-78 سانتيمتر) با وزن 65-35 كيلوگرم (55-45 كيلوگرم نرها و 40-35 كيلوگرم ماده ها) مي باشد.


پلنگ Leopard
1- پلنگ ها خيلي پرخاشگر تر و قدرتمند تر از يوزها هستند.
2-پلنگ هاي ماهيچه اي و كوتاهتر از يوزها هستند با پاهاي كوتاهتر‘ سرو فك بزرگتر دندان نيش بزرگتر و چنگال هاي تيزتر مي باشد.
3- پلنگ هاي نر وزن بيشتري از يوزهاي ماده دارند اما وزن پلنگ هاي ماده كمتر از يوزهاي ماده است.
4-چشم هاي پلنگ سبز بوده و خط اشكي روي گونه ها ندارند.
5- گل بوته هاي خال هاي سياه بزرگ با مركزهاي قهوه اي كه پشت پلنگ را پوشيده است همراه با خال هاي سياه توپر در سرها و پاها و كناره ها و ران ها.
6- پلنگ ها پوشش خالدار زيادي دارند و كمي بزگتر از يوزهاست.
7-براي استراحت‘ خوردن‘ ذخيره كردن شكارشان و فرار از دست ديگر درنده ها بالاي درخت مي روند.
8- پلنگ ها عمدتا شبانه فعال بوده ولي در طي روز نيز مي توانند فعال باشند.
9- چشماي پلنگ با سلول هاي بسيار حساس به نور در شبكيه چشم بوده و براي ديد در شب ساخته شده اند.
10- پلنگ ها شكارچي فرصت طلب براي هر چيزي از حشره و جونده ها تا زرافه و بوفالو در يك طيف وسيع تري نسبت به يوزها مي باشند.
11- پلنگ ها قادر به كشتن شكار با دو برابر وزن خودش مي باشد.
12-مخفي گاهي را براي كمين انتخاب كرده و به سوي شكار خيز بر مي دارد به طوري كه شكار نتواند عكس العملي از خود نشان دهد. پلنگ مثل يوز نمي تواند در سرعت هاي بالا بدود.
13- پلنگ شكارش را با بالا بردن از درخت يا داخل سنگ ها و بوته هاي ضخيم حفظ مي كند و براي خوردن غذا در كشتارهاي بعدي بر مي گردد.
14- پلنگ ها پسمانده هاي غذاي ديگر درنده ها و همچنين لاشه هاي فاسد را نيز مي خورد.
15-پلنگ ها معمولا به تنهايي زندگي مي كنند اگرچه يك نر گاهي اوقات به يك ماده به همراه توله هايش در مدت زودگذر مي پيوندد.
16-دوره آبستني پلنگ ها 105-90 روز است (متوسط 100 روز).
17-تعداد توله ها در هر زايمان 3-1 توله مي باشد (متوسط دو توله).
18-توله پلنگ ها همراه مادرشان 24-18 ماه مي مانند(متوسط 22 ماه).
19- برعكس يوزها‘ ماده ها و اولاد ممكن است بعد از جداشدن نيز به معاشرت با يكديگر ادامه بدهند.
20-متوسط عمر پلنگ در حيات وحش 20-15 سال و در اسارت تا 25 سال نيز مي باشد.
21-پلنگ ها يكي از چهار گونه گربه ساني است كه مي تواند بغرد.
22- پلنگ ها با هر تنوع محل سكونتي شامل جنگل ها‘ زمين هاي هموار‘ سرزمين هاي لم يزرع‘ بيشه ها‘ كوه ها و حتي جاهاي نيمه بياباني خود را وفق داده اند. معمولا جاهايي با پوشش خوب را ترجيح مي دهند.
23- پلنگ هاي آفريقايي بيشتر از همه جاي دنيا نسبت به شير يا يوز در مورد حضور انسان خود را وفق داده اند.
24- پلنگ ها داراي گستره حيات وحشي وسيعي هستند و در سرتاسر صحراي آفريقا فراوانند اگرچه بعضي جمعيت هايشان در حال خطر مي باشند.
25- پلنگ ها عمدتا زماني كه در تله مي افتند و زخمي تهديد مي شوند مي توانند به انسان حمله كنند.
26-درازاي بدن پلنگها 210-160 سانتيمتر و طول دم 110-60 سانتيمتر و ارتفاع تا سر شانه ها 80-60 سانتيمتر (متوسط 70 سانتيمتر) با وزن 90-20 كيلوگرم براي نرها و 60-17 كيلوگرم براي ماده ها مي باشد.
شیر Lion
1- شيرها بزرگترين گربه سانان آفريقايي و تنها گربه سان حقيقتا اجتماعي مي باشد.
2- شيرها خيلي يزرگتر و عضلاني تر از يوزها با وزن بيش از 4 برابر يوزها مي باشند.
3- رنگ گندم گونه يكنواخت (زرد مايل به قهوه اي)‘ بعضي اوقات مايل به قرمز يا خاكستري خاكستر با دم نوك سياه. تنها شيرهاي نر داراي يال مي باشند.
4- شيرها عمدتا در شب فعالند و آنها به طور متوسط 22-20 ساعت از روز را براي استراحت اختصاص مي دهند.
5-شيرها هر چيزي از موش تا فيل ها را مي خورند.
6- شيرها تكنيك هاي كمين مهارت يافته ‘ بهره جستن از هر پوششي‘ تعقيب هاي كوتاه‘ سريع دويدن يا حمله كردن همانطور كه شكار سعي در فرار مي كند را برای عملیات شکار بكار مي برند.
7- شيرهاي تكي مي توانند حيوانات با دو برابر وزن خودش را شكار كنند. گروههاي شيرها بوفالوهاي با چهار برابر وزن هر شير را شكار مي كنند.
8- اغلب شكارها توسط شيرهاي ماده صورت می گیرد. آنها اغلب به كمك همديگر در تلاشهاي دسته جمعي شكار مي كنند.
9- شيرها لاشه خواري نيز كرده و شكارهاي ساير درنده ها را نيز مي دزدند.
10-شيرها برعكس يوزها و پلنگ ها خيلي اجتماعي اند و در گرو ه هاي 40-2 تايي (به طور متوسط 2 نر و چندين شير ماده بالغ و نيمه بالغ و فرزندان جوانشان ) زندگي مي كنند.
11-شيراي نر شبيه يوزها گروه هاي 6-2 تايي براي دفاع از قلمروشان عليه مهاجمان تشكيل مي دهند.
12- دوره آبستني شيرها بالاي 110 روز مي باشد.
13- تعداد توله ها در هر زايمان 6-2 توله مي باشد (متوسط سه توله).
14- توليد مثل شيرها غير فصلي است و اما اغلب در يك گروه كه چندين شير ماده در يك زمان مشابه بچه دار مي شوند همزمان مي شود.
15- شيرهاي نر مرتكب عمل كودك كشي مي شوند هنگامي كه آنها را غروري در بر مي گيرد تا ثابت كنند كه آنان فرزندان نرهاي ديگر را حفاظت نمي كنند و ماده را مجبور مي كنند تا وارد دوره آمادگي جنسي شود به طوري كه نرهاي مغرور جديد مي توانند با آنها همسر شوند.
16- توله ها از مادر تا 18 ماهگي مستقل مي شوند اما هنوز در گروه تا 3 سالگي وابسته هستند. نرها مجبورند كه گروه را در 3 سالگي ترك كنند ولي ماده ها ممكن است براي زندگي با گروه بمانند.
17- شيرهاي از گروه رانده شده با جنسیت مشابه اغلب با يكديگر معاشرت مي كنند.
18- طول عمر شيرها در حيات وحش 12-10 سال و در اسارت بيشتر از 20 سال مي باشد.
19- هر دو شير نر و ماده غرش مي كنند تا با عضوهاي گروه ارتباط برقرار كنند تا به کمک شيرهاي ديگر مهاجمان به قلمروشان را تضعیف کنند.
20- شيرها در رنج وسيعي سكونتي به استثناي جنگل هاي وسيع و بيابانها خشك يافت مي شوند.
21- شيرها اغلب در پارك ها و ذخيره گاه ها يافت مي شوند و جمعيت شان در خارج از نواحي حفاظت شده به شدت روبه كاهش است.
22- به اضافه يوزها‘ شيرها نيز يكي از گربه سانان بزرگ در معرض خطر در جهان هستند تقريبا 20000 شير در حيات وحش باقيمانده است.
23- شيرها بزرگترين تهديد در حال حاضر براي يوزها بوسيله كشتن توله ها و دزديدن شكار و گاهي اوقات كشتن يوزهاي بالغ مي باشد.
24-شيرها تحت شرايط غير عادي به انسان حمله خواهند نمود.
25- براي شيرهاي نر درازاي بدن يوزها 3/3-5/2 متر و طول دم 100-60 سانتيمتر و ارتفاع تا سر شانه ها
128-120 سانتيمتر با وزن 260-150 كيلوگرم مي باشد. براي شيرهاي ماده درازاي بدن يوزها 7/2-3/2 متر و طول دم 100-60 سانتيمتر و ارتفاع تا سر شانه ها 100-75 سانتيمتر با وزن 180-120 كيلوگرم مي باشد

منبع:یخاب
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی