پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بیماری حیات وحش «ساریگل» گسترش زیادی نداشته است / بسیج تمامی محیطبانان خراسان شمالی

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه بیماری قوچ و میش های پارک ملی ساریگل گسترش زیادی نداشته و کانون آلودگی افزایش پیدا نکرده است، از بسیج تمامی محیطبانان خراسان شمالی برای مهار و کنترل بیماری خبر داد.

«حسین محمدی» که برای بررسی وضعیت حیات وحش «ساریگل» به اسفراین سفر کرده بود، امروز (شنبه) به خبرنگار سبزپرس گفت: محدوده آلودگی و مشاهده حیوانات بیمار و لاشه ها حدوداً یک سوم پارک و در قسمت حوضه آبخیز جنوبی ساریگل است که این منطقه به طور دقیق و مرتب توسط محیطبانان منطقه بررسی می شود. 
او ادامه داد: از روز چهارشنبه، در قالب 13 اکیپ، 13 مسیر مهم پارک ملی که قبلا در آن مسیرها سرشماری حیات وحش انجام شده بود را بررسی کردیم و خوشبختانه هیچ یک از اکیپ ها، گزارش جدید از مشاهده علائم بیماری در مناطقی خارج از کانون آلودگی بیماری اعلام نکردند. 
محمدی گفت: به نظر می رسد که بیماری در همان محدوده جنوبی پارک باقی مانده اما باید با گشت و کنترل مستمر جلوی سرایت احتمالی بیماری به محدوده های دیگر نیز گرفته شود. جمعی از محیطبانان استان خراسان شمالی و جمعی از علاقه مندان در این استان نیز به کمک همکارانشان در پارک ملی ساریگل آمده اند و از روز 16 شهریور با پایش شبانه روزی منطقه تلاش می کنند تا جلوی گسترش بیماری و مهار آن را بگیرند. 
خروج سریع لاشه ها و حیوانات بیمار، ضدعفونی آبشخورها و محل یافت شدن لاشه ها و همچنین جلوگیری از ورود دام های اهلی به منطقه و واکسیناسیون سریع دام ها از جمله اقداماتی است که به گفته محمدی در اسفراین در حال انجام است. 
 
تعداد لاشه ها به 40 رسید
مدیرکل دفتر حیات وحش همچنین تصریح کرد: در جریان گشت زنی و بازدیدی که به همراه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و محیطبانان منطقه داشتیم، به دو لاشه برخوردیم که شواهد نشان می داد که نزدیک به یک ماه از مرگشان می گذرد. اما گزارش ها نشان می دهد که به طور میانگین در چند روز گذشته محیطبانان روزانه یک حیوان لاشه را پیدا کرده اند. 
او با بیان اینکه تا کنون جمعا 40 لاشه پیدا شده است گفت: 90 درصد لاشه ها بره هستند و نکته جالب توجه اینکه بیماری بیشتر حیوان های جوان را از پا درآورده است. 
محمدی خاطر نشان کرد: حیوانات بیماری که در گله ها مشاهده می شدند، معمولاً در عقب گله بودند، تمایل زیادی به جابه جایی نداشتند و ضعف در آنها مشهود بود. 
او همچنین ادامه داد: تب، بی حالی، ضعف شدید و اسهال در ظاهر حیوانات بیمار مشهور است و حیوانات بیمار تمایل زیادی به نوشیدن آب داشتند به خاطر همین بیشتر لاشه ها در اطراف آبشخورها و زیر سایه درختان و درختچه ها مشاهده شدند. ظاهرا حیوان های بیمار به خاطر تب شدیدی که داشتند، به سایه پناه می بردند و یا آب زیادی می نوشیدند. 

عقیده ای به استفاده از داروهای شیمیایی برای حیات وحش نداریم
این مقام مسئول تاکید کرد: جمع آوری سریع لاشه ها و ضدعفونی محل لاشه ها و آبشخورها اقدام اساسی برای مهار بیماری است. 
او ادامه داد: دوستان سازمان دامپزشکی پیشنهاد کردند که با افزودن داروهای آنتی بیوتیک و واکسن، بیماری را کنترل کنیم اما ما معتقدیم که نباید برای حیات وحش این اقدام را انجام داد. 
محمدی در تشریح این مسئله گفت: در پارک ملی ساریگل، حدود یک هزار و 500 قوچ و میش داریم که جمعیت خوبی است و تلف شدن 40 قوچ و میش آمار بالایی نیست. نباید با استفاده از داروهای شیمیایی کاری کنیم که مقاومت حیات وحش در مقابل بیماری ها کاهش پیدا کند. ما می توانیم با اقدام سریع بیماری را کنترل کنیم. 
او ادامه داد: معمولا در شیوع بیماری ها، تعدادی از حیوانات قوی هستند و مبتلا نمی شوند و تعدادی دیگر که ضعیف هستند، به بیماری ابتلا پیدا می کنند و ممکن است از میان همین جمعیت بیمار تعدادی جان سالم به در برند و حیوان هایی که ضعیف تر هستند تلف شوند. در واقع حیوانات بیمار در یک فرایند انتخاب طبیعی حذف می شوند و ژن های قوی تر باقی می مانند. 
محمدی افزود: از طرف دیگر حیواناتی که به بیماری مبتلا نشده اند، به طور طبیعی نسبت به آن بیماری مقاوم تر می شوند و حیوانات بیماری که زنده می مانند، مقاومت خود را دربرابر بیماری به دست می آورند. این باعث می شود که ژن ها مقاوم تر شوند و نسل حیات وحش پایداری بیشتری داشته باشد و به نفع حیات وحش است. 
 
ورود استانداری به موضوع بیماری
مدیرکل دفتر حیات وحش همچنین از تشکیل جلسه ای در استانداری خراسان شمالی و با حضور شخص استاندار خبر داد و گفت: روز چهارشنبه 16 شهریور جلسه ویژه ای با حضور استاندار خراسان شمالی، مدیرکل حفاظت محیط زیست، مدیرکل دامپزشکی، ستاد مدیریت بحران و دستگاه های مرتبط با بحث بیماری در استاندار تشکیل شد که در این جلسه برنامه ای برای مهار بیماری تدوین و تصویب شد. 
به گفته محمدی، مسئولیت تشخیص دقیق بیماری و راه های کنترل آن بر عهده دامپزشکی استان گذاشته شده و از طرف دیگر دستگاه های دیگر مانند سازمان امور عشایری با همکاری محیط زیست موظف شدند تا نسبت به واکسیناسیون دام های اطراف پارک ملی ساریگل اقدام کنند و از ورود دام ها به اطراف و داخل منطقه ممانعت به عمل اورند. 

محیطبانان با عشق، تمام تلاش خود را برای کنترل بیماری می کنند
این مقام مسئول همچنین با اشاره به اقدامات محیطبانان استان خراسان شمالی برای کنترل بیماری گفت: قشر محیطبان در کشور ما با جان و دل کار می کنند و یکی از نمونه های آن را می توانیم در پارک ملی ساریگل ببینیم. 
او ادامه داد: در جریان بازدیدی که از ساریگل داشتیم، محیطبانان سه روز به صورت مداوم و پیوسته در منطقه گشت زنی کردند تا محدوده بیماری را مشخص کنند. یک شب مطلع شدیم که دختر یکی از محیطبانان منطقه به خاطر شرکت در عملیات گشت زنی، قصد دارد تا مراسم عروسی دخترش شرکت نکند. حتی اصرار همکاران و مدیرکل منطقه نیز نتوانست او را راضی کند که در این مراسم شرکت کند. این نشان دهنده عشق محیطبانان به شغلشان است که با وجود همه سختی ها، کنترل و حفاظت مناطق را بر عهده دارند. 
مدیرکل دفتر حیات وحش در پایان از تمامی محیطبانان منطقه و محیطبانانی که برای همیاری در کنترل بیماری از مناطق دیگر به ساریگل رفته اند تشکر کرد./ح.م

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی