پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تنها راه نجات تهرانی ‌ها از آلودگی هوای مرگبار

تابناک:«یوسف رشیدی» مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا به تهران امروز گفت:«پایتخت‌نشینان در تابستان 90 هوای سالم را تجربه نخواهند كرد».

این مسئله باعث می‌شود تا «وحید نوروزی» مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران و نماینده شهردار تهران در كمیته هماهنگی مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران، در گفت‌وگو با تهران امروز از مهم‌ترین عامل مرگ و میر تهرانی‌ها اظهار نگرانی كند.

او می‌گوید:تنها راه نجات تهرانی‌ها از آلودگی هوای مرگبار، ورود مجلس و ندادن بودجه به نهادهایی است كه در وظیفه خود قصور كرده‌اند. او توضیح می‌دهد:«برای رسیدن به نتیجه باید یك برنامه اجرایی توسط یك ارگان عالی تصویب شود.» او ارگان عالی را مجلس شورای اسلامی می‌داند. نوروزی اعتقاد دارد كه بهارستانی‌ها باید یك برنامه مشخص را برای وزارتخانه‌های درگیر با آلودگی هوا تدوین كنند وهرساله براساس عملكرد و كارنامه آن وزارتخانه به آن بودجه دهند. نوروزی شك ندارد كه اگر مجلس در راس كار قرار گیرد و بودجه وزارتخانه‌هایی كه از وظیفه خود تخطی می‌كنند پرداخت نكند، همه برنامه‌ها درست و در زمان خود انجام می‌گیرد وچنبره سیاه مرگ دست از سر تهرانی‌ها و 22 استان درگیر با آلودگی‌های ناشی از ریزگردها برمی‌دارد.

او می‌گوید:«برنامه جامع كاهش آلودگی هوا در سال79 نوشته شد.در نهایت هم با این برنامه ظرف 10 سال شوخی كردیم و آخر هم گفتیم كارآمد نیست!» او می‌گوید: «وقتی كسی باعث مرگ كسی می‌شود اعدام می‌شود. اما چرا هیچ‌كس از مسببان مرگ 5 هزار تهرانی نمی‌پرسد چرا وظیفه خود را درست انجام نمی‌دهید؟!»

آلودگی‌ها سلامت فرزندان مسئولان را هم تهدید می‌كند!
او می‌گوید:«حال مجسم کنید به این درک برسیم که بدانیم هر کدام از ما با عمل نکردن به تعهدات و وظایف خود در موضوع آلودگی هوا مثلا موجب بیماری سرطان یک کودک که اتفاقا او را می شناسیم بشویم. فرض کنید بدانیم که عدم ابلاغ فلان مصوبه موجب مرگ و میر چند نفر مشخص و شناخته شده می شود.فرض کنید بدانیم که با یک تصمیم غلط موجب سرطان ریه فلان فرزند فلان خانواده شویم که کامل آنها را می شناسیم.به نظر شما آیا اینگونه ادامه حیات برای ما ممکن خواهد بود؟»

به گفته نوروزی برخی اوقات فکر می کنیم چون نتیجه اشتباهات مدیریتی و تصمیم های غلط خود را نمی بینیم به ادامه این روند اصرار می کنیم. شاید هم فکر می کنیم بیماری و نتایج وحشتناک آلاینده های شدید هوا به فرزندان ما که کاری ندارند فقط سراغ فرزندان سایر شهروندان می روند و برخی ایام هم می گوییم ما که به تنهایی کاری از دستمان بر نمی آید پس تلاش بی فایده نکنیم و بگذاریم ببینیم چه می شود؟

وقتی وزیر بهداشت هم بیدار می‌شود
مرگ 5 هزار تهرانی درسال گذشته بر اثر آلودگی هوا اعتراض‌های بسیاری را دنبال داشت و افكارعمومی و رسانه‌ها خواستار معرفی عوامل آن شدند. پس از مدت‌ها تكذیب مرگ‌ها براثر آلودگی‌ هوا، «مرضیه وحید دستجردی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد كه در سال 90 تعداد واقعی مرگ‌ها براثر آلودگی را درپایتخت معرفی می‌كند و مسببان آن مورد سوال واقع می‌شوند اما با گذشت نزدیك 4 ماه از سال 90 هنوز خبری از اسناد ومداركی كه دستجردی قرار بود دراختیار مطبوعات بگذارد نیست!

نوروزی می‌گوید: «متولی مبارزه با آلودگی‌ها باید یك سازمان و یك فرد قوی باشد.» یكی از مقصران آلودگی هوا خودروسازان هستند. نوروزی می‌پرسد چطور می‌شود در یك كشور خود سازنده خودرو، استاندارد هم بدهد و یا كیفیت سوخت را پژوهشگاه خود وزارت نفت تایید كند. او می‌گوید:«چرا باید 2 میلیارد بودجه مترو داده نشود تا میلیون‌ها خودرو در خیابان‌های شهر سرازیر شوند و مرگ را برای 12 میلیون تهرانی به ارمغان بیاورند؟»

او تشكیل جلسات كمیته هماهنگی مواقع اضطرار و كمیته اجرایی آلودگی هوای تهران را بی‌نتیجه می‌داند ومی‌گوید:«من در این جلسات شركت نمی‌كنم.چون هیچ راهكاری از این جلسات بیرون نمی‌آید.»

به گفته او به محض آلوده شدن هوا مسئولان تشكیل جلسه می‌دهند بدون اینكه نتیجه بخش باشد و باتعطیل كردن یكی- دو مدرسه مسئله را فیصله می‌دهند تا باد یا باران وضعیت هوا را مطلوب كند. بعد همه چیز فراموش می‌شود. او تشكیل این جلسه را بهانه‌ای برای كم‌كردن اعتراض ‌ها به آلودگی می‌داند كه هیچ كمكی به حل مسئله نمی‌كند. به اعتقاد نوروزی مدیریت آلودگی هوای تهران رها شده است!

اضافه كردن محورها !!
او موظف كردن وزارت نفت به تولید بنزین یورو 5 و انجام جلساتی با كشورعراق و تركیه را از جمله برنامه‌های مطلوب سازمان حفاظت محیط زیست توصیف می‌كند اما می‌گوید: «مطالعات ما در زمینه منشا آلودگی‌ها و ریزگردها بسیار كم است. برای همین هم برنامه‌ها ناموفق است.»

نوروزی با اشاره به گفته‌های اخیر «محمدجواد محمدی زاده» رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور مبنی بر تصویب طرح جدید جامع کاهش آلودگی هوای تهران در ۱۵ محور می‌گوید:«.هرچند شهرداری تهران از تصویب چنین طرحی اصلا خبر ندارد اما آقایان فکر نکنند با اضافه کردن محورهای برنامه جامع کاهش آلودگی هوای تهران می توان هوای سالم را به ارمغان آورد.»

به گفته او سال ۷۹ این برنامه با ۷ محور مطرح شد.بعد از چند سال ۹ محوری شد و هم‌اکنون هم ۱۵ محوری شده است.اینگونه پیشروی کند حتما سال بعد ۳۸ محوری خواهد شد. او می‌پرسد جایی که از سونامی سرطان بارها و بارها به‌خاطر آلودگی هوای تهران شنیده‌ایم یا وقتی مصوبه مجلس در قانون توسعه چهارم و سوم که صراحتا دو بار طی دو پنج‌سال متوالی دولت را مکلف می‌كند هوای تنفسی شهر تهران و هفت کلانشهر دیگر را به حد استانداردهای سازمان جهانی بهداشت برساند نادیده گرفته می شود دیگر برنامه جامع 15 محوری چه صیغه‌ای است؟!
ضمانت اجرایی‌اش چیست؟ کجا تصویب شده؟ آیا بودجه‌اش سالانه است و تاریخ مصرف دارد؟ تفاوت این برنامه با برنامه جامع ۱۰ساله قبلی چیست که ضمانت کند این برنامه موفق‌تر خواهد بود؟ چه ارگان یا تشکیلاتی این برنامه را راهبری می کند؟ آیا باز هم مثل سابق قرار است کمیته اجرایی تشکیل شود و دیگر قرار نیست برنامه را استانداری تهران راهبری کند؟ اگر پاسخ مثبت است آیا الان نباید افرادی که با انحلال کمیته اجرایی کاهش آلودگی هوای تهران باعث عقب‌افتادن و حذف عملی برنامه جامع کاهش آلودکی هوا شدند در محضر ملت و قانون پاسخگو باشند؟

نوروزی همچنین می‌پرسد اگر یک وزارتخانه مثل نفت یا صنایع به دلایل مشکلات داخلی نخواهد تکالیفش را در این برنامه انجام دهد راهکار برنامه۱۵ محوری چیست؟ آیا این برنامه توصیه نامه است یا برنامه اجرایی و عملی است؟ آیا ضمانت می کنید که شهروندان تهرانی پنج سال دیگر هم به استنشاق سموم و آلاینده های متعدد ادامه دهند با امید آنکه پنجسال دیگر هوای مطبوعی خواهند داشت؟ شاخص شما برای اندازه گیری موثر بودن هر روز و هر سال اجرای این برنامه پنج‌ساله چیست؟ چه کسی نظارت بر برنامه را به عهده دارد؟ در شاخص سنجی احتمالی شما نقش بهداشت و سلامت جامعه چیست و چگونه سنجیده می شود؟ آیا در برنامه 15محوری شما کنترل کیفی خودرو و سوخت کماکان به عهده خود ایشان است؟ بودجه های حمل‌ونقل عمومی را دیده اید؟ دو میلیارد دلار مصوب مجلس برای کمک به حمل‌ونقل ریلی چه جایی در برنامه شما دارد؟ از رده خارج کردن خودروهای فرسوده 2۰-3۰ ساله و تعویض آن با پراید و وانت پیکان و پژو روآ در این برنامه چه جایگاهی دارد؟ تکلیف ستاد مدیریت سوخت با آنهمه اختیارات در برنامه جدید مشخص شده است؟ سن خودروهای فرسوده تغییر کرده است؟ بنابراین همه این سوال‌ها باعث می‌شود نوروزی از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بخواهد به عنوان مدعی العموم ورود کنند تا فقط دلیل متوقف ماندن برنامه جامع ۱۰ ساله تهران را معلوم كنند تا با عوامل آن برخورد کنند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی