پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگاهی دیگر به آلودگی هوای پایتخت


وحید نوروزی- الف- قانون توسعه چهارم اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی کشور(ماده 62) تاکید کرده است دولت مکلف است در طول برنامه چهارم(پایان سال 1389) میزان آلودگی هوای تهران و کلانشهرهای کشور را به حد استاندارد مصوب شورایعالی محیط زیست برساند. همچنین طبق این قانون تمام خودروهای فرسوده بایستی در طول برنامه از رده خارج می شدند.متاسفانه این اتفاق رخ نداده است و تمام طلب ما از دولت در بحث کاهش آلودگی هوای تهران اجرای همین مواد قانونی است.

ب-آلودگی هوای تهران فاقد برنامه جامع است.برنامه بایستی خصوصیاتی از قبیل تعیین مجری، بودجه و چگونگی تامین آن، میزان اثرگذاری هر بخش از برنامه در کاهش آلودگی هوا، در نظر داشتن منابع ساکن و متحرک توام با یکدیگر، تعریف مدیریت واحد و مقتدر برای پیشبرد آن و در نهایت قابل اندازه گیری بودن نتیجه هر اقدام در بهبود کیفیت هوا باشد.برنامه قطعا باید در سطح ملی تعریف شود. برنامه جامع 10 ساله ای که سال 1378 مطرح شد فقط چند پروژه آن در تاریخ 31/2/1379 تصویب شد و عملا این برنامه هیچ گاه مشخصات یک برنامه مقتدر و قابل اجرا را به خود ندید.مرجع تصویب این برنامه بایستی در قالب لایحه پیشنهادی ، مجلس شورای اسلامی باشد و طبیعی است این برنامه که به قانون تغییر نام پیدا می کند آنقدر جامع خواهد بود که تمام مقررات و مصوبات و... را همگی ابطال می کند تا یک قانون حرف اول و آخر را بزند.
ج) کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران مستقر در استانداری تشکیلات بی سر انجامی است که .سازمان محیط زیست با این اقدام در دوران خانم جوادی آملی عملا مسئولیت آلودگی هوا و مدیریت آن را به گردن استانداری انداخت.در طول حدود 4 سال تشکیل این کارگروه حتی یک مصوبه موثر در کاهش آلودگی هوا در کارنامه این کارگروه ملاحظه نمی شود. مصوبات موجود عمدتا در شرایط هشدار یا اضطرار برای رسیدن به شرایط عادی گرفته شده است.متاسفانه این کارگروه به کمیته مواقع اضطراری آلودگی هوا تبدیل شده و عملا تصمیم های کلان در سطح ملی به دلیل آنکه کسی وجود ندارد که پیگیر آن باشد گرفته نمی شود.حتی تصمیمات این کمیته در مواقع خاص کیفیت هوا هم فاقد ضمانت اجرایی بوده و حتما بایستی با آقای استاندار کنترل و سپس با وزیر کشور و یا رییس جمهور هماهنگ شود.
د)از ابتدای امسال طبق مصوبات دولت بایستی خودروها بر اساس استاندارد یورو 3 و سوخت هم بر اساس همین استاندارد تولید می شد.مرتب بهانه می گیرند و داستان مرغ و تخم مرغ را معنی کرده اند که هر کدام اصرار دارند آن یکی باید اول اقدام بکند.همی موضوع یکی از نشانه های بی برنامگی و عدم اقتدار در مدیریت آلودگی هواست.
ه) برنامه جامع 7 محوری(استاندارد کردن خودروهای نو، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، بهبود کیفیت سوخت، مدیریت ترافیک،حمل و نقل عمومی،معاینه فنی خودرو و آموزش) هیچ وقت در هیچ مرجعی تصویب نشد و در حد توصیه نامه باقی ماند .
و) آلودگی هوای تهران با یک برنامه سه تا پنج ساله قابل رفع است.به شرطی که این برنامه مشخصات یک برنامه واقعی را داشته باشد و حاکمیت هم بنا را بر اجرای دقیق آن بگذارد.مسلما اولویت دو سال اول برنامه در بحث استاندارد کردن خط تولید خودروهای نو، کیفیت سوخت و خروج خودروهای فرسوده و اولویت سه سال آخر برنامه بر روی مدیریت ترافیک بر مبنای طرح جامع ترافیک تهران، ارتقای جهشی حمل و نقل عمومی، ایجاد ساز و کار دقیق فنی و اقتصادی برای خرید و فروش ایجاد آلایندگی توسط واحدهای صنعتی و کارخانجات با هدف استفاده از تکنولوژیهای روز متمرکز خواهد شد.
ی) وزارت بهداشت هیچ گاه آمار رسمی خسارات بهداشتی و مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا را اعلام نمی کند.توصیه می شود در راستای ایجاد حساسیت میان مسئولین و شهروندان آمار هفتگی در سطح کشور مشخص و اعلام شود.می دانیم چنین آماری حتی در سطح تهران بر ای یکسال هم وجود ندارد اما وزارت بهداشت نباید در این مورد بی مسئولیتی کند.
ن) چند راهکار به عنوان راهکار کوتاه مدت پیشنهاد می شود:
1- از رده خارج کردن خودروهای بسیار پر مصرف و آلاینده بدون توجه به سن آنها از قبیل پیکان، رنو5 و...(سن فرسودگی تجدید نظر شود)
2- توقف شماره گذاری موتورسیکلتهای فاقد انژکتور و سیستم هوشمند کنترل سوخت(بسیاری از کارخانجات هنوز با نسل 20 سال قبل موتور تولید می کنند)
3- ایجاد محدودیت های جدی برای خودروهای زیر مدل 82(سالی که استاندارد یورو2 شروع شد) یکی از این محدودیتها اخذ عوارض سبز یا عوارض محیط زیستی بر اساس سن و یا میزان آلایندگی به نحوی که در بودجه سال 1390 دولت در مجلس تصویب شود.
4- اعمال تردد زوج و فرد برای موتورسیکلتها(هر موتور سیکلت به اندازه حدود 8 خودرو آلودگی ایجاد می کند) و تصویب طرح ترافیک برای موتورسیکلتها
5- اضافه کردن حداقل 100 ایستگاه جدید سنجش آلاینده ها با مکانیابی صحیح برای پایش دقیق و صحیح کیفیت هوا به طور ضربتی
6- نظارت بر کیفیت سوخت و نیز کیفیت آلایندگی خودروهای نو در مرجعی بی طرف( کیفیت سوخت توسط پژوهشگاه نفت!!!! و کیفیت آلایندگی توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد خودرو وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به نیابت از سازمان محیط زیست!!! کنترل می شود)
7- تامین گازوییل مرغوب در تمام سطح استان تهران به طوریکه حجم قابل توجهی از ذرات معلق را می توان مدیریت نمود.
8- خودداری از مصرف مازوت توسط صنایع عمده مثل نیروگاهها و... و الزام برای استفاده از گاز در تمام فصول
9- تعیین تکلیف خودروهایی که مبدل کاتالیستی آنها به اتمام رسیده است(هر خودرو بعد از سه سال کارکرد کیفیت مبدل کاتالیستی اش از بین می رود و عملا 10 برابر یک خودروی معمولی استاندارد یورو2 آلودگی ایجاد می کند.از سال 82 که نصب مبدل کاتالیستی به عنوان الزام یورو 2 انجام شده تا کنون هیچ خودروسازی به یاد نمی آورد که به جز تعداد انگشت شمار برنامه ای برای تامین قطعه یدکی مبدل کاتالیستی داشته باشد!!!)
10- ادغام محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد با یکدیگر و تغییر نام به محدوده سبز یا محدوده محیط زیستی به نحوی که قیمت آرم بر اساس مدل، نوع سوخت و میزان آلایندگی شناور باشد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی