پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

زیاد بخورید ، اما لاغر شوید !!

كاهش وزن یكی از دغدغه‌های اصلی مردم به خصوص خانم‌ها است. انواع روش های مختلف برای لاغری ارایه می شوند كه برخی از آنها نه تنها كمك‌كننده و موثر نیست، بلكه سلامت بدن را نیز به خطر می‌اندازد. 

 

درون بدن جنگی بین سلول‌هایی كه ماهیچه و عضله می‌سازند و سلول‌هایی كه باعث تشكیل چربی می‌شوند، برپاست اما چگونه می‌توانیم مطمئن شویم كه در این جنگ عضله‌ها برنده هستند؟ ما به شما 5 استراتژی و روش کاهش وزن را معرفی می‌کنیم که با پیروی از آنها می‌توانید بدون اینکه گرسنه بمانید، وزن کم کنید و تناسب اندام برسید.

 
 
 
 
هرچیزی را که روی درخت است، می‌خورم

هر گیاهی را می‌توانید میل کنید. هدف این است که معده خود را تا حد امکان از فیبرهای مغذی پر کنید و بهترین منابع تامین فیبر میوه ، سبزیجات و انواع آجیل‌ها هستند. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که روزانه حدود 2 وعده میوه مصرف می‌کنند ، وزن طبیعی و نرمالی دارند. در حالی که افرادی که اضافه وزن دارند، فقط روزانه یک وعده میوه مصرف می‌کنند.
 علاوه بر این مشخص شد مصرف میوه هنگام شروع وعده‌های غذایی، کالری مصرفی را تا 15 درصد کاهش می‌دهد. مصرف میوه و سبزیجات درختی، امگا 3 و اسیدهای چرب بیشتری به بدن می‌رساند و این مواد به جنگ چربی‌های بالا تنه و شکمی می‌روند. بهترین منابع تامین امگا 3 ، انواع گردوها و بذرکتان هستند.
 
 
برنامه غذایی : درهر وعده غذایی اصلی و میان وعده‌ها باید از میوه و سبزیجات استفاده کنید.
 

فوت لاغری : اگر در شروع وعده‌های غذایی از این مواد لاغرکننده استفاده کنید، میزان کالری مصرفی شما از بقیه مواد غذایی کاهش پیدا خواهد کرد، علاوه بر این، فیبرها به کاهش قند خون که تحریک‌کننده اشتها و گرسنگی است، کمک می‌کند.

 
 
 
 
در وعده‌های اصلی غذا و میان ‌وعده‌ها پروتئین می‌خورم

ماهیچه‌ها و عضلات با مصرف غذاهای غنی از پروتئین رشد می‌کنند. در حقیقت در هر وعده‌ای که 10 تا 15 گرم پروتئین مصرف می‌کنید، بدن را تشویق به شکستن پروتئین می‌کنید و این حرکت باعث ساخته شدن عضلات می‌شود.وقتی 30 گرم پروتئین مصرف کنید، این پروسه تنها 3 ساعت طول می‌کشد.
 
مهم‌ترین و بهترین رژیم غذایی برای افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند، مصرف پروتئین در وعده صبحانه است.
مطالعات نشان می‌دهند افرادی که روز خود را با خوردن تخم‌مرغ شروع می‌کنند، نسبت به افرادی که در وعده صبحانه خود بیسکویت یا شیرینی دارند، 65 درصد وزن بیشتری کم می‌کنند.
 
 
برنامه غذایی : به ازای هر 453 گرم از وزن بدنتان یا یک گرم پروتئین بخورید. این مقدار را نمودار اصلی خود انتخاب کنید. بنابراین اگر وزنتان 60 کیلوگرم است باید روزانه 70 تا 130 گرم پروتئین مصرف کنید.
 
فوت لاغری : لبنیات زیاد بخورید. کارشناسان تغذیه دریافتند افرادی که روزانه 3 وعده لبنیات مصرف می‌کنند، 60 درصد کمتر از افرادی که لبنیات کمتری مصرف می‌کنند، دچار اضافه وزن و چاقی می‌شوند.
 
 
 
 
قبل و بعد از ورزش می‌خورم

اگر عاشق غذا خوردن هستید، یک خبر خوشحال‌کننده برایتان داریم. مصرف میان وعده‌های حاوی پروتئین و کربوهیدرات درست قبل و بعد از ورزش، رشد و بازسازی عضله‌ها را تسریع می‌کند. علاوه بر این اثرات کورتیزول، هورمون استرس را که به بدن دستور ذخیره چربی را می‌دهد، کاهش می‌دهد. در نتیجه هنگام تحرک و ورزش و طی 24 ساعت بعد چربی بیشتری می‌سوزانید.
 
 
برنامه غذایی :30 دقیقه قبل از ورزش میان وعده‌ای حاوی کربوهیدرات و پروتئین مصرف کنید و بعد از ورزش نیز از غذاهای غنی از پروتئین استفاده کنید. هرچقدر بیشتر صبر کنید و بعد از ورزش دیرتر غذا بخورید بدن عضله جدید کمتری می‌سازد و از عضله‌های موجود در بدن تغذیه می‌کند.
 

فوت لاغری : نوشیدن آب گوشت و مرغ و انواع پروتئین‌ها، راه سریع و راحتی برای تامین پروتئین است.

 
 
 
 
سالادخور شوید


سالادها حاوی مواد مغذی مهمی هستند که برای کاهش وزن مفیدند. به‌طور مثال سبزیجات دارای برگ‌های سبز حاوی فولیت و ویتامین B فراوانی هستند. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که سالاد زیاد می‌خورند، فولیت بیشتری به بدنشان می‌رسد و 5/8 برابر بیشتر از افرادی که سالادخور نیستند، وزن کم می‌کنند.

 
 
برنامه غذایی : تا جایی که برایتان امکان دارد، از سبزیجات دارای برگ‌های سبز استفاده کنید. علاوه بر خوردن سالاد، به املت‌های خود نیز اسفناج اضافه کنید.
 
فوت لاغری : چاشنی سالاد را خودتان در منزل تهیه کنید و برای تهیه آن از روغن گاجره استفاده کنید. این روغن حاوی اسید لینولینک است که از ذخیره چربی جلوگیری می‌کند.
 
 
 

هرگز صبحـانه سنگین و غنی از چربی نمی‌خورم

به خاطر داشته باشید، غذای پرکالری و سنگین نمی‌تواند در وعده صبحانه جایی داشته باشد. وقتی که از خواب بیدار می‌شوید، بدنتان به غذا و سوخت احتیاج دارد. اگر چیزی نخورید، متابولیسم بدنتان کاهش پیدا می‌کند و عضلات دچار گرسنگی می‌شوند ، بنابراین تا انتهای روز کالری بیشتری مصرف خواهید کرد. در حقیقت عدم مصرف صبحانه خطر ابتلا به چاقی را تا 450 درصد افزایش می‌دهد.
 
 
برنامه غذایی: 30 تا 35 درصد کالری مصرفی روزانه خود را در صبحانه بگنجانید. از پروتئین‌ها و غلات استفاده کنید و چربی‌ای سالم را نیز به آن اضافه کنید. اگر صبح‌ها زمان کافی برای خوردن صبحانه ندارید و یا بی‌اشتها هستید. به جای حجم زیاد وعده خود را به دو حجم کوچک تقسیم کنید و ابتدا با یک کاسه برشتوک شروع کنید و کمی بعد ماست یا میوه را در محل کار خود مصرف کنید.
 
فوت لاغری : اگر تحت هیچ شرایطی میل به صرف صبحانه نداشتید، حداقل روز خود را با نوشیدن یک لیوان شیر کم‌چربی یا بدون چربی آغاز کنید. یک لیوان شیر حاوی 8 گرم پروتئین است، علاوه بر آن کلسیم چربی‌سوز دارد.
 
 
 
 
 

چربی بسوزانید

 
بدن یک ماشین چربی‌سوز است. فقط باید این ماشین را به حرکت در آورید تا چربی بیشتری بسوزاند. اما چگونه...
 
گرسنه نمانید: از خوردن غذاهایی که متابولیسم بدن را متوقف می‌کنند، پرهیز کنید.
 
ماشین چربی‌سوز را زود روشن کنید: افرادی که کم می‌خوابند و تحت فشار و استرس بیشتری قرار دارند، چربی بیشتری در ناحیه شکمی و بالاتنه دارند و همین امر در متابولیسم آنها دخالت می‌کند.
 
بدن خود را خنک نگه دارید: نوشیدن 6 لیوان آب در روز، قدرت متابولیسم و سرعت آن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود تا روزانه 50 کالری بیشتری بسوزانید.
 
غذاهای ادویه‌دار بخورید: کپساسین ماده‌ای است که در فلفل‌های قرمز و تند وجود دارد و باعث می‌شود تا سرعت متابولیسم افزایش پیدا کند.
 
قهوه یا چای بنوشید: کافئین باعث افزایش سرعت متابولیسم می‌شود.
 
 : فیبرها 30 درصد سوزاندن چربی را افزایش می‌دهند. بنابراین روزانه حداقل 25 گرم فیبر مصرف کنید.
 
غذاهای غنی از آهن بخورید: وجود آهن برای حمل و انتقال اکسیژن به عضلات ضروری است و عضلات برای سوزاندن چربی به اکسیژن نیاز دارند.
 
تحرک داشته باشید: فعالیت و تحرک باعث افزایش سوزاندن چربی می شود.
آهن به سوزاندن چربی کمک می کند. منابع غنی از آهن عبارتند از گوشت قرمز، تخم مرغ، اسفناج و عدس.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی