پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس برای «انتقال آب» به دریاچه ارومیه؛ فرصت سه ساله دولت برای احیای تالاب ا

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: 30 نفر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تنظیم طرحی یک فوریتی به دولت فرصتی سه ساله دادند تا نسبت به احیای دریاچه ارومیه اقدام کند. اما در این طرح نیز بار دیگر بر «انتقال آب» به این دریاچه تاکید شده است.

به گزارش سبزپرس، روز گذشته نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه گفته بود که طرحی یک فوریتی برای انتقال آب به دریاچه ارومیه تنظیم شده که با شروع به کار مجلس پس از تعطیلات تابستانی و در روز 27 شهریور ماه این طرح به صحن علنی خواهد آمد. 
علیرضا محجوب، نماینده تهران نیز به عنوان یکی از طراحان اصلی طرح یک فوریتی نجات دریاچه ارومیه، روز گذشته در جمع خبرنگاران، جزئیات مختصری از این طرح را تشریح کرد. 
محجوب هدف اصلی این طرح را سرعت بخشیدن به فرآیند احیای دریاچه ارومیه و جلوگیری از بحرانی‌تر شدن وضعیت این دریاچه اعلام کرد و گفت: مقدمات اجرای این طرح در قانون بودجه ۹۰ وجود دارد و از تمام پیشنهادات دولت در این‌باره استقبال می‌کنیم.
او با بیان اینکه این طرح یکی از «کارشناسی شده ترین» طرح‌های مجلس و دولت برای احیای دریاچه ارومیه است، افزود: طرح جدید به‌گونه‌ای نوشته شده است که مشکلی از نظر شورای نگهبان و اصل ۷۵ قانون اساسی نداشته باشد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس که سابقه چهار دوره نمایندگی مجلس را در کارنامه خود دارد با یادآوری خشک شدن دریاچه اورال بواسطه بی‌تدبیری در برداشت از این دریاچه، گفت: ما نمی‌خواهیم دریاچه ارومیه به سرنوشت دریاچه اورال دچار شود زیرا اگر به سرنوشت دریاچه ارومیه بی‌توجهی شود، چند استان آباد ما در شمال غرب کشور با مشکل مواجه می‌شوند.
وی همچنین افزود: اینکه ما می‌گوییم خشک شدن دریاچه ارومیه گریبان همه کشاورزان را می‌گیرد، صحبتی برآمده از احساسات نیست بلکه نتیجه نظر کارشناسان و مطالعات دولت و مجلس است از همین رو از دولت انتظار داریم که همراهی لازم را با مجلس برای اجرای طرح و مصوب شدن آن بکار گیرد، زیرا این طرح بیشتر از هر چیزی در باز کردن دست دولت برای احیای دریاچه ارومیه تأثیر گذار است.
 
از پیشنهادهای دولت برای احیای دریاچه ارومیه استقبال می‌کنیم
محجوب با بیان اینکه مجلس در طراحی این طرح یک فوریتی از نظرات کارشناسان بسیاری بهره برده است، افزود: هر صاحب‌نظری که در رابطه با دریاچه ارومیه پیشنهادی دارد، می‌تواند نظرش را به مجلس ارائه دهد تا از خشک شدن دریاچه ارومیه جلوگیری شود.
نماینده مردم تهران با بیان اینکه خشک شدن دریاچه ارومیه یک فاجعه است، گفت:‌ از همه می‌خواهیم که برای احیاء و مرمت دریاچه ارومیه به ما کمک کنند.
وی همچنین افزود:  در این طرح به دولت ۳ سال فرصت داده‌ایم، تا از منابع آبی متعددی که در کشور وجود دارد برای انتقال به دریاچه ارومیه استفاده کند و در این مسیر برای اختصاص منابع مالی نیز دست دولت را بازگذاشته‌ایم. و دولت امسال می‌تواند از طریق جزء ث بند ۲ ماده واحده قانون بودجه که حدود یک میلیارد دلار منبع مالی در آن وجود دارد برای آغاز کار استفاده کند.

 

طرحی با منتقدان فراوان 

این طرح یک فوریتی در حالی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تنظیم شده که پیش از این کارشناسان منابع آب و کارشناسان حفاظت محیط زیست بارها انتقال آب از حوضه های دیگر به دریاچه ارومیه را مورد نقد قرار داده بودند. 
فاطمه ظفرنژاد، کارشناس منابع آب پیش از این به سبزپرس گفته بود که طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه «تخیلی» و «غیر عملی» است. 
منتقدان طرح انتقال آب می گویند که این کار باعث ایجاد مشکل کم آبی در حوضه ای خواهد شد که آب آن به دریاچه منتقل شده است. آنها می گویند خشک شدن امروز زاینده رود در استان اصفهان، نتیجه طرح های انتقال آب است و اگر این طرح ها برای دریاچه ارومیه نیز انجام شود، مشکلات مشابهی در شمال غرب کشور ایجاد خواهد شد. /ح.م

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی