پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ایران «ویلا» می شود

سبزپرس – گروه منابع طبیعی: ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ایران نیز پس از باغ گیاهشناسی نوشهر، دومین مرکز تحقیقاتی است که تخریب می شود اما این تخریب این بار نه به خاطر جاده که به خاطر ساخت ویلا و مجموعه رفاهی برای میهمانان خارجی دولت خواهد بود.

به گزارش سبزپرس، ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ایران که در خیابان «یمن» تهران جنب ساختمان اجلاس سران کشورهای اسلامی واقع شده است، در آینده نزدیک تخریب خواهد شد تا جای خود را به ویلاهای تشریفاتی برای اقامت سران شرکت کننده در نشست های بین المللی تهران بدهد. 
این مجموعه 20 هکتاری، شامل چند مرکز تحقیقاتی، آزمایشگاه و هرباریوم (محل نگهداری گونه های گیاهی و جانوری) است که هنوز محلی جایگزین برای این مجموعه ها در نظر گرفته نشده است. 
یک منبع آگاه که تمایلی به افشای نام خود نداشت دراین باره گفت: ساختمان موسسه شامل دو بخش است. بخشی 20 هکتاری و بخشی هفت هکتاری که در دو طرف خیابان یمن واقع شده اند. در ابتدا صحبت از تصرف محدوده 20 هکتاری بود اما حالا از تصرف منطقه هفت هکتاری خبر می رسد. 
او ادامه داد: از پنج شنبه گذشته صحبت هایی در مورد واگذاری ساختمان موسسه بود اما هنوز هیچ کس نمی داند که در صورت واگذاری این ساختمان، موسسه به کدام مکان منتقل می شود. 
 
 
تخریب یکی از آثار ملی ثبت شده؟
هرباريوم وزارت جهاد كشاورزي در سال 1324 تاسيس شده و قديمي ترين هرباريوم در تشكيلات این وزارتخانه محسوب مي‌شود. 
اين مجموعه كم نظير علمي در طبقه سوم ساختمان موزه واقع در موسسه تحقيقات گياهپزشكي كشور مستقر است که با تخریب ساختمان این موسسه، این هرباریوم که حاوي مجموعه‌هايي غني از قارچ‌ها، شبه‌قارچ‌ها، گلسنگ‌ها، گياهان گلدار، بازدانگان، سرخس‌ها، خزه‌ها و جلبك‌ها به ويژه گونه‌هاي مرتبط با گياهپزشكي است نیز تخریب خواهد شد. 
فارغ از اهمیت های علمی و پژوهشی، این هرباریوم با نام Herbarium Ministerii Iranici Agriculturae و با شناسه IRAN در مجامع بين‌المللي و فهرست هرباريوم‌هاي جهان به ثبت رسیده و از شهرت جهانی برخوردار است. 
با مراجعه به وب سایت فهرست هرباریوم های جهان به نشانی http://sweetgum.nybg.org/ih نام هرباریوم وزارت جهاد کشاورزی با 300 هزار نمونه گیاهی و جانوری به ثبت رسیده است. 
از سوی دیگر، در بهمن 1387 این هرباریوم به عنوان بیست و ششمین اثر ملی در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است که برابر قانون تخریب آثار ثبت شده در فهرست میراث ملی کشور ممنوع است. 
هرباريوم وزارت جهاد كشاورزي مانند كتابخانه‌اي مستند، علاوه بر اينكه مخزن و بانك نگهداري اطلاعات تنوع زيستي و تاريخ طبيعي كشور است، به عنوان ضروري‌ترين ابزار در جهت تحقيق و بررسي در زمينه رده‌بندي رستني‌ها به ويژه آرايه‌هايي كه به عنوان منابع ژنتيكي، عوامل كنترل بيولوژيك، ميزبان‌هاي ثانويه و انتخابي، بيمارگر‌هاي گياهي و علف‌هاي هرز در گياهپزشكي حايز اهميت هستند، به شمار مي‌ايد. 
این مجموعه در حال حاضر از شش قسمت مجموعه مرجع قارچ‌ها (شامل قارچ‌هاي واقعي، شبه قارچ‌ها و گلسنگ‌ها)، گياهان گلدار، علف‌هاي هرز، گياهان بي‌گل، گياهان دارويي و آفت‌كش و كشت قارچ‌هاي زنده تشكيل شده است. 
 
 
تعیین نماینده ویژه رئیس جمهوری
گفته می شود که تلاش برای تصاحب و تخریب این مجموعه، به دلیل برگزاری اجلاس سال آینده سران کشورهای «جنبش عدم تعهد» در تهران است. 
قرار بر این است که این اجلاس در سالن همایش های بین المللی تهران (موسوم به سالن اجلاس سران) در شمال تهران برگزار شود و به همین دلیل دولت قصد دارد تا به دلیل نزدیکی ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی به این مرکز اجلاس، مجموعه رفاهی و اقامتی تشریفاتی را در زمین این موسسه احداث کند. 

زمزمه ها از موافقت صادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاورزی با باواگذاری ساختمان این موسسه حکایت دارد. او روز پنجم مرداد امسال از این موسسه بازدید کرده بود.

روز شنبه 29 مرداد ماه نیز پایگاه اطلاع رسانی دولت از انتصاب علي نيكزاد، وزير راه و شهرسازي به عنوان نماينده ويژه رئيس جمهوری براي «اعمال اختيارات هيئت وزيران در خصوص احداث محل ساختمان همايش هاى بين المللى در تهران» خبر داد. 
شنیده ها حاکی از آن است که بسیاری از اعضای هیئت علمی و کارکنان این موسسه با تخریب این هرباریوم و مراکز تحقیقاتی مخالف هستند با این حال از سوی ریاست مجموعه، از گفت و گو با رسانه ها منع شده اند. 
در آبان ماه گذشته نیز، بخشی از باغ گیاهشناسی نوشهر (دومین مجموعه گیاهشناسی کشور) نیز به خاطر احداث جاده دسترسی به یک بندر، توسط اداره بنادر و کشتیرانی و گارد این اداره تخریب شد. تخریب بخشی از این باغ گیاهشناسی واکنش های گسترده ای از سوی فعالان محیط زیست در پی داشت. /ح.م

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی